anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

DSC-HX100V-,,KLEKOTANIE"

jagpoljer
Początkujący

DSC-HX100V-,,KLEKOTANIE"

Przed tygodniem zakupiłem aparatDSC-HX100V. Aparat w sklepie znajdował sie w orginalnym opakowaniu. Po kilku dniach użytkowania stwierdziłem, że przy delikatnym poruszeniu wyłączonego aparatu zarówno w poziomie jak i w pionie ze środka dochodzą odgłosy ,,klekotania". Tak jakby przesuwał się w środku obiektyw. Odgłosy ustępują po uruchomieniu aparatu. Rozmawiałem o tym ze sprzedawcą. Ten twierdzi, że to noramalne, tłumacząc konstrukcyjnym luzem systemu stabilizacji obrazu.? Sprawdziłem HX100V w innym sklepie. Było słychać również odgłos przy poruszeniu wyłączonego aparatu, ale znacznie cichszy niż w moim. .Ledwie słyszalny.Natomiast sprzedwca był zdziwiony i nie umiał wyjaśnić przyczyn tego. Pytałem o to fachowców zajmujacych się naparwą aparatów cyfrowych. Otrzymałem sprzeczne wyjaśnienia. Do serwisu nie chciałbym wysyłać, bo mam złe doświadczenia z naprawą na gwarancji.
Niepokoi mnie, iż o takim zjawisku jako ewentualnie normalnym, nie wspomina się w instrukcji aparatu.
Ponadto niepokoi, pojemność baterii. W stanie spoczynku przy wyłaczonym aparacie zbyt szybko się rozładowuje.
Do zjdjęć nie można się doczepić. Dla mnie są dobre. Ale ja oceniam je jako amator.
Sz. włsciciele DSC-HX100V. Czy w waszych aparatch też wystepują te dziwne klekotania w wyłaczonym aparacie.? czy to może mieć wpływ na jakość zdjęć?. Czy ktoś dysponuje fachową wiedzą na temat przyczyn?. Czy też macie ten sam problem z baterią?.
Z poważaniem :c18

7 ODPOW. 7
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Odniosę się do drugiej części pytania- wyłącz w ustawieniach GPS, nie będzie jadło baterii w stanie spoczynku.

jagpoljer
Początkujący

Dzięki za radę. Niestety. Właśnie wyczerpuje się szybko, przy wyłączonym od początku GPS. Więcej. Wykonałem test, dokładnie taki jak podaje instrukcja na str. 10. Zamiast ok.400 zdjęć jak napisano w tym dokumencie, mój aparat wykonał o połowę mniej, do wyczerpania się baterii. Podejrzewam, że to może mieć związek z długim okresem rozałdowania. Do momentu zakupu mogło to być nawet pół roku. Zresztą w tejże instrukcji producent pisze, że jeżeli ładuje się akumulator, który nie był używany przez dłuższy czas - naładowanie go do pełnej pojemnośći może być niemożliwe. Prawdopodobnie reklamacji na akumulator mi nie uwzględnią. Mało tego, że w zestawie Sony nie dołożył zewnętrznej ładowarki, to ich orginalne nowe akumulatory są drogie.
Liczę, że przynajmniej z jakością zdjęć nie będzie problemów. Do tej pory z uwgi na zewnętrzne warunki pogodowe, przetestowałem go w wewnętrznych pomieszczeniach. Na razie jest nieźle. Tym bardziej, że porównuje jakość zdjęc z poprzednim aparatem Sony DSC-H3. Przez pięć lat nie miałem z nim większych kłopotów, poza przepaloną z mojej winy lampą. Chociaż H3 robi niezłe fotki (przede wszystkim przy dobrym oświetleniu), to porównanie go z DSC-HX100V, to jak prównać Toyotę Yaris do Toyoty Corolli ful wypas.
Luststrzanki Sony to już Toyota Avensis. Piszę o tym, gdyż tu na forum, niektórzy strasznie psioczą na jakość zdjęć HX100V.
POZDRAWIAM.

profile.country.PL.title
MBgryf
Użytkownik

 

jagpoljer napisał(a):

Po kilku dniach użytkowania stwierdziłem, że przy delikatnym poruszeniu wyłączonego aparatu zarówno w poziomie jak i w pionie ze środka dochodzą odgłosy ,,klekotania". Tak jakby przesuwał się w środku obiektyw. c18



Witaj jagpolier

Ja jestem użytkownikiem DSC-HX100V od sierpnia br. i w miom aparacie też słychać a właściwie czuć takie luzy w środku. Jest to spowodowane właśnie luzem na obiektywie-wystarczy że trzymając w poziomie włączysz aparat i poruszasz delikatnie samym obiektywem góra dół to napewno wyczujesz luz. Myślę, że nie ma to większego wpływu na jakość zdjęć ja ze swioch fotek jestem zadowolony (zrobiłem około 3000 zdjęć). Wiele aparatów typu super-zoom mają takie objawy -czytałem w teście o Nikonie p500 że też występuje luz na obiektywie. Uważam, że nie masz co przejmować się tym luzem.

