anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Wysoka temperatura procesora

nitager
Początkujący

Wysoka temperatura procesora

Witam, jestem posiadaczem laptopa VGN-FZ21M i z miejsca zaznaczę, że W OGÓLE nie znam się na komputerach. Zdaje mi się jednak, że mój laptop jest zbyt gorący, kiedy go dotykam, od spodu wręcz parzy. Ściąngąłem program do badania temperatury procesora i wychodzi, że 10 min. po włączeniu temperatura procesora stabilizuje się i waha się między 85-96. Kiedy dojdzie do 96 C, spada automatycznie do 85 i cykl się powtarza. Nie znam się zupełnie na komputerach, proszę mi wybaczyć ignorancję na całej lini. Jaka jest temeratura w waszych laptopach (mój procesor to Intel Core 2 duo)? Dodam, że w zasadzie pracuję tylko w programie Word i pokrewnych, przeglądam WWW, oglądam filmy na stronach WWW, używam skype'a.
Nie mam wśród znajomych nikogo, kto mógłby odpowiedzieć mi na to pytanie?
Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi

7 ODPOW. 7
profile.country.en_PL.title
lpiszczu
Początkujący

Sprawdź, czy nie pracujesz na planie zasilania wysoka wydajność.

nitager
Początkujący

Bardzo dziękuję za odpowiedź, rzeczywiście wyłączyłem tryb "wysoka wydajność" i temperatura waha się teraz między 61-70kiedy wejde na tryb oszczędadznia energii - jest znowuż ok 10 C niższa... , wciąż jednak zastanawiam się, czy nie jest to zbyt wysoka temperatura dla procesora...

BasiaZ
Początkujący

U mnie także strasznie się nagrzewa 😞 pomimo trybu pracy "zrównoważonego"... dodatkowo dość głośny jest.... (VGN-FZ11Z)

profile.country.en_PL.title
lpiszczu
Początkujący

W moim padł wiatrak i przy 115 stopniach na procesorze laptop poległ, więc 80 stopni to dla niego nic. Jedyne co robi to trochę parzy w kolana :wink:

Ja sobie ustawiłem plan oszczędzania energii, w ustawieniach zaawansowanych ustawiłem procesor na 65% więc mam około 1,4GHz co mi absolutnie do internetu i gg wystarcza.

nitager
Początkujący

A jak można to ustawić? - mam Windows Vista i nie bardzo wiem, gdzie można takie ustawienie zaawansowane dla procesorsa przeprowadzić. Bo właściwie ja też używam tylko takich programów, a skoro ustawiłeś i jest chłodniej, to ja też chciałbym spróbować. Byłbym wdzięczny

profile.country.en_PL.title
lpiszczu
Początkujący

Opcje zasilania -> wybierasz plan zasilania np. jakiś rzadko używany (polecam Oszczędzanie energii lub jakiś VAIO Maximum Battery -> zmień ustawienia tego planu -> zmień zaawansowane ustawienia -> w nowym okienku znajdujesz zarządzanie energią procesora i ustawiasz maksymalny stan procesora w zasilaniu bateryjnym i podczas podłączenia.

Pozdrawiam

tctreton
Początkujący

I to co własnie robicie to największy bezsens jaki można sobie wyobrazić. Kupujecie lapka soniacza za dużą kasę !!!! i aby go normalnie użytkować to musicie zaniżać jego wydajność ???bo komuś do gg czy internetu wystarczy, to po groma Wam taka maszyna. Lepiej kuopić eeePC. Sami się zastanówice. Sony robi taki kicz, że się wierzyć niechce.

A powiedzcie mi moi drodzy co gdy zachce Wam się pograć w coś co potrzebuje kopa, wówczas przeprowadzicie się do lodówki.