anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

RATUNKU ! Vaio NW21SF System not found

PasQda
Początkujący

RATUNKU ! Vaio NW21SF System not found

Proszę o pomoc, bo nie wiem, co mam robić!!!
Mam Vaio NW21SF.
Włączyłam sobie strone internetową - wyszłam z pokoju, wracam i patrzę na ekran a jest czarny a na nim widnieje napis "Sytem not found"... Zgupiałam, nacisnęłam enter ... i napis się powtarza.
Zresetowałam kompa i pojawił się znaczek win i napis "Uruchamianie systemu Win" ... i tak czały czas.
Po ponownym restarcie miałam dwie opcje, albo naprawić pliki systemu win (zalecane) albo uruchomić win normalnie.
Wybrałam pierwszą, to samo... drugą to samo...
Bez skutku ...
Nie ładuje systemu nawet w trybie awaryjnym.
Nic.
Czy to oznacza, że umarł mi dysk?
Na dysku mam pracę mgr... nie mam żadnej kopii...

Laptop ma miesiąc, dostałam go na Gwiazdkę...
Błagam pomóżcie!!!!

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.pl_PL.title
prkorzy
Początkujący

Nie będę wchodził w rozwiązywanie problemu z niedziałającym systemem, to można zrobić później.
Jeżeli masz dostęp do innego komputera, możesz zrobić tak:
1. Uruchomić komputer przy pomocy edycji Live jakiegoś Linuksa (np. Ubuntu z http://www.ubuntu.com/GetUbuntu/download), tam znajdziesz instrukcję postępowania.
2. Po uruchomieniu Linuksa powinnaś mieć dostęp do dysku twardego z systemem oraz pracą magisterską (o ile dysk nie jest uszkodzony fizycznie, a tylko Windows odmówił posłuszeństwa)
3. Dzięki temu będziesz mogła przegrać sobie pracę magisterską na zewnętrzną pamięć FLASH lub inny nośnik i zapomnieć chwilowo o problemach z komputerem. Te rozwiążesz, gdy będziesz mieć więcej czasu i ochłoniesz z emocji :slight_smile:
Napisz, czy udało się coś zrobić :slight_smile:
Pozdrawiam
Przemek