P.S
Do swojego HX100V zakupiłem adapter na filtry właśnie taki: [Tadeusz:usunięto link - kierował do stron komercyjnych z niebezpieczną treścią] poszukaj na allegro. Ten adapter dodatkowo ustabilizował obiektyw przy wyłączonym aparacie już nic nie "klekocze"; aczkolwiek nie w tym celu kupowałem ten adapter. Obejrzyj filmik w linku powyżej a zrozumiesz o czym piszę.

Pozdrawiam i życzę miłego focenia HX-em100V

 

jagpoljer
Początkujący

Dzięki za informację i podpowiedź z adapterem. Właśnie otrzymałem odpowiedź z SONY EUROPE. Wysłałem do nich w tej sprawie informację o tych luzach, słyszalnych przy wyłączonym aparacie. Odpowiedzieli, że cyt, ,,to naturalny objaw". Niemniej gdyby te luzy ujawniły się w czasie wykonywania zdjęć, zasugerowali kontakt z serwisem. To mnie uspokoiło. Chociaż z mechaniki pamiętam, że element przenoszący moment siły na inny element w mechaniżmie urządzenia, nie powinien mieć luzów. No ale w optyce pewnie obowiązują inne zasady.Tym bardziej, że jak pisałem wcześniej jestem zadowolony z jakości zdjęć. W dniu wczorajszym wykonałem serię zdjęć na mieście, w bardzo niekorzystnych warunkach pogodowych. Mżawka i zachmurzone niebo. Narazie w trybie ,,ia" oraz w nocy. Bez lampy. Także w miejscowej średniowiecznej olbrzymich rozmiarów farze, przy nikłym świetle. (jak sie uporam z logowaniem w Picasie, zamieszcze je w publicznym albumie). Zdjęcia bardzo dobre. Zaskakuje ostrość i wierność szczegółem. Facet w zakładzie foto, nie wierzył, że zdjęcie zrobione w tak dużym i zaciemnionym obiekcie jak kościół - było robione kompaktem. Myślał, że lustrzanką.
Mały minus, to wyświetlacz. Trochę przyciemnia.
No i bateria. Mogłaby lepiej trzymać pojemność.
Pozdrawiam

profile.country.PL.title
MBgryf
Użytkownik

jagpoljer napisał(a):

(jak sie uporam z logowaniem w Picasie, zamieszcze je w publicznym albumie).
Pozdrawiam



Galerię możesz założyć na tym forum. Poczytaj o zasadach tworzenia galerii :c20

Pozdrawiam

anaxunamun
Początkujący

witam.
MBgryf- proszę o informację jeśli można, w jakim celu kupiłeś swój "adapter" jeśli nie w celu stabilizacji obiektywu? pytam z ciekawości, bo jestem kompletnym amatorem w tej dziedzinie i nie wiem do czego służyć miał pierwotnie ten adapter. Z tego co widziałam na allegro dostępny jest tylko do canona. czy zakupiłeś taki właśnie do swojego Sony?

profile.country.PL.title
MBgryf
Użytkownik

anaxunamun napisał(a):

witam.
MBgryf- proszę o informację jeśli można, w jakim celu kupiłeś swój "adapter" jeśli nie w celu stabilizacji obiektywu? pytam z ciekawości, bo jestem kompletnym amatorem w tej dziedzinie i nie wiem do czego służyć miał pierwotnie ten adapter. Z tego co widziałam na allegro dostępny jest tylko do canona. czy zakupiłeś taki właśnie do swojego Sony?



Witam

Adapter na filtry - zakupiłem w celu uzyskania gwintu do nakręcania filtrów np. polaryzacyjnych, soczewek makro. SONY DSC-HX100v nie ma seryjnie na obiektywie gwintu do filtrów - dla mnie jest to jedyna wada tego aparatu. Adapter który zakupiłem ma gwint 58mm do tego dekielek i osłonę przeciwsłoneczną tzw. tulipan. Wiosną lub latem planuję zakupić filtry: polaryzacyjny i UV oraz soczewkę do makro.

Musisz regularnie przeszukiwać allegro, bo sprzedawca o nicku sun-and-fun wystawia te adaptery co jakiś czas.

link do aukcji: http://allegro.pl/sony-hx100v-adapter-n ... 05652.html

W linku masz telefon i mail do tego sprzedawcy. :c20

Pozdrawiam