anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Grip , a lampa błyskowa

kamil1114
Początkujący

Grip , a lampa błyskowa

Zastanawiam się nad kupnem gripa (oryginalnego) lub lampy błyskowej hvl42am do sony alfa 350. Co lepiej kupić , co się bardziej przyda ? Pytanie jest dość dziwne , ale mam pieniądze na tylko jedną rzecz , a chciałbym mieć je obie. Zdjęcia robię amatorsko , głównie na jakichś wyjazdach. Raz na jakiś czas w kościele , zazwyczaj krajobrazy.

8 ODPOW. 8
profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

mam ten sam dylemat i chyba bardziej przyda mi sie lampa (wlasnie na nia zbieram) 220zl za zamiennik Gripa i 700zl na oryginal to szalenstwo.

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Polecam lampę. Bez gripa można się jeszcze obejść, może i źle robi się zdjęcia pionowe ale zewnętrznej lampy nic nie zastąpi ;) No, chyba że zależy Ci na dodatkowym zasilaniu z 2giej baterii w gripie... Ja drugą baterie noszę w plecaku ;)

profile.country.pl_PL.title
Matti-----
Początkujący

Obydwie rzeczy sa zdecydowanie przydatne. Uwazam jednak ze lampa bedzie lepszym zakupem na poczatek, czasami przydaje sie dodatkowa porcja swiatla, a baterie przeciez zawsze mozna schowac do plecaka :)

kamil1114
Początkujący

To chyba też się zdecyduję na lampę , bo na baterii mi tak nie zależy , a zdjęć często w pionie nie robię. A zna ktoś może jakiś tani sklep w Anglii , gdzie można kupić tą lampę ?

gadutabu
Początkujący

sam miałem ten problem dlatego kupiłem używaną lampę o mocy 40 najtańsza z sony am 42 więc nie tak duża różnica a Gripa można nie oryginalnego za 300zł kupić i mieścisz się łącznie w 600zł

lampa daje dodatkowe doświetlenie i przydaje się gdy obiektywy masz o większej średnicy nisz 62mm (chodzi o filtr przedni) jak masz sporadycznie ale konkretnie jej używać weś minoltę starsza plus kostkę (przekładkę 50-60zł) albo nisanka czy meza z soligora była fajna lampa za 100-200zł (i tu musisz wiedzieć ze powinieneś kupić dobre paluszki AA 2800 robią 100zdięc na 3500 około 170zdięć)

grip daje dodatkową stabilizację i balast to przydaje się gdy masz obiektywy metal i szkło a nie plastik z plastikiem ale tu uwaga tańsze gripy chodz mieszczą 2 baterie obsługują naraz jedną ja sam mam do gripa baterie o pojemności 3900 i nie nażekam daje to jakoś 1200 - 1600 zdjęć na jednej baterji (plus minus zapełnisz do 16GB testowane przy live wiu AF i używajac wbudowanego flesza) jak lubisz pionowe zdjęcia zakochasz się w gripie i nie będziesz chiał znać innego sposobu robienia zdjęć

kamil1114
Początkujący

Czyli mówisz że używaną lampę sony hvl42am można kupić za 300 zł ? Gripa wolałbym mieć jednak oryginalnego.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

zapewne chodziło o niesystemową lampę.

Jeśli ktoś szuka oszczędności na sprzęcie (sic) to jednie czym poza firmowy sprzętem, powinien się interesować lampami firmy Metz

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
kamil1114
Początkujący

Ok , już postanowiłem. Nie ma co oszczędzać na lampie , kupię oryginalną sony hvl42am. Dziękuję Wam za pomoc !