anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Co kupić ?

EmilTy
Początkujący

Co kupić ?

Witam.
Jestem nowym użytkownikiem tego forum i piszę z prośbą o pomoc w wyborze może nie samej lustrzanki ale bardziej obiektywu... :)

Czytałem już trochę tutaj ale nie mogłem wyczytać o obiektywie takim jak ja chce. ;)

Jestem początkującym "fotografem" i aktualnie posiadam aparat Lumix TZ6. Przymierzam się do kupna Sony :c56 330, bo czytając wszystkie opinie, recenzje tego cuda :) stwierdziłem, że jest to dobry aparat dla początkujących za rozsądną cenę ( odpowiadająca dla mnie :) ).

Pewnie spytacie co lubię fotografować i co będę fotografował... Jak większość początkujących będę fotografował praktycznie wszystko :) Krajobraz, ludzi, zwierzęta, auta, naturę ale myślę ze w większości sport, jakim jest siatkówka :)

Moja prośba tyczy się tego, jaki obiektyw mam dokupić. Skoro będę robił zdjęcia na hali siatkarzom muszę mieć jakiś obiektyw który będzie "trochę" przybliżał. Ale jaki ? Czy 55-200 będzie dobry do robienia zdjęć krajobrazu, ludzi jak i akcji, które są w siatkówce typu atak czy blok ? A może standardowy 18-55 wystarczy ?

Czy w ogóle aparat :c56 330 nada się do tego co napisałem ?

8 ODPOW. 8
bbb0017
Początkujący

Witaj :c37
Ja też jestem tutaj pierwszy raz... :D
Wszystko zależy od tego ile pieniążków chcesz wydać?
Dużo czytałem na temat obiektywu Sony 16-105 mm f/3.5-f/5.6 bardzo dobry obiektyw, dużo osób na forum chwaliło ten obiektyw.
Ale jeśli nie chcesz wydawać zbyt dużo, myślę że 18 - 55 i 55 - 200mm spokojnie wystarczy ;)


Pozdrawiam

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

EmilTy napisał(a):


Pewnie spytacie co lubię fotografować i co będę fotografował... Jak większość początkujących będę fotografował praktycznie wszystko :) Krajobraz, ludzi, zwierzęta, auta, naturę ale myślę ze w większości sport, jakim jest siatkówka :)

Moja prośba tyczy się tego, jaki obiektyw mam dokupić. Skoro będę robił zdjęcia na hali siatkarzom muszę mieć jakiś obiektyw który będzie "trochę" przybliżał. Ale jaki ? Czy 55-200 będzie dobry do robienia zdjęć krajobrazu, ludzi jak i akcji, które są w siatkówce typu atak czy blok ? A może standardowy 18-55 wystarczy ?

Czy w ogóle aparat :c56 330 nada się do tego co napisałem ?



Jako poczatkujacemu i chcacemu fotografowac wszystko moge polecic zestaw dwoch kitow czyli 18-55 i 55-200. Pozwoli Ci to na poznanie sprzetu, na "fotograficzne" poznanie siebie, zobaczysz, czy chcesz sie w to bawic i inwestowac dodatkowe srodki a dodatkowo nie wydasz duzych pieniedzy.
Co do fotografowania siatkowki to jest to sport halowy a wiec malo swiatla (no chyba, ze chcesz fotografowac siatkowkee plazowa wtedy swiatla bedzie duzo). Jak malo swiatla to niestety potrzeba jasnych obiektywow a przy okazji skoro to sport i to dosc dynamiczny to i krotkie czasy potrzebne. Dodatkowo przy mniejszej ilosci swiatla spada sprawnosc AF. Dlatego warto zainteresowac sie teleobiektywem ze swiatlem 2,8. Co do samego body: aby uzyskac krotsze czasy przydaloby sie wyzsze czulosci. Dobra jakosc przy wysokich ISO oferuja nowe body A450, A500, A550.
Nie pisze, ze jest to wymagany zestaw ale na pewno latwiej by Ci bylo osiagnac zadowalajace efekty innym, niestety duzo drozszym zestawem niz kupowany przez Ciebie. Jezeli bedziesz mial duzo samozaparcia to i najprostszym aparatem z najprostszym obiektywem sfotografujesz sport. Bedziesz musial jednak zastosowac troche wybiegow aby zdjecia byly O.K. Przy ciemnym obiektywie bedziesz zmuszony do fotografowania raczej bardziej statycznych scen a wiec strone przyjmujaca. Przy fotografowaniu ataku staralbym sie wybrac strefe na siatce gdzie ustawilbym ostrosc i czekal aby tam byla rozgrywana akcja. Miejsce do fotografowania oczywiscie jak najblizej boiska aby moc korzystac z krotszych ogniskowych.

