anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HX50-pokrętło sterowania, przypadłość czy usterka

ROZWIĄZANE
karasiu
Nowicjusz

HX50-pokrętło sterowania, przypadłość czy usterka

Witam,

moje pytanie/wątpliwość dotyczy pokrętla sterowania. Zaobserwowałem, że co jakiś czas w trakcie używania, kręcenia, przewijania różnych funkcji, pokrętło dostaje coś w rodzaju "zwarcia" (nie potrafię tego dokładniej określić:-)) i funkcje przeskakują o kilka pozycji już bez ingerencji pokrętłem.

W czym może tkwić problem?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Co prawda nie mam HX50 ale zdarza mi się podobna przypadłość w lustrzance.

Pokrętło jest elementem mechanicznym. Są tam jakieś styki, zapadki. Gdy kręcisz kółkiem jeden element styka się z drugim i następuje przesłanie sygnału o zmianie stanu kółka. Ale styki mogą się wyrobić, przyśniedzieć, zabrudzić się. Jest to dość częsta przypadłość (jak czytam na różnych forach to sporo osób ma problem z "przeskakującym kółkiem"). Jeżeli zdarza się to sporadycznie, jeżeli nie fotografujesz sportu ani nie robisz reportaży (gdzie musisz szybko przestawić parametry) to może można jakoś z tym żyć. Gdy nie możesz już wytrzymać z tym problemem, gdy idealna praca kółka jest koniecznością to możesz wysłać aparat do serwisu. Wymiana tego elementu nie jest jakoś strasznie droga.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Co prawda nie mam HX50 ale zdarza mi się podobna przypadłość w lustrzance.

Pokrętło jest elementem mechanicznym. Są tam jakieś styki, zapadki. Gdy kręcisz kółkiem jeden element styka się z drugim i następuje przesłanie sygnału o zmianie stanu kółka. Ale styki mogą się wyrobić, przyśniedzieć, zabrudzić się. Jest to dość częsta przypadłość (jak czytam na różnych forach to sporo osób ma problem z "przeskakującym kółkiem"). Jeżeli zdarza się to sporadycznie, jeżeli nie fotografujesz sportu ani nie robisz reportaży (gdzie musisz szybko przestawić parametry) to może można jakoś z tym żyć. Gdy nie możesz już wytrzymać z tym problemem, gdy idealna praca kółka jest koniecznością to możesz wysłać aparat do serwisu. Wymiana tego elementu nie jest jakoś strasznie droga.