anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jak zmontować film? - filmowy poradnik odc.9

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Jak zmontować film? - filmowy poradnik odc.9

Witajcie :c22

Zgodnie z zapowiedzią – kolejny odcinek Szkoły HANDYCAM wprowadzi Was w świat montażu filmowego. Posługujemy się w tym celu jednym z dostępnych na rynku programem do montażu - Sony Vegas, który jest bardzo prosty w obsłudze, a jednocześnie pozwala na zmontowanie dynamicznego, ciekawego materiału.

W tym odcinku wyjaśniamy, co to jest timeline, pokazujemy, jak układać nagrane klipy, w jaki sposób dodać muzykę i efekty przejścia. W gruncie rzeczy to nieskomplikowane czynności, a dają dużo frajdy i pozwalają opowiedzieć każdą historię w niebanalny sposób.

Pamiętaj, że to Ty jesteś reżyserem :thumbsup:

Miłego oglądania :c87


http://vimeo.com/19948108

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
24 ODPOW. 24
profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

...i jest :)
Z montażem na "ty", czyli Windows Live Movie Maker
Zapraszam!

profile.country.en_GB.title
kraks-----
Początkujący

Witam. Wczoraj przyszla mi kamerka hdr-cx130. Na poczatek obejrzalem wszystkie 10 odcinkow szkoly handycam. I tutaj mam pytanie. Jakie byscie polecili programy do montazu?

Ogladalem 3 odcinki Z montażem na "ty", czyli Windows Live Movie Maker nakrecone przez oneGabrys. Wszystko fajnie i zrozumiale przedstawione, program darmowy, ale wydal mi sie dosc prymitywny, nie wiem czy slusznie. Duzo bardziej na pierwszy rzut oka spodobal mi sie Sony Vegas, niestety program platny. Co prawda jest 30 dniowy trial ale to nie rozwiazuje sprawy na dluzszy okres, a ceny nie sa niskie.

Co tutaj radzicie? Czy sa jakies fajne darmowe narzedzia, czy warto jednak zaplacic za sony vegas lub moze skorzystac z innych rozwiazan?

Tommygun------
Początkujący

kraks napisał(a):

Duzo bardziej na pierwszy rzut oka spodobal mi sie Sony Vegas, niestety program platny. Co prawda jest 30 dniowy trial ale to nie rozwiazuje sprawy na dluzszy okres, a ceny nie sa niskie.

Co tutaj radzicie? Czy sa jakies fajne darmowe narzedzia, czy warto jednak zaplacic za sony vegas lub moze skorzystac z innych rozwiazan?

W innym wątku podałem sposób na dużo tańszy Vegas niż u naszych szanownych dystrybutorów, w przyszłym tygodniu powinienem go dostać. :smileymrgreen:
link: viewtopic.php?f=293&t=11397



PS fajnie wiedzieć, że i tutaj są poradniki, bardzo mi się przydadzą. :c37

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

kraks, zachęcam Cię do przetestowania Vegasa. Niewykluczone, że trial spodoba Ci się tak bardzo, że zainwestujesz w wersję choćby Movie Studio HD - a program ten jest naprawdę o wiele potężniejszy od WLMM.
Z drugiej strony pamiętam, że sam przez dobrych kilka lat montowałem wyłącznie w Movie Makerze i program ten w pełni spełniał moje potrzeby. Ze względu na to najlepiej samemu sprawdzić, jaki software Ci najbardziej odpowiada. Gdy już się przyzwyczaisz do jakiegoś produktu, trudno będzie przestawić się na inne oprogramowanie. Vegas to według mnie dobry wybór od samego początku - ma duże możliwości, które możesz poznawać i wykorzystywać w miarę zdobywanego doświadczenia, jest dość prosty w obsłudze i całkiem tani(!) w porównaniu do reszty programów do montażu.
Pozdrawiam.

profile.country.en_GB.title
kraks-----
Początkujący

Czy mozna pobierac kazdy trial osobno na 30 dni, w sensie np najpierw Vegas Movie Studio HD 11 a pozniej Vegas Pro 11, czy jak juz pobiore jeden to pozniej po 30 dniach bedzie klopot z instalacja innej wersji?

Co do cen to wczesniej sugerowalem sie tymi na stronie producenta, jesli popatrzec chocby na allegro to jest juz znosnie i moze po przetestowaniu uda mi sie znalezc dodatkowa gotowke. Tutaj od razu pytanie jesli juz kupowac to do ktorej wersji warto dolozyc i czy w ogole allegro bedzie dobrym zrodlem zakupu?

PS. Tommygun w podanym przez ciebie linku do Vobisu nie widze juz ofert na Sony Vegas. Napisales tez "fajnie wiedzieć, że i tutaj są poradniki," - gdzie wiec jeszcze sa jakies poradniki? :)

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Możliwe, że wystąpi konflikt - wszystkie odmiany Vegasa mają bardzo podobny system rejestracji; w ostateczności powinno się dać zainstalować np. Movie Studio HD oraz Vegas Pro jednocześnie i testować je równolegle przez 30 dni.
Wiadomo - zależy, od kogo kupisz. Większość ofert dotyczących Vegasa wystawiają jednak firmy, więc według mnie takie zakupy są pewne, a ceny wydają się opłacalne.

Tommygun------
Początkujący

kraks napisał(a):



PS. Tommygun w podanym przez ciebie linku do Vobisu nie widze juz ofert na Sony Vegas.

:smileyredface:


Gdzie podałem link do vobisu? Zadaj sobie trochę trudu i przeczytaj coś więcej niż tylko pierwszy post. Nie zmuszam oczywiście, decyzja i pieniądze są Twoje.

profile.country.en_GB.title
kraks-----
Początkujący

Tommygun, rzeczywiscie, nie spojrzalem ze to nie ty byles autorem watku do ktorego dales linka. Tak wiec daj znac jak dlugo idzie paczka jak juz do ciebie dotrze. Do tego czasu zainstaluje sobie triala, a pozniej bedzie trzeba gdzies zamowic.

Tommygun------
Początkujący

:c37

Jasna sprawa, dam znać jak długo to trwało i czy nie było problemów.


kraks napisał(a):

Napisales tez "fajnie wiedzieć, że i tutaj są poradniki," - gdzie wiec jeszcze sa jakies poradniki? :)

No jesteś przecież w dziale z poradnikami - szkoła HANDYCAM, na górze kliknij, to zobaczysz listę tematów. :smileythumbsup:

profile.country.en_GB.title
kraks-----
Początkujący

Tommygun te 10 odcinkow ze szkoly handycam juz widzialem, myslalem ze mowisz o jakichs innych poradnikach poza zamieszczonymi tutaj ;)

Przy okazji, wiadomo cos moze czy pojawia sie kolejne odcinki z tej serii?