anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problemy z AF w CZ 24-70 (po upadku)

profile.country.pl_PL.title
buzz-----
Początkujący

Problemy z AF w CZ 24-70 (po upadku)

hm... zapowiadalo sie tak pieknie. Szybka i za darmo naprawa serwisie Sony. Niestety wydaje mi sie, ze mam problemy w tym obiektywie z AF. Porownalem zdjecia z CZ24-70/2.8 (ten spadl) z Sony 50/2.8 (dobry). Niesmiertelny test bateryjkowy. Najpierw zdjecia z 50, a w nastepnym poscie z CZ.

Co o tym sadzicie? Oddac do kalibracji? Wiecie jaki koszt jest takiej uslugi?

9 ODPOW. 9
profile.country.pl_PL.title
buzz-----
Początkujący
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Moim zdaniem nie ma tu problemu AF a jedynie ostrości na pełnej dziurze.

Niestety, ale każdy obiektyw typu zoom, który staje w szranki z makrówką (jeśli dobrze rozumiem 50/2.8) do tego oba na pełnej dziurze , jest skazany na niekorzystny wynik. :-)

Spróbuj może przymknąć Zeissa do f/4

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Ostrość jest minimalnie z tyłu poza PRAWĄ baterią. Proponuję sprawdzić dokładniej na fotografii bardziej kontrastowych przedmiotów i przy lepszym oświetleniu.

profile.country.pl_PL.title
buzz-----
Początkujący

...tak zrobie, teraz dzieci spia i nie bede sie tlukl z klamotami. Dziekuje za rade i zainteresowanie.

profile.country.pl_PL.title
buzz-----
Początkujący

Obiektyw oddany do CSI. Jest w trakcie naprawy.

profile.country.pl_PL.title
buzz-----
Początkujący

Wrocil obiektyw i body z CSI. Przeslany kurierem. Niestety nie wiem jak naprawiony zostal obiektyw, bo body nie dziala... nie wlacza sie. :-(
W poniedzialek odsylam do CSI.

spolnemesis1paejw
Początkujący

buzz napisał(a):

body nie dziala... nie wlacza sie

A włożyłeś akumulator? Bo do serwisu pewnie wysłałeś bez?

profile.country.pl_PL.title
buzz-----
Początkujący

ha ha ha :-) tak, akumulator wlozylem.
Juz jestem po odbiorze body. Wymieniona jakas tasma w srodku.

Moje wrazenia z tej naprawy sa nastepujace: jestem zadowolony z serwisu CSI. Fakt, wrocil sprzet popsuty, ale to mogla byc takze zlosliwosc rzeczy martwych. Naprawa byla jednak szybka i skuteczna, a przede wszystkim nie mialem poczucia, ze chce mnie serwis naciagnac. Naprawa obiektywu byla odplatna (body za darmo), ale koszty naprawy w dolnych granicach zalozonych kosztow (zaplacilem 160 zl, a w ekspertyzie byla informacja o mozliwych 2.000 zl).
Zatem podtrzymuje dobre slowo o serwisie Sony. Serwis Nikona powinien sie uczyc od CSI.