anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SB1V9E i wylot powietrza - czyżby wada konstrukcyjna??

profile.country.pl_PL.title
velano
Początkujący

SB1V9E i wylot powietrza - czyżby wada konstrukcyjna??

Witam.
W komentarzach na forach internetowych pojawia się wątek otworu wylotowego (systemu chłodzącego) umieszczonego niefortunnie pod pokrywą wyświetlacza. Ludzie piszą też iż "zaleca się" z tego powodu ....nie pracować zbyt długo przy maksymalnie odchylonym wyświetlaczu. (sic!)
Jak to jest z tym chłodzeniem? Czy wszystko działa w granicach normy, czy też jest to bardziej wada konstrukcyjna?
Dla mnie to niedorzeczne, aby kupując sprzęt za 4k nie można było na nim bezproblemowo pracować w wygodnej dla siebie pozycji, bez obawy o przegrzanie i awarie.
(Inna rzecz że zamiast ładować w ten model archaiczny napęd optyczny, można było z powodzeniem z niego zrezygnować i optymalnej rozplanować miejsce)
Sprzęcik ładny, ale to chłodzenie niepokojące. Archaiczna kamerka 0,3 mpx i dysk wolny 5400 to w sumie minusy. Jakie są wasze opinie? Jest problem z grzaniem się przy wychylonej pokrywie czy go nie ma? Pozdrawiam forumowiczów.

4 ODPOW. 4
jsobolew
Początkujący

Jeśli chodzi o chłodzenie to pragnę zauważyć, że w MacBookach taki sposób wentylacji stosowany jest z powodzeniem od lat i nie słyszałem żeby były z tym jakieś problemy. Model, który stoi na sklepie chodzi 12h dziennie włączony, a ekran jest niemal maksymalnie odchylony i nie zauważyłem żeby się w jakikolwiek sposób grzał. To zapewne internetowe chuchanie na zimne. :)

Napęd optyczny jest dla wielu istotny, w biznesie często duże materiały daje się na płytach - wirus nie wskoczy na nie tak jak na pendrive'y, a dyski sieciowe także mają wady. Po co Ci kamera w biznesie lepsza niż 0.3mpx to nie wiem, co do dysku to faktycznie mogli dać coś lepszego, ale nie jest źle.

profile.country.pl_PL.title
velano
Początkujący

Możliwe że to "dmuchanie na zimne", jednakże lepiej upewnić się PRZED decyzją o zakupie niż potem kląć :)
Być może w MacBookach takie chłodzenie się sprawdza, zważ jednak iż Apple detale dopracowuje do perfekcji, co do Sony to pewności nie mam.. ;)

Kamerkę 0,3 traktuję raczej jak zamiatanie magazynów z odpadów. Jeśli nawet słabsze i tańsze notebooki mają lepsze to wkładanie "tego czegoś" do serii biznesowej dla mnie zakrawa o kpinę :) Napęd. Być może dla co niektórych jest przydatny, podtrzymuję jednakże opinię, iż to tak jakby 5 lat temu ładować napędy dyskietek 1,44MB ;) Od napędów optycznych zdecydowanie się odchodzi, zwłaszcza że to dość awaryjny i spory gabarytowo podzespół.

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

- Napęd optyczny jest NIEZBĘDNY. Choćby do instalacji softu, oglądania prezentacji etc
- kamera 0.3 wystarcza spokojnie do videorozmów. Lepsza rozdzielczosc oznacza wiekszy bitrate transmisji. Notebook mobilno-biznesowy jakim jest SB najczęsciej bedzie pracować w sieciach WiFi/Wan. W pierwszym wypadku obraz HD będzie się "ciął" a w drugim nie zarobisz na abonament

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

Nie znasz sie szanowny moderatorze za dobrze na nowoczesnej technologii !
Napedy tupu slot-in obsługujące oba rozmiary plyt - 12cm i 8cm - istnieją od lat !
Doskonałym przykładem jest ... Nintendo Wii