anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Potrzebuje waszej pomocy, opinii A55vy czy A65vk

marysiaa
Początkujący

Potrzebuje waszej pomocy, opinii A55vy czy A65vk

zastanawiam sie nad kupnem lustrzanki i nie wiem ktora wybrac: A55vy czy A65vk...licze na wasze podpowiedzi

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,

Oba aparaty są bardzo dobre i można nimi wykonać wiele wspaniałych fotografii.

W mojej opinii powinnaś zobaczyć w sklepie, który bardziej Ci odpowiada pod względem ergonomii. Różnica w wielkości między tymi modelami jest dość znaczna. :c56 55 jest mniejsza i lżejsza, a :c56 65 większa i cięższa. Moim zdaniem kwestia jak aparat leży w dłoni jest bardzo istotna przy zakupie.

Pozdrawiam, :)

profile.country.PL.title
Dibo..
Poszukiwacz

Osobiście poszedłbym w kierunku A65. Jest to nowszy aparat, z lepszym wizjerem EVF. Ten z A55 jakoś mnie nie zachwycił. Poza tym A55 jest strasznie mała, co przy dużych dłoniach nie jest zaletą. Możesz zastanowić się jeszcze nad A57 :c20

FF | APS-C | 8 | 18-250 | 16-50 | 35 | 135 | HVL-F58AM
marysiaa
Początkujący

spotkalam sie z taka opinia, cytuje: "Sony A55... :rotfl2: Ja tego nawet nie traktuję jako lustrzankę, niezależnie od tego co by nie powiedzieli marketingowcy tego koncernu ;)" co o tym myslicie ?

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

marysiaa napisał(a):

spotkalam sie z taka opinia, cytuje: "Sony A55... :rotfl2: Ja tego nawet nie traktuję jako lustrzankę, niezależnie od tego co by nie powiedzieli marketingowcy tego koncernu ;)" co o tym myslicie ?



A jak ja napiszę gdzieś na portalu czy innym komentarzu, że nie traktuję Fiata jako samochodu to będziesz się zastanawiać nad zakupem tej marki czy uznasz, że skoro ktoś coś takiego napisał to może sobie odpuścić?
Oczywiście to tylko przykład (ja nie znam się na samochodach, mogę jeździć wszystkim, co ma przynajmniej dwa koła i kierownicę). Podobnie z Twoim cytatem. Dla pewnej grupy ludzi aparaty marki Sony to nie aparaty. Sony jest tylko od PS i/lub od telewizorów. Ale jest też duża grupa ludzi, którzy fotografują aparatami Sony i są zadowolone ze swojego wyboru.
Sony w aparatach "dwucyfrowych" wprowadziło nową technologię, technologię przepuszczalnego lustra i podglądu Live View w wizjerze. Jest to technologia podobna (szczególnie dla tych co się mało znają na technice, którzy mają małe pojęcie o budowie i działaniu aparatu) do technologii stosowanej w tzw. aparatach hybrydowych. Dlatego może kojarzyć się jako gorsza w stosunku do lustrzanki opartej na znanej od lat technice budowy aparatu. Ale aparaty te (Sony "dwucyfrowe") mają bardzo wiele zalet, szczególnie dla początkujących użytkowników, dla osób, które nie potrzebują profesjonalnego sprzętu. Dlatego ja bym nie zwracał uwagi na takie pojedyncze komentarze (ani na krytyczne, ani na pozytywne, wychwalające aparaty Sony jako aparaty bez wad). Napisz, co chcesz fotografować, jakich cech aparatu oczekujesz, czego spodziewasz się po lustrzance, dlaczego uważasz, że ma to być lub nie ma to być Sony. Mimo, że jest to forum użytkowników marki Sony to są tu użytkownicy, którzy użytkowali lub użytkują sprzęt innych firm. Oczywiście, że forowicze będą chcieli namówić Cię na sprzęt Sony ale jeżeli potrzebujesz cech sprzętu, które są tylko w innym systemie lub przeszkadzają Ci cechy sprzętu Sony to wskażą i innych producentów.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

marysiaa napisał(a):

spotkalam sie z taka opinia, cytuje: "Sony A55... :rotfl2: Ja tego nawet nie traktuję jako lustrzankę, niezależnie od tego co by nie powiedzieli marketingowcy tego koncernu ;)" co o tym myslicie ?