EmilTy
Początkujący

Zrozumiałem, że ten zestaw który chce kupić jest że tak powiem "trochę za słaby do siaty" ... Lecz gdy się postaram może coś z tego będzie ;)

A ogólnie do fotografowania wszystkiego zestaw :c56 330 + 18-55 na początek będzie dobry ? Czy lepiej jako pierwszy obiektyw kupić 55-200 ?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

najlepiej oba :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
EmilTy
Początkujący

A jeśli miałbyś polecić jakiś ? To który 18-55 czy 55-200 ? Jakby ktoś mi naświetlił zalety obu obiektywów to bym mógł porównać :)

profile.country.en_GB.title
.cezar.
Początkujący

EmilTy napisał(a):

Jakby ktoś mi naświetlił zalety obu obiektywów to bym mógł porównać :)

Tutaj masz link do symulacji ogniskowych na przykładzie obiektywów nikona (mam nadzieję, że nie łamię regulaminu - jakby co to proszę o usunięcie). Wybierasz format DX i przesuwasz suwakiem od lewa do prawa, od 10mm do 600mm. Przydatne ustrojstwo :D
http://imaging.nikon.com/products/imaging/lineup/lens/simulator/index.htm
pzdr

profile.country.pl_PL.title
mapasja
Początkujący

Witam :c37
Jestem posiadaczką lustrzanki A500 od niedawna i chcę ją polecić.(mam do niej standardowy kit 18-55 SAM)
Chodzi mi o to, że finansowo te 300 zł wiecej Cię nie zbawi, a będziesz miał konkretniejszy sprzęt w ręku niz 330. :thumbsup:
Same plusy, jak narazie nie mam zadnych zastrzezen do niej, jednak... obiektyw 18-55 to mozna sobie portrecik zrobic... z bliska.... Jednak prawda jest taka, ze bez wiekszego zblizenia nie jestem w stanie nic zrobic, z tych ujec co bym chciala. Planuje zakup obiektywu 18-200
( na Sigme sie przymierzam) i jesli moge polecic, to kupuj obiektywy w zestawie najlepiej.
Czyli pomysl z 18-55 i 55-200 jest swietny, ale jesli kasa nie pozwala to bym inwestowala w ten drugi, mowie to z krotkiego mojego czasu obcowania z lustrzanka, to moje spostrzezenia w tej sprawie..
Mi tak mowili- bierz lepszy obiektyw, zestaw :c3 ...a teraz zaluje, w sumie i tak cenowo bym nie miala roznicy jakbym kupila samo body A500 i jakis lepszy obiektyw od standardowego kitu.Nawet wiecej by wyszlo....ale 18-55 to nie jest to.
Do siatki tez potrzeba bedzie zoomu, niestety nie zawsze sie da udac zawodnika i smignac pomiedzy grajacymi, zeby zrobic fote :nauseated_face:
pozdrawiam

grzechoslaw
Początkujący

Jeśli jest możliwość, to jak najbardziej zaopatrz się w obydwa, bo różne ogniskowe to nie tylko rózne stopnie zbliżenia, ale też i różne efekty finalne w postaci ułożenia elementów w kadrze (przestrzenność na krótkich ogniskowych i ścieśnianie kadru na dłuższych; rozmycie tła, itd.). 18-55 i 55-200 to są dobre obiektywy, kryjące cały zakres ogniskowych, i dające bardzo duże możliwości w kwestii eksperymentowania z kadrami, czyli sprawdzania, co najbardziej lubisz :)