anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony a700 a a77

ROZWIĄZANE
kris-64
Poszukiwacz

Sony a700 a a77

Przy 12 mpix który aparat mniej szumi i ma mniejszą degradację detalu a700 czy
a77 przy iso 400, 800.

14 ODPOW. 14
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

proponuje zmnijeszyć zdjęcie do rozmiarów fotki z a700 i wtedy sobie je obejrzeć oglądanie zdjęc na monitorze na 100% powiekszeniu nie ma żadnego sensu i czy to będzie a77 czy d7100 albo 7d będzie tak samo...

Mx-3c.
Poszukiwacz

Witam,

 

Jeżeli można się podpiąć pod temat . Zastanawiam się nad  kupnem używanej a700 , lub nowej a77 .

Aparat ma służyć do uwieczniania ślubów..

Szukałem w necie opinii,porównania dwóch aparatów ale nie znalazłem jednoznacznej odp. który z w/w lepiej się nadaje . Wyczytałem jedynie o a700 , że daje radę na wyższych ISO i chyba  o to chodzi - choć trzeba przyznać że aparat trochę leciwy :slight_smile:

Zastanawiam  się jeszcze nad Canonem 7d . 


Możecie doradzić który z aparatów najlepiej się sprawdzi ?

 

Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj Mx-3c,

 

SLT-A77 ma nowszy i znacznie sprawniejszy układ autofokusa. Więcej czujników krzyżowych naprawdę robi swoje i do zastosowań typu reporterka ślubna nada się znaczne lepiej niż A700. