anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Konwersja i nagrywanie na dvd - problem

profile.country.PL.title
celt-----
Nowicjusz

Konwersja i nagrywanie na dvd - problem

Witam,
Po pol rocznym okresie prosb znajomego w konc uusiadlem do kompa, zeby zgrac filimik dla kolegi. Pojawia mi sie nastepujacy problem.
Po wyborze plikow do nagrania, program zaczyna konwersje (Pliki HD do SD) i za kazdym razem staje na 22%. Dalej sie nic nie dzieje. Czekalem ponad 2h i tak jest za kazdym razem.
Gdzie lezy problem? W innych kodekach zainstalowanych na komputerze?

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy korzystajac z PMB moge zrobic film sd z plikow HD ale tak, zeby go zapisac na twardym dysku i ewentualnie pozniej wypalic plyte?

14 ODPOW. 14
profile.country.PL.title
celt-----
Nowicjusz

CZesc. Nie, chodzi o cos innego. Mam juz filmiki zgrane z kamery na HDD. Chcialbym teraz zrobic jeden film z tych plikow. W rozdz. HD i nagrac go na HDD nie na plyte. Ale dzieki za pomoc tak czy siak

profile.country.PL.title
celt-----
Nowicjusz

Any help? ;-0 :c37

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Kolego celt, zaniedbałem Cię ale postaram się to wynagrodzić :)

Można bezstratnie połączyć 2 i więcej plików w jeden używając programu Picture Motion Browser, dołączonego na płycie do kamery.
Musimy najpierw zaimportować te pliki do programu. W przypadku, gdy masz już je zgrane na dysk, należy kliknąć w menu Plik -> Dodaj foldery... i zaznaczyć folder z interesującymi nas filmami.
Następnie zaznacz filmy, które chcesz połączyć, przytrzymując Ctrl i klikając na ich miniatury.
Teraz wchodzimy w menu Manipulacja -> Edytuj -> Połącz filmy wideo... Naszym oczom ukaże się takie oto okienko:

pmb_laczenie.png

Możesz tu ustawić kolejność klipów, przeciągając miniaturki na właściwe miejsce. Możesz też zrezygnować z jakiegoś ujęcia, odznaczając pole pod miniaturką, oraz dodać ujęcie (jeśli np. zapomniałeś), przeciągając jego miniaturkę z głównego okna PMB do okienka "Łączenie filmów".
Teraz wystarczy kliknąć "Połącz". Powstanie pojedynczy, nowy plik zawierający sklejone wybrane przez Ciebie ujęcia. Na końcu procesu wyświetli się okienko z lokalizacją oraz nazwą powstałego pliku.
Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
celt-----
Nowicjusz

To ja też odpowiem dopiero po pół roku. Ale to nie przez złośliwość. NIe zaglądałem tu. Dokładnie 5 minut temu doszedłem do takiego samego wniosku. ALe dzieki, upewniłeś mnie w tym co chciałem zrobić. Dokładnia tak jak piszesz. Stworzyc film HD w wzniku pocyenia pojedzncyzch krotki filmikow bey jakiejkolwiek ingerencji w nie. Dzięki

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Cieszę się, że operacja się powiodła :) Muszę podkreślić, że opcja przycinania i łączenia filmów oferowana przez PMB jest wyjątkowym narzędziem; dzięki niej w przypadkach, gdy chcemy tylko prosto zmontować ujęcia, w ogóle nie musimy angażować programu do edycji:
- łączenie i przycinanie filmów w PMB jest szybkie;
- operacja nie wymaga ponownego kodowania plików, dzięki czemu zachowujemy oryginalną jakość.