anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

jaki obiektyw zostawić

ikar39-----
Początkujący

jaki obiektyw zostawić

witam mam dylemat chcę się pozbyć jednego szkiełka i nie wiem który sobie zostawić czy sony 16-105 czy sigmę 17-70 chcę dokupić jakieś tele do łapania samolotów czy 70-300 wystarczy czy szukać coś z wyższej półki oczywiście foty robię amatorsko więc nie musi być jakiś bardzo dobry słoik
poradzie panowie myślę ze w szkiełkach macie lepsze doświadczenie :c8

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

ikar39 napisał(a):

witam mam dylemat chcę się pozbyć jednego szkiełka i nie wiem który sobie zostawić czy sony 16-105 czy sigmę 17-70 chcę dokupić jakieś tele do łapania samolotów czy 70-300 wystarczy czy szukać coś z wyższej półki oczywiście foty robię amatorsko więc nie musi być jakiś bardzo dobry słoik
poradzie panowie myślę ze w szkiełkach macie lepsze doświadczenie :c8




Ja na Twoim miejscu zostawiłbym Sony 16-105. Na zwykłe wycieczki z rodziną, do fotografowania "na co dzień" chyba lepszym będzie Sony od Sigmy chociażby ze względu na większy zakres (a jakościowo na pewno nie jest gorszy, jest tylko o pół działki ciemniejszy).
Co do samolotów to nie mam w tym temacie żadnych osiągnięć (a prób ich fotografowania też było zaledwie kilka) ale to zależy od sytuacji w jakiej chcesz fotografować samoloty. http://www.tompac.pl/ - to strona jednego z uczestników forum. On zajmuje się fotografowaniem samolotów. Poza tym wejdź na strony i fora spotterów, pooglądaj, popytaj i popatrz jakiego oni sprzętu używają.
Ja ze swojej strony powiem, że właśnie w zależności od sytuacji fotografowałem samolociki kitem 55-200 i też zostały sfotografowane :D . A czy to się będzie komuś podobać? Nie wiem.

ikar39-----
Początkujący

dzięki za pomoc co do samolotów to mam blisko do Krzesin gdzie stacjonują nasze jastrzębie F-16 przelatują bardzo nisko więc nie muszę mieć dużego zakresu chyba mi wystarczy 70-300 co do sigmy to już wystawiłem na aledrogo :thumbsup:

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

ikar39 napisał(a):

co do sigmy to już wystawiłem na aledrogo :thumbsup:



:shock:
Ale ja nie jestem wyrocznią. To musi być Twoja decyzja. Ja napisałem co ja bym zrobił ale Ty nie musisz podejmować takiej samej decyzji.

ikar39-----
Początkujący

decyzje podjąłem sam ale warto zawsze się zapytać bratniej duszy,sony 16-105 ładnie oszczy, sigma trochę mydli,więc padło na nią.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

ikar39 napisał(a):

sony 16-105 ładnie oszczy sigma

Co Sony ładnie Sigma?? :shock:

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

ikar39 napisał(a):

sony 16-105 ładnie oszczy sigma

Co Sony ładnie Sigma?? :shock:



to głębokie ale chyba padło na Sonego :)