anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

wyłączenie przedbłysku w A55

SackOizo
Nowicjusz

wyłączenie przedbłysku w A55

Jak w temacie jest możliwość wyłączenia przedbłysku a sony A55?

17 ODPOW. 17
profile.country.PL.title
Mi.chel
Użytkownik

Niestety nie ma takiej możliwości, jeśli chodzi o lampę wbudowaną.
Lampy zewnętrzne tak - jeśli obsługują tryb całkowicie manualny,

Michał Koziara
SackOizo
Nowicjusz

W takim razie co z trybem manualnym? poco przedbłysk w trybie w którym sam zmieniam wszystkie parametry aparatu?

profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Aparat musi dobrać moc błysku do wybranych przez Ciebie ustawień :c20

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

tryb manualny, to tryb manualny. Umożliwia nastawienie parametrów naświetlania wg własnych potrzeb. Jest jeszcze kwestia redukcji czerwonych oczu - jeśli masz tę opcję w menu, to ją wyłącz :thumbsup:
Mam też pytanie: w czym te przedbłyski przeszkadzają ?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Mi.chel
Użytkownik

kris napisał(a):


Mam też pytanie: w czym te przedbłyski przeszkadzają ?

W wyzwalaniu lamp studyjnych (fotocela bez zliczania przedbłysków).

Michał Koziara
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Michel napisał(a):

kris napisał(a):


Mam też pytanie: w czym te przedbłyski przeszkadzają ?

W wyzwalaniu lamp studyjnych (fotocela bez zliczania przedbłysków).


Wyzwalanie lamp studyjnych wbudowaną lampą - za to powinni karać :smileymrgreen:
Przecież to potrafi kompletnie zmienić sens światła studyjnego......to po to się robi neutralnie szary lub czarny kolor studia i redukuje ilość pozostałych źródeł światła, żeby walić kukułka ?
Poza tym, ten problem można rozwiązać (Twój nawias), ale ja jestem ciekaw jaki problem ma autor wątku. Może i ten ten problemda się rozwiązać :smileythumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

kris napisał(a):

Wyzwalanie lamp studyjnych wbudowaną lampą - za to powinni karać :nauseated_face:


Dlaczego?
Czym różni się błysk w manualu przy 1/16 z kukułki od błysku np. zamontowanej HVL-ki ustawionej w manualu na 1/32? Czymś tą lampkę/żarówkę trzeba wyzwolić jeśli nie posiada się np. bezprzewodowego wyzwalacza czy gniazda syncro.

kris napisał(a):

Przecież to potrafi kompletnie zmienić sens światła studyjnego......to po to się robi neutralnie szary lub czarny kolor studia i redukuje ilość pozostałych źródeł światła, żeby walić kukułka ?


Troszkę przesadzasz - moc lampy wbudowanej to ~12GN. Wpływ błysku przy 1/16 mocy tej 12-tki jest naprawdę minimalny. Do tego można skierować błysk w stronę fotoceli przy pomocy nawet kawałka tekturki czy pudełka po filmie. Ludzie lubią kombinować, szczególnie kiedy są początkującymi w studio. To nic złego. ;)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Lajam napisał(a):


Czym różni się błysk w manualu przy 1/16 z kukułki
...
Wpływ błysku przy 1/16 mocy tej 12-tki jest naprawdę minimalny


Po pierwsze nadal czekam na odpowiedź samego autora :D
Po drugie a55 nie ma podziału mocy wbudowanej lampy, a z doświadczenia wiem, że kukułka potrafi wyrządzić krzywdę. Chyba, że jest celowym i świadomym działaniem. Ale na początku można się po prostu przejechać. Koszt kostki synchro PC jest relatywnie do całej reszty znikomy.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

kris napisał(a):

a55 nie ma podziału mocy wbudowanej lampy, a z doświadczenia wiem, że kukułka potrafi wyrządzić krzywdę. Chyba, że jest celowym i świadomym działaniem. Ale na początku można się po prostu przejechać.


Wydaje mi się, że etap "przejechania się" mamy już za sobą - inaczej nie byłoby pytania o możliwość wyłączenia przebłysków ;)

Niestety tej funkcji nie ma w wymienionym modelu.