anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ostre oczy

profile.country.pl_PL.title
11008048
Początkujący

Ostre oczy

Witam,Mam taki problem i nie wiem czy to coś z moim aparatem jest nie tak czy to moje umiejetności.Otóż posiadam alfe 200 i obiektyw 50/1.8 robie zdjęcia na przesłonie 3.2-4 i ciągle wychodzi mi jedno oko ostre nie wiem dlaczego?Może tylko mi się wydaje a może faktycznie tutaj daje linka http://screenshooter.net/3831372/vjkhvhl
Ostrość ustawiam na jedno oko albo miedzy oczy probowałam już różnych ustawień.
Znalazłam stronke gdzie na 1.4 ostrość jest super http://photo-forum.net/index.php?APP_AC ... ICLE_ID=12

44 ODPOW. 44
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Niusia napisał(a):

No a mi sie wydawalo dalej ze jest nieostre i jest zle :D :slight_smile:



To ja taką małą historyjkę opowiem (ale naprawdę będzie krótka).
Jakiś czas temu poszliśmy z kolegami z pracy na ślub jednego z nich. Oczywiście wziąłem ze sobą aparat (pomyślałem, że pstryknę tak z boku, po cichu kilka zdjęć na pamiątkę nas wszystkich). Oczywiście nie byłem sam. Aparat (kompakt) wziął też i inny kolega. Po powrocie ze ślubu zgraliśmy zdjęcia i po szybkiej wstępnej selekcji (ja nie pokazuję wszystkich zdjęć, tylko takie, które uznam, że mogą zostać zaprezentowane) oglądaliśmy je na dość dużym monitorze (ok. 50''). Na wielu osobach oglądających zdjęcia kolegi zrobiły większe wrażenie niż moje. W komentarzach przeważało, że moje zdjęcia są jakieś takie nie do końca ostre (stosowałem duże otwory przysłony czyli zdjęcia miały małą GO), natomiast zdjęcia kolegi są super, tak dużo na nich widać i wszystko takie ostre.
Dla wielu osób ostrzejsze zdjęcie będzie to, gdzie jest więcej ostrych planów. Przy płytkiej GO wrażenie nieostrości może zasłonić ostre obszary.

profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Taka moja rada totalnego amatora...
Dużo fotografuje 50mm/1,8 obiektów w ruchu, konkretnie koty, i to w przedziale 2,0-2,5F , zdjęcia mam niemal zawsze ostre tam gdzie chcę, mimo że to nie jest statyczny model jak człowiek...wiadomo cały czas brykają.
Fotografując koty używam śledzącego AF z serią, to gwarantuje że któreś ze zdjęć będzie tak ostre jak chcemy.
Fotografując obiekty nieruchome na małym GO (tu często F1,8-2,2 ) staram się nawet kiedy wydaje mi się że poruszyłem ręką upewnić się czy ostrość została poprawie ustawiona.

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.pl_PL.title
11008048
Początkujący

A jak ustawiasz kwadraciki?środek czy ktorys z gornych?

profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Niusia napisał(a):

A jak ustawiasz kwadraciki?środek czy ktorys z gornych?



Mam :c56 35 ona ma inny układ czujników AF, 15 w tym 3 krzyżowe, u Ciebie jest 9czujników z 1 krzyżowym, staram się wybierać te o podwójnej precyzji, choć i te boczne dają radę. Przy dynamicznych scenach zdaję się na automatyczny dobór punktów AF...

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.pl_PL.title
11008048
Początkujący

Aha:)czy ktos jeszcz euwaza ze jest ok?Pytam dla pewnosci.

profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Tak żeby nie być gołosłownym, zdjęcia dwóch z trzech miauczących i mruczących skarbów

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.pl_PL.title
11008048
Początkujący

Wow :c4 :c4 :c4
No nie wiem porobie dzisiaj jeszcze fotki moze tylko mi się wydaje a moze nie mam takiej wiedzy albo cos zle ustawione mam :c3
A co do AF to nie mam takiego :(

profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Niusia napisał(a):

Wow :c4 :c4 :c4



Oj tam, zdjęcia takie sobie, nie są pod względem technicznym rewelacyjne, wiele ludzi robi lepsze zdjęcia, ale faktem jest, że moje koty (szczególnie puchaty ) jest najpiękniejszy ze wszystkich tu jakie się pojawiły.
AF w :c56 200 nie jest zły, jest całkiem skuteczny, a rozmieszczenie czujników jest całkiem rozsądne. ostatecznie jeśli jest problem z ustawieniem ostrości na wartościach 1,8-2,8 możliwe jest zjawisko front focusa, back focusa w takim wypadku należy wysłać aparat z obiektywem do kalibracji do serwisu. Jeśli obiektyw jest na gwarancji kalibracja jest bezpłatna (w ramach gwarancji )

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.pl_PL.title
11008048
Początkujący

RObiłam test z baeriami i bylo OK. co do AF to pracuje na automatycznym. lokalne ustawienie i pomiar swiatla na centralnie wazonym.Tylko problem ze inne rzeczy wychodza ok tylko ie potrafie zrobic tak zeby oczy byly ostre ciagle wychodzi mi jedno tylko ostre ;/

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Niusia napisał(a):

co do AF to pracuje na automatycznym.



Nie wydaje Ci się, że jest to trochę złe rozwiązanie na pracę z małą GO ? Automatyczny wybiera raz między pojedynczym, a raz między ciągłym. Jak wybierze ciągły, to może niepotrzebnie "błądzić" w poszukiwaniu punktu i będzie nieostre zdjęcie. No i na ciągłym nie możesz zablokować ostrości - ustawiana jest cały czas. Spróbuj przestawić na pojedynczy, lokalny AF, zablokować ostrość i wtedy zobaczyć jak to wygląda na zdjęciu.