Trudno odnosić się do takich wypowiedzi bo w większości są to opinie osób mających bardzo małą wiedzę na temat fotografii, skupiają się bardziej na ekscytowaniu się parametrami technicznymi. Gros z wypowiadających się w ten sposób nie miało nawet przyjemności fotografowania aparatem SLT.

:c56 55 nie jest typową lustrzanką z ruchomym lustrem wg definicji jakie mamy od czasów analogowych. Być może to jest przyczyna dlaczego ktoś nie chce uznać :c56 55 za lustrzankę w zwyczajowym tego słowa znaczeniu. POmijając kwestie nazewnictwa i kategoryzacji, :c56 55 jest świetnym aparatem pozwalającym na wykonanie znakomitych zdjęć. :smileythumbsup:

profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Mam :c56 35, bardzo zbliżony aparat do :c56 55, szczególnie jeśli chodzi o obudowę...fakt jest nieco mały, ale jak dla mnie, 2 moje znajome np. tą wielkością są zachwycone, chętniej biorą go do ręki niż moją poprzednią lustrzankę Samsunga Gx20...Dla kobiety, osoby z mniejszymi dłońmi jest bardzo wygodny...Choć przyznam, że warto zainteresować się :c56 57.

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Choć przyznam, że warto zainteresować się :c56 57.


choćby z uwagi na większą baterię :smileythumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

Od ponad dwóch lat używam SLT 33, mogę się wypowiedzieć w kwestii "maleńkości" aparatu, miałem ostatnio w ręku A77 :D:D:D:D, ależ to jest ciężkie ;) w porównaniu do SLT 33 (która jest pierwszym z serii "bezlusterkowców").
Świetna szybkość AFu, bardzo przyjemnie się nagrywa filmy, dzięki lekkości aparatu z założonym obiektywem DT35/1.8 bardzo łatwo nadążyć z nim, za moją 14miesięczną córką, która raczkuje szybciej niż struś pędziwiatr. W terenie (chociaż dawno nie fociłem w plenerach) też jej lekkość jest wielką zaletą. Fakt jest mała, ale ręce u mnie nie jak bochny chleba więc i trzyma się wygodnie :). Fakt, że po założeniu lampy HVL-58 gorzej się trzyma niż pełnowymiarową lustrzankę, ale waga całego zestawu wynagradza mniejszy grip.
Jeżeli chcesz sprzęt "taszczyć" w góry itp. to śmiało mogę polecić mniejsze SLT jak 55, 57, 37 itp. Sam jestem bardzo zadowolony i z jakości zdjęć (tak naprawdę to ważniejszy jest obiektyw a nie puszka) no i zdjęcia robi fotograf, a nie aparat.

Koledzy z forum potrafią zwykłym kompaktem zrobić lepsze zdjęcia niż ja lustrzanką ;);).

Ogólnie jedynym "mankamentem" SLT jest trudność w ustawianiu ręcznie ostrości po założeniu takiego Heliosa itp. świetnych tanich obiektywów. Ale odrobina wprawy i mamy piękne zdjęcia, praktycznie aparat zamienia się w zenita z kartą SD ;).

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

rezasurmar napisał(a):

Ogólnie jedynym "mankamentem" SLT jest trudność w ustawianiu ręcznie ostrości po założeniu takiego Heliosa itp. świetnych tanich obiektywów. Ale odrobina wprawy i mamy piękne zdjęcia, praktycznie aparat zamienia się w zenita z kartą SD ;).


Zależy o jakim modelu SLT mówisz.
Przy :c56 55 a i owszem. Trzeba mieć wprawę.
Przy :c56 65 jest to bardzo ułatwione dzięki peakingowi :c20

Pozdrawia Starosta :grin: