anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Konwersja i nagrywanie na dvd - problem

profile.country.PL.title
celt-----
Nowicjusz

Konwersja i nagrywanie na dvd - problem

Witam,
Po pol rocznym okresie prosb znajomego w konc uusiadlem do kompa, zeby zgrac filimik dla kolegi. Pojawia mi sie nastepujacy problem.
Po wyborze plikow do nagrania, program zaczyna konwersje (Pliki HD do SD) i za kazdym razem staje na 22%. Dalej sie nic nie dzieje. Czekalem ponad 2h i tak jest za kazdym razem.
Gdzie lezy problem? W innych kodekach zainstalowanych na komputerze?

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy korzystajac z PMB moge zrobic film sd z plikow HD ale tak, zeby go zapisac na twardym dysku i ewentualnie pozniej wypalic plyte?

14 ODPOW. 14
MarQs-----
Początkujący

Witaj Celt,

Wygląda to na problem Software'owy, czy samego PMB.

Czy próbowałeś zgrywać jakiś inny materiał, czy tylko ten konkretny na którym zawsze zatrzymuje się zgrywanie?

Polecałbym reinstalacje PMB i sprawdzenie czy to samo dzieje się w przypadku próby zgrania innego materiału, ewentualnie wyczyść wszystkie sterowniki video/kamery do 'zera' i zainstaluj jeszcze raz - powinno pomóc.

profile.country.PL.title
celt-----
Nowicjusz

Marqs dzieki za zainteresowanie.
Nie czekajac na odpwoiedz w tym watklu zrobilem najprostrza rzecz, ktora mi przyszla do glowy. Odinstalowalem wszystkie wideo kodeki jakie mialem i podzialalo
Nie wiem tylko, czy teraz filmy np w bestplayerze mi pojda.

A znasz moze odp na 2 pytanie? Czy moge przygotowac film i zapisac go na HDD.? Bez wypalania na plycie?

MarQs-----
Początkujący

Celt,

Oczywiście, możesz wyeksportować film do pliku na dysku i następnie nagrać do na płytkę DVD.

profile.country.PL.title
celt-----
Nowicjusz

MarQs napisał(a):

Celt,

Oczywiście, możesz wyeksportować film do pliku na dysku i następnie nagrać do na płytkę DVD.



A podpowiesz jak to zrobic?

OsiRis-----
Początkujący

Create ISO lub tworzysz sobie wirtualny cd i też ładujesz to do ISO albo jakiś plik wynikowy danego programu w którym przerabiasz film... Generalnie PMB od razu nagrywa film na DVD/ BD . Warunek pusta płyta.
Ja zgrywam z karty plik HD *.m2ts otwieram go w Windows Live dodaje muzę, tnę, efekty i do DVD Maker z W7. Nagrywam i mam. PMB nagrywa również w "bezstratnym" formacie AVCHD odtworzysz to bez problemu na PS3 oraz odtwarzaczach BD.

profile.country.PL.title
celt-----
Nowicjusz

A co z tymi cholernymi kodekami? Dlacze PMB gryzie sie z K-Lite codecs. Ja w kolko instaluej i deinstaluej te kodeki w zaleznosci co chce robic- ogladac film czy dzialac na pmb

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Wpadłem na pewien trop na stronie K-Lite Codec Pack:
http://www.codecguide.com/faq_miscellaneous.htm#item4

Chodzi o to, że PMB gryzie się z jednym ze składników K-Lite'a - Haali media Splitter - i jego wyłączenie może naprawić sytuację.

Wejdź w Start -> Wszystkie Programy -> K-Lite Codec Pack -> Configuration -> Codec Tweak Tool
a następnie zaznacz kolejno opcje, które zaznaczyłem na poniższym screenie:

http://img824.imageshack.us/img824/9471/haali.th.png
(Coś mi nie działa wgrywanie załączników :cry:)

Niestety na razie nie mam PMB, więc nie gwarantuję, że to będzie działać, ale spróbuj. Później w razie kłopotów z oglądaniem filmów wystarczy w konfiguracji ponownie włączyć Splittery - nie musisz odinstalowywać całej paczki kodeków.

profile.country.PL.title
celt-----
Nowicjusz

Super, dzieki za pomoc. Poki co k-lite nie mam. Ale jesli je zainstaluje skorzystam z twojej wskazowki. Mialbym jeszcze inne pytanie. Nie bede zakladam kolejnego watku. Wiesz moze jak nagrac film w PMB ale tak zeby byl na dysku zapisany a nie na plycie? Ja tam w manu widze tylko przycisk utworz dyski, ktory to powoduje automatyczny zapis na plycie. Chcialbym nagrac film w rozdzialce HD i zapisac go na przenosmym dysku zeby komus dac.

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Jeśli dobrze Cię zrozumiałem, chcesz zaimportować filmy z kamery na twardy dysk w komputerze, tak? Można to zrobić:

albo za pomocą programu Picture Motion Browser w sposób pokazany w tej prezentacji:
http://support.sony-europe.com/tutorial ... =odw_pl_PL

albo zgrywając pliki bezpośrednio z kamery na dysk za pomocą kabla USB:
http://support.sony-europe.com/tutorial ... PL&sec=MSC
(musisz wybrać system Windows, a następnie poniżej typ kamery: z dyskiem twardym, na karty pamięci itp.)