anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

FZ21M - modem, internet karta SIM

luckrox
Początkujący

FZ21M - modem, internet karta SIM

Czy mój laptop obsłuży internet z karty SIM, jednego z operatorów komurkowych, nie montując przy tym specjalnego modemu GSM. Czy wbudowany jest tam modem, który obsłuży właśnie tę kartę SIM, czy będzie działał mi internet????

5 ODPOW. 5
jagpoljer
Początkujący

O ile wiem, to nie w tym modelu. Próbowałem to osobiście. Mam wykupioną usługę internetowa w ERZE- blueconnect, z ich modemem i karta; Novatel Merlin. Przekładałem karty z Orange i Plusa. Nie odpaliły. Mój kolega, który ma Dela i to starszy model, taki modem ma wbudowany. i bez problemu przekłada karty. :slight_frown:

jagpoljer
Początkujący

swoją droga jestem ciekaw czy w nowszych modelach Vaio takie modemy do obsługi kart int. wszystkich operatorów- sa wbudowane. Może ktoś poinformuje.

gigaman
Początkujący

O ile dobrze pamiętam to w USA, przy konfigurowaniu notebooka (tak, u nich można sobie samemu skonfigurować sprzęt) jest opcja modemu sieci komórkowej. W Europie natomiast ciężko z czymś takim...

elektryk
Początkujący

swoją droga jestem ciekaw czy w nowszych modelach Vaio takie modemy do obsługi kart int. wszystkich operatorów- sa wbudowane. Może ktoś poinformuje.
Kupiłem ostatnio model TT, niby na stronie vaio modem 3g jest opisany jako jeden z features, ale z gwiazdką że nie w Polsce ;). Przez telefon ze sklepem ustaliłem że to może być po prostu taka adnotacja że w Polsce nie ma sieci 3G więc vaio nie obsługuje 3G. Jednak przy pierwszych oględzinach sprzętu wyszło na jaw że sony uznaje Polskę za kraj 3ciego świata, gdzie biegają niedźwiedzie i czarni ludzi (z całym szacunkiem dla Afrykańczyków) nie będą umieli skorzystać z 3G i świadomie kastruje notebooki o 3G. Jak zapytałem w sklepie co jeśli chciałbym mieć 3G, to nie potrafili mi odpowiedzieć, a jak zapytałem, czy muszę jechać do Niemiec po taką wersję, to mi przytaknęli.

profile.country.en_PL.title
lpiszczu
Początkujący

W USA jest jeszcze gorzej, u nich generalnie nie ma telefonów z kartą SIM, telefony programuje softwareowo i nie da się tego przeprogramować. Podobnie jest z modemem w amerykańskich VAIO - aby uaktywnić funkcję modemu 3G należy przy zakupie laptopa podpisać umowę z operatorem komórkowym i modem jest podpinany do abonamentu i odblokowywany w sklepie.

Liczę na to, że niedawne wejście sklepu Sony Style do Polski poprawi sytuację - jeśli otworzą sklep internetowy, a w nim możliwość dowolnej konfiguracji laptopów jak w krajach Europy Zachodniej to pojawi się też opcja modemu. :slight_smile:

Pozdrawiam