anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

VGN-FW51MF/H

cacup
Początkujący

VGN-FW51MF/H

Jestem tu pierwszy raz...

Od 2 dni jestem posiadaczem Vaio VGN-FW51MF/H, z systemem oryginalnie zainstalowanym Windows 7 Home Premium x64. Preinstalowany system jest strasznie zasyfiony crapwarem od Sony i kilku innych firm, ponieważ tego nie lubię - przymierzam się do położenia tego samego systemu od początku, bez zbędnych dodatkowych programów. Zastanawiam się jak ugryźć ten temat, aby nie denerować się w trakcie albo po tej procedurze.

Co już wiem, albo co już wyczytałem. Jeszcze nie zrobiłem Recovery Disków. Jak mniemam są one robione z danych zawartych na ukrytej partycji, dlatego na pewno ten krok muszę zrobić, żeby w razie czego mieć możliwość przywrócenia fabrycznego stanu. Pytanie: czy ewentualnie można zamówić w Sony te dyski do tego modelu komputera i gdzie/jak/za ile zł to się realizuje?

Sprawa druga, wyczytałem w kilku już miejscach o kasowaniu partycji Recovery: że się pojawiają problemy nawet przy prawidłowo wykonanych płytach Recovery, jedni radzą ją usuwać, inni radzą ją zostawić. Trochę zgłupiałem i zastanawiam się nad tym krokiem - czy warto? Jakie są za i przeciw?

No i sprawa najważniejsza - instalacja nowego czystego systemu. Jak? Googlając temat stwierdzam, że z Recovery Disku nie zrobie sobie czystej instalki samego systemu, chyba że się mylę. Być może jest jakiś sposób na przeedytowanie danych na tych płytach tak aby wyłuszczyć z nich czystą instalkę systemu?

Jeśli się nie uda: muszę mieć płytę instalacyjną systemu z tą samą wersją systemu co jest fabrycznie zainstalowany, czyli x64 W7 HP OEM. Skąd taką płytę dorwać? Kupić płytę/ściągnąć i wypalić obraz? Zależy mi na obrazie oryginalnym - czy Microsoft udostępnia coś takiego? Czy może Sony coś takiego udostępnia?

Myślę że przy instalacji systemu może być pytanie o sterownik kontrolera dysku twardego, żeby instalator zauważył dysk. Jak się ma sprawa w tym temacie w instalatorze Windows 7? Ewentualnie - jak się do tego zabrać na tym modelu komputera (co i w jaki sposób przygotować przed instalacją)?

Trochę rozbudowane pytanie, ale chciałem naświetlić o co dokładnie mi chodzi i jakie mam wątpliwości. Liczę na Waszą pomoc i wskazówki.

Pozdrawiam, szymek.

12 ODPOW. 12
cacup
Początkujący

Z ciekawości zapytam - ile taka przyjemność kosztuje?

190 zł prawie

profile.country.en_PL.title
lpiszczu
Początkujący

Piszesz że nie chwytasz się za angola ,
niestety ale Sony nie sprzedaje komputerów w Polsce ( oficjalnie )
no chyba że się coś zmieniło ,
robią to inni dostawcy , lub importerzy , dystrybutorzy .

Zmieniło, około 3 lata temu :slight_smile:

profile.country.pl_PL.title
michal3411
Początkujący

3 lata temu , sprzedaż komputerów owszem jest prowadzona chodziło mi o całość
nie ma polskiego serwisu , nie ma części w kraju , prowadzona jest wysyłka z innych krajów.
To o czym pisze było jeszcze w zeszłym roku.

A co do ceny przyjemności jaką podałeś to jest to cena za same płyty z wysyłką,
nie uwzględnia przelewu międzynarodowego , poszedłem do banku
i ważne jest to też przez jaki bank przechodzi gotówka ,
jak przyszło co do czego to okazało się że bank powiedział że koszty
wynoszą połowę wartości przelewu , no to chciałem spróbować paczki zbiorczej
żeby choć jednostkowy koszt był mniejszy , niestety przeliczyłem się .
Wolałem już sobie odpuścić.