anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XP jako drugi OS na Vaio NR

Rufiaa
Początkujący

XP jako drugi OS na Vaio NR

Witam,

Z góry przepraszam, jesli pytanie juz padlo, ale nie znalazlam.

Przgotowalam i sformatowalam partycje, ale cd instalacyjne XP jej nie rozpoznaje. wyswietla komunikat, ze nie moze zaistalowac XP, bo nie ma twardego dysku!

Na pierwszej partycji jest cholerna Vista. sformatowalabym caly i zaistalaowala XP jako jedyny OS, ale gwarancji mi szkoda - jeszcze 11 miesiecy.

czy mam zaistalowac jakies sterowniki? nigdy nie mialam takego problemu z instalacja XP.

3 ODPOW. 3
zenekk
Początkujący

Witam
Po pierwsze systemy powinny być instalowane w odwrotnej kolejności, tzn najpierw XP a później Vista.
Po drugie - jeżeli XP nie widzi dysku, to trzeba doinstalować sterowniki. Niestety najczęściej poprzez F6 w trakcie instalacji sterowniki "nie wchodzą". Wtedy trzeba zmodyfikować płytę instalacyjną XP za pomocą programu n-lite, tzn do obrazu doinstalować sterowniki.
Pozdrawiam
zenekk

Rufiaa
Początkujący

Dzieki!

doszlam juz do tego, ze zobilam cd instalacyjne ze sterownikiem.

i nie dziala, jak powinno, bo nie mam opcji wyboru OS kiedy wlaczam komputer - laduje sie xp tylko, do visty nie mam dostepu. czy to dlatego, ze najpierw, jak piszesz, trzeba zainstalowac xp?

czy jest mozliwosc stworzenia cd instalacyjnego visty z zaistalowanego os? zrobilam 2 recovery CD jak nakaywala instrukcja, ale one zawieraja wszystko, co bylo oryginalnie na kompie i nie sluza jako cd insalacyjne samego os. a to potrzebuje, jesli mam sformatowac caly dysk twardy i zaistalowac xp najpierw.

pozdrawiam