anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

oneGabryś - dzieła wybrane ;)

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

oneGabryś - dzieła wybrane ;)

Witam serdecznie,
Chciałbym nieco rozruszać ten dział. Powiedzmy, że będę "pierwszym odważnym" ;) Od 4 lat kręcę krótkie filmy, które realizuję z offowym zacięciem, jednak pierwszy filmik, jaki Wam zaprezentuję, powstał na zamówienie. Nakręciłem go pod koniec 2010 roku i jest to prezentacja pewnej galerii. Docelowo miał to być filmik z narracją oraz wplecionymi zdjęciami. Zdjęcia wykonałem kamerą Sony DCR-SR35E w świetle zastanym (trochę miejscami przekombinowałem z podkręcaniem ekspozycji) z użyciem taniego statywu oraz taniej nakładki szerokokątnej.

http://www.youtube.com/watch?v=dFp2Z7VLZSE

8 ODPOW. 8
profile.country.en_PL.title
paragraph22
Początkujący

Wprowadzenie zaczyna się nieźle ale później siada zupełnie. Nie bardzo wiem co chciałeś powiedzieć o tej galerii :c7 . Panorama po panoramie, trochę jałowa przestrzeń, detale jakiś sprzętów nie do końca to jasne...trochę mało analizy wystawy i generalnie brakuje klimatu. Możemy o tym pogadać jak chcesz 8-)


Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Dzięki za obserwacje, paragraph22 :) Też wydaje mi się, że wprowadzenie wyszło najlepiej, aczkolwiek filmik powstał na zamówienie, więc nie miałem pełnej swobody w doborze ujęć. Ostatnio ta galeria doprowadziła produkcję swojego promo do końca (już z kimś innym) i z tej okazji mogę sobie zrobić analizę porównawczą - chyba najlepszy sposób na naukę filmowania... A oto rzeczone wideo:

http://www.youtube.com/watch?v=I44DNk6J-PI

Na plus zasługuje "opowiadana" forma i wstawki ze zdjęciami - tak to miało być ostatecznie poukładane. Receptą na ten filmik było według mnie trzymanie się reportażowej formy - w końcu chodziło o ukazanie przestrzeni - i, na nieszczęście dla mnie, trochę lepszy sprzęt. Co o tym myślisz?

profile.country.en_PL.title
paragraph22
Początkujący

Hej

No mistrzostwo świata to to nie jest ale....przede wszystkim ma to coś czego nie było w Twojej wersji mianowicie "nić narracji". Jest narrator jest opowiadanie. Zdecydowanie lepsze zdjęcia...bardziej wyważone i zarazem urozmaicone (chociaż niektóre te "z ręki" mam wrażenie robione naprędce i nie pasujące do reszty zgodzisz się ? :c7 ). Jednak tak samo jak u Ciebie nie budują klimatu tylko są raczej relacją z "miejsca zdarzenia" :c20 . Jak na promo galerii to trochę jałowe. To znaczy, że gdybym był artystą, który szuka ciekawej nietuzinkowej galerii to ta akurat wydałby mi się przeciętna.
Brakuje mi charakteru tego miejsca, ciekawej analizy przestrzeni...może charyzmatycznego bohatera - np. właściciela :c20 , który nie siedzi jak na skazaniu przy stoliku ale prowadzi nas...przyciąga - rozumiesz???
Ale dzisiaj jestem marudny :nauseated_face:

Pozdrawiam

PS. Co do sprzętu, to dobry sprzęt oczywiście pomaga ale nie jest warunkiem koniecznym do zrobienia dobrego filmu :c34

Warn1ng
Początkujący

Nawet mi się podoba.
Ciekawe masz filmy na kanale ;)

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Warn1ng napisał(a):

Nawet mi się podoba.
Ciekawe masz filmy na kanale ;)



Dzięki. Pochwalę się, że mój filmik "Katar" będzie prezentowany na festiwalu "Piękni Dwudziestoletni", na pokazie 14. kwietnia w Novym Kinie Wisła. Jeśli jesteś z okolic Warszawy to zapraszam ;)

Warn1ng
Początkujący

W zajepasztecie utwór z simsów? :)
Skąd bierzesz te utwory, nie wiem jak to znaleźć :P Wiesz o co mi chodzi?
Takie specyficzne filmowe utwory, ehh myślę, że wiesz :c37
Wszystkie Twoje filmy zostały nagrane tą kamerką?(Sony DCR-SR35E)
Jak na SD jakość jest świetna. Jak będę miał jakieś problemy ze swoimi filmami, chyba mogę się Ciebie poradzić, widzę, że masz już spore doświadczenie.

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Dzięki, oczywiście służę pomocą i informacją :c20
Znakomita większość moich nagrań jest zrobiona właśnie tą kamerą; youtube zabiera trochę jakości, więc oryginalne filmiki wyglądają jeszcze lepiej.
Główne źródło muzyki do moich produkcji to Jamendo.com - poszukiwania zawsze zaczynam od kategorii "soundtrack".

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Oto mój kolejny filmik. Jest to praca na konkurs zorganizowany kilka miesięcy temu przez pewną sieć komórkową :c20. Film został nakręcony kamerą HDR-HC9E w formacie HDV. Uzyskanie zbliżeń i szerokich planów było możliwe dzięki dużemu zakresowi ogniskowych w tej kamerze; zrobiłem też użytek z funkcji ręcznej ostrości. Postanowiłem zaszaleć z korekcją kolorów, którą wykonałem - podobnie jak montaż - w programie Sony Vegas.

http://www.youtube.com/watch?v=z7neuAqFE9Y

Jak się podoba?