anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Potrzebna inspiracja. Proszę o pomoc.

profile.country.en_GB.title
rackar
Nowicjusz

Potrzebna inspiracja. Proszę o pomoc.

Witam :c37
Ostatnio kolezanka kupila swojemu chlopakowi aparat( :c56 A500+KIT), jej chlopak twierdzi, ze dobrego zdjecia nie da sie zrobic kitem - wiem, ale po co mu od razu obiektyw za 1000-2000zl? :c7 Slyszalem, ze gdzies na forum jest galeria, w ktorej ktos robi wysmienite zdjecia kitem, w zwiazku z tym bardzo prosze o linki, poniewaz sam nie moglem znalezc :rolling_eyes:
Chlopakowi potrzebna jest inspiracja, sam nie ma pomyslu na zdjecie.
Z tego co wiem to zachwycaja go zdjecia makro, portrety, natura.
Jest typem czlowieka bez wlasnego pomyslu, hmm jak by to ujac, sa tacy ludzie, ktorzy nasladuja innych twierdzac, ze sa soba :c20
Aaa dodam jeszcze, ze podobno teorie zna lecz brak mu praktyki.
Jeszcze raz prosze o linki, z gory dzieki :c22

35 ODPOW. 35
profile.country.en_GB.title
rackar
Nowicjusz

Dzieki wam bardzo za informacje :thumbsup: :c39

grzesQ napisał(a):

A co bedzie lepszym rozwiazaniem? Kupienie Raynox'a DCR-250 czy moze bardziej uniwersalnego (bo portretowy i slyszalem tez ze nadaje sie do makro) Heliosa 44M?
I jeszcze pytanie do Heliosa: czy nie trzeba bedzie wykonywac takiej (http://klubkm.pl/forum/showthread.php?t=26263) operacji?

PS: czy mozna za pomoca jakiegos adaptera podlaczyc lampe ze starego zenita do :c56?



Bardzo prosze o odpowiedzi :c2

Zajc3w
Początkujący

Ze starą lampa od zenita jest jeden problem. Na stopce ma prawdopodobnie napięcie rzędu 150-400V i podpięcie przez prostą mechaniczną przejściówkę skończy się dymkiem z :c56 . Można kombinować z tranzystorami w przejściówce, ale trzeba coś pasującego w sanki :c56 mieć, a gotowej nie widziałem. Do D7D podpinałem(po sprawdzeniu napięcia-12V wytrzymała) wężykiem wyzwalającym do gniazdka lamp studyjnych, którego w A500 pewnie nie ma :(. MOja lampa miała na stopce 150V a na wężyku 12V

profile.country.en_GB.title
rackar
Nowicjusz

Zajc3w napisał(a):

Ze starą lampa od zenita jest jeden problem. Na stopce ma prawdopodobnie napięcie rzędu 150-400V i podpięcie przez prostą mechaniczną przejściówkę skończy się dymkiem z :c56 . Można kombinować z tranzystorami w przejściówce, ale trzeba coś pasującego w sanki :c56 mieć, a gotowej nie widziałem. Do D7D podpinałem(po sprawdzeniu napięcia-12V wytrzymała) wężykiem wyzwalającym do gniazdka lamp studyjnych, którego w A500 pewnie nie ma :(. MOja lampa miała na stopce 150V a na wężyku 12V



Mam cos pod klapka z napisem DC IN
http://multimedia.agito.pl/image/700x700/0/lustrzanki/sony-alpha-a550-obiektyw-sony-dt-18-55-obiektyw-sony-dt-55-200.212464.2.jpg

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

grzesQ napisał(a):

Mam cos pod klapka z napisem DC IN


Proponuję zerknąć do instrukcji i sprawdzić cóż to za tajemnicza klapka. ;)

profile.country.en_GB.title
rackar
Nowicjusz

Wybaczcie, pomylilem z Remonte Control'em, bo to chyba do tego gniazda mozemy podpiac wezyk spustowy o ktorym mowil wyzej Zajc3w.

profile.country.en_GB.title
rackar
Nowicjusz

grzesQ napisał(a):

A co bedzie lepszym rozwiazaniem? Kupienie Raynox'a DCR-250 czy moze bardziej uniwersalnego (bo portretowy i slyszalem tez ze nadaje sie do makro) Heliosa 44M?
I jeszcze pytanie do Heliosa: czy nie trzeba bedzie wykonywac takiej (http://klubkm.pl/forum/showthread.php?t=26263) operacji?

PS: czy mozna za pomoca jakiegos adaptera podlaczyc lampe ze starego zenita do :c56?



A Ty Lajam'ie powiesz mi cos na ten temat? :c2

Zajc3w
Początkujący

Wężyk wyzwalania zewnętrznej lampy - o tym pisałem.
Tu na przykładzie A700 masz jak to wygląda :

http://www.fotopolis.pl/obrazki/SonyA700test19.gif

Pod klapką z błyskawicą.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

grzesQ napisał(a):


A Ty Lajam'ie powiesz mi cos na ten temat? :c2


Nie umiem Ci powiedzieć co będzie dla Ciebie lepsze. Ja bym kupił Raynoxa, ale to Ty musisz dokonać świadomego wyboru czy Raynox, czy Helios.

Jakieś stare lampy to odpuść sobie jeśli zupełnie nie masz smykałki do majsterkowania i wiedzy jak to zrobić. Dla mnie temat lampy nie istnieje - kupiłbym tylko systemową lub coś od Metza. I tak też zrobiłem. Reszty się nie dotykam.

A tak na marginesie - dokładanie do wątku coraz to nowych pytań na pewno nie służy jego przejrzystości - to samo tyczy się cytowania w kółko tego samego fragmentu.

Oczywiście kto pyta, nie błądzi, ale czasem naprawdę warto zadać sobie trochę trudu i poszukać bądź na forum, bądź choćby na :c50

profile.country.en_GB.title
rackar
Nowicjusz

Lajam napisał(a):


Nie umiem Ci powiedzieć co będzie dla Ciebie lepsze. Ja bym kupił Raynoxa, ale to Ty musisz dokonać świadomego wyboru czy Raynox, czy Helios.


A z czego beda lepsze efekty? Z Heliosa z pierscieniami makro? Czy z Kit'a z podpietym Raynox'em?

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

grzesQ napisał(a):

Z Heliosa z pierscieniami makro? Czy z Kit'a z podpietym Raynox'em?


Jeszcze jest opcja kit plus pierścienie pośrednie ;)