anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

VPCM13M1E i rozszerzenie pamięci RAM

profile.country.PL.title
Mi.chel
Użytkownik

VPCM13M1E i rozszerzenie pamięci RAM

Witam,

jestem użytkownikiem tytułowego modelu i zastanawiam się nad rozszerzeniem RAM-u do 2GB. Mam w związku z tym kilka pytań:
- czy ktoś już to przerabiał i może coś powiedzieć nt. ewentualnego przyspieszenia pracy?
- jaki jest orientacyjny koszt takiej zabawy?
- czy to prawda, że w tych modelach dodatkową pamięć montują tylko w Warszawie, jak mi powiedziano w jednym z CS w Łodzi (z wiedzą pracowników CS bywa różnie, stąd to pytanie)?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Michał

Michał Koziara
4 ODPOW. 4
jsobolew
Początkujący

Generalnie łatwiejsze w zrobieniu i przynoszące lepsze efekty jest dokonanie upgrade'u win7. Wersja Starter jest wymagana w netbookach (przymus Microsoftu), natomiast jej ograniczenia obniżają wydajność komputera. Żeby to zrobić legalnie to wyjdzie dość drogo, ale różnicę widać.

Tak, w Sony Style oferują wymianę w ramach gwarancji, ale jak to wygląda to najlepiej ich pytać.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

jsobolew napisał(a):

Tak, w Sony Style oferują wymianę w ramach gwarancji, ale jak to wygląda to najlepiej ich pytać.



Od jakiegoś miesiąca nie ma już Sony Style - jest Sony Store :D Poza nazwą nic się nie zmieniło.

profile.country.PL.title
Mi.chel
Użytkownik

jsobolew napisał(a):

Generalnie łatwiejsze w zrobieniu i przynoszące lepsze efekty jest dokonanie upgrade'u win7. (...)



Dzięki, myślałem też o tym i może faktycznie się przymierzę.

Michał Koziara
jsobolew
Początkujący

No to jest taki absurd ze strony MS że na mało wydajne netbooki robi taki ociężały system, który nie umie dobrze rozplanować zadań - m. in. za obliczenia graficzne odpowiada procesor zamiast karty graficznej(!). Chyba specjalnie to zrobili, aby użytkownik dokonał tego upgrade'u. Z tego też powodu firma Sony postanowiła odejść od pomysłu netbooka.