anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jak zmontować film? - filmowy poradnik odc.9

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Jak zmontować film? - filmowy poradnik odc.9

Witajcie :c22

Zgodnie z zapowiedzią – kolejny odcinek Szkoły HANDYCAM wprowadzi Was w świat montażu filmowego. Posługujemy się w tym celu jednym z dostępnych na rynku programem do montażu - Sony Vegas, który jest bardzo prosty w obsłudze, a jednocześnie pozwala na zmontowanie dynamicznego, ciekawego materiału.

W tym odcinku wyjaśniamy, co to jest timeline, pokazujemy, jak układać nagrane klipy, w jaki sposób dodać muzykę i efekty przejścia. W gruncie rzeczy to nieskomplikowane czynności, a dają dużo frajdy i pozwalają opowiedzieć każdą historię w niebanalny sposób.

Pamiętaj, że to Ty jesteś reżyserem :thumbsup:

Miłego oglądania :c87


http://vimeo.com/19948108

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
24 ODPOW. 24
wideoaktywny
Początkujący

Kolejny bardzo ciekawy filmik Rastx :c22

Od siebie już wkrótce dodam kilka tutoriali do różnych programów do edycji: Windows Live Movie Maker, Sony Movie 10 oraz Pinnacle Studio 14. Ponieważ na co dzień bawię się na wersji Adobe Premiere Pro (niestety nie jest to tanie rozwiązanie) dodam również poradniki odnośnie tego programu.

Novinka-----
Początkujący

wideoaktywny napisał(a):

Od siebie już wkrótce dodam kilka tutoriali do różnych programów do edycji: Windows Live Movie Maker...


WOW, super :) Chętnie do tego zajrzę - chciałabym w końcu zmontować te nagrania z ostatnich kilku miesięcy... Aż wstyd się przyznać, że nie znalazłam do tej pory czasu :smileyredface:

wideoaktywny
Początkujący

Kręcenie filmów to niestety hobby wymagające czasu. Warto montować materiał na bieżąco poświęcając parę godzin w weekend, bo potem trudno ogarnąć zaległości nawet w tydzień :)

profile.country.PL.title
celt-----
Nowicjusz

wideoaktywny napisał(a):

Kolejny bardzo ciekawy filmik Rastx :c22

Od siebie już wkrótce dodam kilka tutoriali do różnych programów do edycji: Windows Live Movie Maker,



Z checia bym zobaczyl tutorial dotyczacy tego programu. Uwazam, ze przez wielu nie doceniany bo...windowsowy. Sam tworzylem filmiki ze zdjec ale moze czegos nowego sie naucze jesli chodzi o filmy?

profile.country.pl_PL.title
lukaszpartner
Początkujący

a jest ten programik po polsku? :-) leń mi się włączył

profile.country.pl_PL.title
lukaszpartner
Początkujący

kurna - same wersje pro mi się ściągają i żąda hasełek - może ktoś mnie oświeci o co kaman - pewno pro to wersja komercyjna za kasę - a ja jednak chciałbym zacząć od czegoś za free ;-)

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Niestety, Sony Vegas jest niedostępny w polskiej wersji językowej. Ten program posiada cztery wersje; wszystkie z nich są płatne, ale różnią się ceną, w zależności od ilości funkcji. Dla początkujących użytkowników przeznaczony jest Sony Vegas Movie Studio HD. Można wypróbować ten program za darmo ściągając 30-dniową wersję trial, najlepiej z oficjalnej strony:
http://www.sonycreativesoftware.com/dow ... iestudiohd
Pozdrawiam.

wideoaktywny
Początkujący

celt napisał(a):

Z checia bym zobaczyl tutorial dotyczacy tego programu. Uwazam, ze przez wielu nie doceniany bo...windowsowy. Sam tworzylem filmiki ze zdjec ale moze czegos nowego sie naucze jesli chodzi o filmy?



Niedoceniany bo kojarzy się wszystkim z narzędziami typu paint czy notepad - coś za darmo nie może być przyzwoite :) Do dziś spotykam ludzi którzy nie znając go wcale kiwają głowami z lekceważeniem i politowaniem. A tak naprawdę twórcy stworzyli program, który w zupełności wystarczy 95 procentom użytkowników kamer wideo i to właśnie chodzi.

profile.country.PL.title
celt-----
Nowicjusz

Potwierdzam i zgadzam sie