anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

AF pomocy !

TomekCe
Początkujący

AF pomocy !

Witam ! Od nie dawna mam A 330, fajna zabawka nie powiem ale zaczyna mnie stresować w niej jedna rzecz mianowicie, gdy przełączam z MF na AF obiektyw zaczyna świrować, nie może złapać ostrości, może mnie ktoś uspokoić i napisać prawdę czy to zależy od warunków, oświetlenia itp czy coś z nim jest nie tak ? Czytałem instrukcję ale nie bardzo rozumiem co tam jest napisane w tej kwestii ! Pomocy :c6

19 ODPOW. 19
profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Jeżeli w pomieszczeniu masz mało światła (czyt: jest ciemno), to AF będzie wariował.
Możesz wspomóc się wspomaganiem AF.

TomekCe
Początkujący

No właśnie o to chodzi że nie jest ciemno (dla dokładności napisze że o tej porze dnia świruje dokładnie teraz) dzieje się też tak jak wyjdę na balkon gdzie jest jeszcze jaśniej, poprzez świrowanie obiektywu mam na myśli: ciągłe obracanie się obiektywu (końcówki) nieustanne, bezcelowe łapanie ostrości. Co o tym sądzisz ?

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

A takie pytanie. Używasz przełącznika AF/MF na obiektywie czy na korpusie :question:

Pozdrawia Starosta :grin:
TomekCe
Początkujący

Na obiektywie, ten na aparacie mam cały czas ustawiony na AF, odkąd go kupiłem używam tylko przełącznika na obiektywie.

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

To jak Ci obiektyw wariuje po włączeniu AF, to wyłącz i włącz aparat na nowo. Powinno pomóc :thumbsup:

A jakby coś dalej było nie tak to przeczyść styki na body i obiektywie :c20

Pozdrawia Starosta :grin:
TomekCe
Początkujący

Na boty ? :c13 Przeczyszczenie nic nie pomaga, włączałem aparat parę razy i nic to nie daje :( a tak szczegółowo np. jeżeli skieruje aparat w stronę okna świruje jeszcze bardziej, tzn. częściej kręci się obiektyw, po raz któryś wychodzę na balkon zrobić zdjęcie, obiektyw kręci się wolniej, czasami udaje mi się zrobić zdjęcie ale nie o dobrej ostrości ! :cry:

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

A to może być spowodowane złą pracą silnika AF w obiektywie.

A czy masz dostęp do innych obiektywów, żeby sprawdzić jak body współpracuje z innymi obiektywami :question:

Pozdrawia Starosta :grin:
TomekCe
Początkujący

No właśnie nie ! Też o tym myślałem ale nie mam niestety dostępu do innych obiektywów, to co reklamacja ?

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

Nie reklamacja tylko serwis :c20

Serwisem naszych lustrzanek jest CSI Foto i Video

Pozdrawia Starosta :grin: