anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Program do obrobki zdjec pod MacBook'a

profile.country.en_GB.title
Monty-----
Poszukiwacz

Program do obrobki zdjec pod MacBook'a

Witajcie :c37

Jakis czas temu zaopatrzylem sie w laptop Apple i ku mojej rozpaczy nie moge w nim zainstalowac

Fast Stone Image Viewer.Czy ktos z Was moze mi zasugerowac jakis prosty w obsludze,darmowy z opcja zmniejszania zdjec program wspolpracujacy z Macbookiem :c18 ?

Pozdrawiam :c22

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

no tak....brakiem Fast Stone na Maca zrozpaczony nie jesteś tylko Ty....na forum jest kilku macowców (trebor, 10zer, bambi...) więc pewnie ktoś Ci pomoże, bo przecież jakoś sobie muszą radzić na macu :thumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_GB.title
spoltrebor1ofcej
Początkujący

Miałem stworzyć o tym temat, myślałem o tym nie dawno żeby się z tym podzielić ale jakoś nigdy się do tego nie zabrałem.


Długo mi zajęło zanim znalazłem jakieś godne odpowiedniki FastStone'a, ale udało się. Mi osobiście pasuje: Graphic Converter, jest to dosyć spoko kopia FastStone'a, w wielu miejscach mu ustępuje i nie dorównuje mu funkcjonalnością czasami, ale z braku laku to idzie można pójść na kompromisy. Niestety nie jest za darmo, ale można dalej go używać nie wykupując licencji, trzeba jedynie odczekać aż skończy się odliczanie. Tak poza tym ma chyba wszystkie funkcje co FastStone, plus supportuje geo lokalizacje, ma mapę i kilka geo funkcji.





Taka mała podpowiedź, znalazłem przez przypadek coś czego szukałem dosyć długo, aby szybko przeglądnąć zdjęcie w przeglądarce, a nie otwierać je całe to wciśnij spację i otworzy się w fast preview.

profile.country.en_GB.title
Monty-----
Poszukiwacz

W zasadzie to jestem juz zirytowany ta sytuacja z aplikacjami i wystawilem Maca na sprzedaz :smileyevil:


FSIM byl kapitalny szczegolnie kiedy nie spedzam czasu na dokonywanie retuszu i korekty zdjec.

To co mi w nim imponowalo to dziecinna latwosc obslugi i kapitalna jakosc obrazu przegladanych zdjec. :thumbsup:

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Monty napisał(a):

W zasadzie to jestem juz zirytowany ta sytuacja z aplikacjami i wystawilem Maca na sprzedaz :smileyevil:


weź nie przesadzaj - rzucać maczkiem dla jednego programu? Przecież możesz sobie Windowsa postawić (ghost czy jakoś tak) na macu....myślę, że maca się kupuje dla stabilności systemu i dla emejzingu, którego okienka nie dają :smileymrgreen:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_GB.title
spoltrebor1ofcej
Początkujący

kris napisał(a):

Monty napisał(a):

W zasadzie to jestem juz zirytowany ta sytuacja z aplikacjami i wystawilem Maca na sprzedaz :smileyevil:


weź nie przesadzaj - rzucać maczkiem dla jednego programu? Przecież możesz sobie Windowsa postawić (ghost czy jakoś tak) na macu....myślę, że maca się kupuje dla stabilności systemu i dla emejzingu, którego okienka nie dają :nauseated_face:




Ja tam jestem zachwycony maciem i pracą na macu. Mi pasi perfekcyjnie. Ogólnie przed zakupem tak drogiego sprzętu warto się rozeznać żeby potem nie być zirytowanym, bo praca na macu potrafi przynieść frajdę. Gesty ułatwiają i usprawniają pracę, stabilność, szybkość, ja to lubię. A wychodzi na to że i są godne zamienniki naszych ulubionych programów z okienek.



A winda na macu to nazywa się boot camp :D

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Z powodu jednej darmowej przeglądarki do zdjęć sprzedawać nowe japko......http://klubkm.pl/forum/images/smilies/omatko.gif

A zanim kupiłeś w ogóle orientowałeś się z czym to się "je"?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

rozeznanie, rozeznaniem ale kto by pomyślał, że maczek nie ma faststone, być nie może i zawsze mnie to rozbawia :nauseated_face:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_GB.title
Monty-----
Poszukiwacz

Decyzja o zakupie Maca byla w zasadzie poprzedzona pelna satysfakcja z obslugi iphona.

Wszystko pieknie,latwo i przejrzyscie.No i zywotnosc baterii kapitalna.

Maca stosuje kilkanascie dni i moze ta irytacja wynika z niestandardowych manewrow systemu operacyjnego.

Sam iphoto jest dosc praktyczny ale...ale nie doszukalem sie opcji kompresji zdjec.

Po drugie jakosc obrazu nie jest powalajaca.Traci mi zoltym czego w poprzedniej W Toshibie tak nie mialem.

To jednak subiektywne odczucie.Pewnie jestem jednym z miliona rozczarowanym MacBookiem jakkolwiek nie moge podazac za psychologia tlumu.Moze bym sie do niego przyzwyczail po kilku tygodniach uzytkowania jakkolwiek na dzien dzisiejszy bardziej mnie on drazni niz wywoluje ekstaze.

Jezeli bedzie kupiec to sprzedam,jezeli nie to go zatrzymam.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

kris napisał(a):

kto by pomyślał, że maczek nie ma faststone, być nie może i zawsze mnie to rozbawia :nauseated_face:


W czym to jest takie zabawne?

Faststone jest jakimś wyznacznikiem?
Jest wiele programów, których nie ma na Maca, a są na PC i odwrotnie.

Wszyscy trąbią o darmowym Faststonie, a darmowy to on jest tylko dla użytkowników domowych, przy zastosowaniu komercyjnym trzeba już zapłacić.

Monty - spróbuj Xee http://wakaba.c3.cx/s/apps/xee.html