anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ponowne wgranie update 1.05 - problem z obiektywem

profile.country.pl_PL.title
suVee-----
Poszukiwacz

Ponowne wgranie update 1.05 - problem z obiektywem

Szanowni forumowicze. Po lekkich zabawach z a77 chciałbym wgrać ponownie firmware 1.05. Aczkolwiek firmaware_updater nie daje takiej możliwości. Czy może istnieje jakiś sposób. Chęć ponownego zaaplikowania update pojawił się w związku z brakiem kompensacji zniekształceń od obiektywów. W menu, w regulacji AF, żeby wyregulować AF musiałem usunąć wszystkie 30 zapisanych ustawień obiektywów. Być może to subiektywne wrażenie, ale po tej operacji obiektyw sony 2.8/16-50 SSM, który winien mieć kompensacje zniekształceń niejako z automatu, przestał sobie radzić ze zniekształceniami - dystorsją falistą. Objawia się to "beczkowatymi" zdjęciami architektury itp. Czy może istnieje inny sposób zniwelowania tego przykrego efektu??

5 ODPOW. 5
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Ponowne wgranie softu jest możliwe tylko w serwisie - e-csi.
W warunkach domowych możesz wyjąć baterię na kilka minut, ewentualnie przywrócić aparat do ustawień fabrycznych - od tego bym zaczął. Być może gdzieś coś przestawiłeś a teraz o tym nie pamiętasz.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Nie pozostaje mi nic innego, jak podpisać się pod słowami Sadama. Zacznij od przywrócenia ustawień fabrycznych, potem bateria, potem serwis. Jakby co podaję dane kontaktowe:
C.S.I. Foto i Video
ul. Żytnia 15
01-015 Warszawa
www.e-csi.pl
e-mail: info@e-csi.pl
tel. 022 3792090

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
suVee-----
Poszukiwacz

Pierwsze dwie opcje już przerobiłem, bez odczuwalnych efektów. Pozostaje wizyta w serwisie. \
Nie mniej nie mogę pozbyć się uczucia, że to trochę żenujące, takie braki w oprogramowaniu. Gdzie indziej na forum pisałem jeszcze o innych ograniczeniach.
Dzięki za pomoc Panowie. A czy może bawiliście się ustawieniami microAF?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

suVee napisał(a):

A czy może bawiliście się ustawieniami microAF?


Ja z tym aparatem nie, ponieważ wszystko trafia mi w punkt.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
suVee-----
Poszukiwacz

Mi przyszło do głowy zmienić i sprawdzić... i teraz masz babo placek :)