anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

H-5 w krótkim czasie zepsuty i mnóstwo kłopotu

pol5810
Początkujący

H-5 w krótkim czasie zepsuty i mnóstwo kłopotu

Po półtora roku aparat przestał działać, wysunął się obiektyw i tak został. Nie można włączyć aparatu. Wcześniej może z dwa razy ekran wyświetlił się na biało i po zresetowaniu ( wyciągnięcie baterii ) zaczął wogóle reagować . Sklep ( Fotojoker ) odrzucił reklamację (wogole nie przyjął) towaru wydanego nie zgodnie z umową. Jestem rozczarowany, że po tak nie wielu wykonanych zdjęciach tak dobry aparat się zepsół. Nawet nie zapełniłem jednej karty 4- giga. Na razie Miejski Rzecznik Praw konsumenta się moją sprawą zajął, ale wszystko wskazuje na to, że sprawa skończy się w sądzie. Może ktoś miał podobne problemy i mógłby mi coś podpowiedzieć, będę bardzo wdzięczny.

5 ODPOW. 5
ripride
Początkujący

ja bym dal se spokój.

franek-----
Początkujący

ripride napisał(a):

ja bym dal se spokój.



Dlaczego?? Jeśli aparat na gwarancji to mają obowiązek go przyjąć i wysłać na serwis!! To kolejny przykład (tutaj na forum) że FotoJoker ma klientów głęboko...... Ceny bardzo niskie a jak przyjdzie co do czego to się okazuję że sprzedają DSLR-A200W (2 obiektywy) osobno body i osobno obiektywy, nie przyjmują do reklamacji, nie robią nic z niezgodnością towaru z usługą itd....

ripride
Początkujący

bije się w pierś... post nieprzemyślany.

w sumie sam mam aparat z tego sklepu i gdyby odstawili mi taki numer (oni lub ktokolwiek inny) sprawę błyskawicznie zgłosiłbym tam gdzie pol5810 oraz UOKIK. tygodniowy abonament na bezpłatna reklamę na tablicach dyskusyjnych w temacie foto mieli by z free.

pzdr.

pol5810
Początkujący

Wielkie Dzięki, rzuciliście wiatr w moje żagle, idę na całość , i napewno skończy się w sądzie.

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

pol5810 napisał(a):

Po półtora roku aparat przestał działać ...”
„...Sklep ( Fotojoker ) odrzucił reklamację (wogole nie przyjął) towaru wydanego nie zgodnie z umową...”


franek napisał(a):

„… Jeśli aparat na gwarancji to mają obowiązek go przyjąć i wysłać na serwis!! ... ”


W nawiązaniu do tematu uprzejmie informuję, że na aparaty cyfrowe Sony Poland udziela 12 miesięcznej gwarancji od daty nabycia. Jeżeli w tym okresie sprzęt ulegnie uszkodzeniu naprawa zostanie wykonana bezpłatnie ( produkt nie może być uszkodzony mechanicznie ). Dodatkowo Sony Poland proponuje wydłużenie okresu opieki gwarancyjnej nawet do 5 lat, szczegółowe informacje na ten temat zostały zamieszczone na stronie:

http://www.sony.pl/article/id/1175002577055/page/3 " target="_blank

Centrum Serwisowe Sony, które występuje w imieniu gwaranta nie posiada możliwości wykonania naprawy czy sprawdzenia sprzętu bez pobrania opłaty po okresie gwarancji. Oczywiście konsumentowi przysługuje prawo do złożenia reklamacji w miejscu nabycia z tytułu „niezgodności towaru z umową” do 2 lat od zakupu. Jednak decyzję w tej sprawie podejmuje wyłącznie sprzedawca.

Przykro mi, że aparat uległ uszkodzeniu, niestety nie w każdym przypadku jestem w stanie zaoferować pomoc. W sprawie sprawdzenia sprzętu lub ewentualnej naprawy, proponuję bezpośredni kontakt z wybranym Centrum Serwisowym Sony. Wykaz punktów został zamieszczony na stronie:

http://www.sony.pl/res/attachment/file/ ... 437162.pdf " target="_blank

Pozdrawiam,
Radek

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;