anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A500 i numer pliku

kierus98
Początkujący

A500 i numer pliku

Witam. Zakupiłem A500 i robiłem sobie fotki przez kilka tygodni i uzbierało się ich około 800. W pewnym momencie po jakiś dwóch tygodniach leżakowania w szafie aparatu patrze na numer pliku a tam jest już ponad 7000 !! :shock: Nie ma szans żebym tyle zrobił a w domu nikt nie rusza tego sprzętu. Jak to możliwe ze nagle się liczba zmieniła o prawie 7 tyś.? Miał kiedyś ktoś tak samo? Da się to jakoś odwrócić?? W zasadzi to mi w niczym nie przeszkadza ale gdybym kiedyś chciał sprzedać to liczba większa o prawie 10 tyś robi robotę.
Pozdrawiam

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

kierus98 napisał(a):

Witam. Zakupiłem A500 i robiłem sobie fotki przez kilka tygodni i uzbierało się ich około 800. W pewnym momencie po jakiś dwóch tygodniach leżakowania w szafie aparatu patrze na numer pliku a tam jest już ponad 7000 !! :shock: Nie ma szans żebym tyle zrobił a w domu nikt nie rusza tego sprzętu. Jak to możliwe ze nagle się liczba zmieniła o prawie 7 tyś.? Miał kiedyś ktoś tak samo? Da się to jakoś odwrócić?? W zasadzi to mi w niczym nie przeszkadza ale gdybym kiedyś chciał sprzedać to liczba większa o prawie 10 tyś robi robotę.
Pozdrawiam



Nie mam tego aparatu ale po zajrzeniu do instrukcji obsługi mogę się domyślać, że mogłeś korzystać Ty lub ktoś z rodziny z karty pamięci w innym aparacie. W zależności od ustawionego trybu wyboru metody przydzielania obrazom numerów plików (tryb wyzeruj) w momencie włożenia jej do Twojej A500 kontynuowana jest numeracja.
Jeśli w katalogu nagrania jest jakiś plik,
przydzielany jest numer o jeden większy od aktualnie
najwyższego przypisanego numeru.

kierus98
Początkujący

Hmm ma to sens ale mam ustawione w trybie seryjnym więc nie powinno tak zrobić i karty nie wyciągałem bo w byłej a200 miałem memory stick i często przekładałem do kompakta i nie było takich cyrków a tu mam kartę SD nową nie używaną w niczym innym i nie wyciągam jej bo zgrywam przez kabel. Ale dzięki za odpowiedź bo tego nie doczytałem w instrukcji :c22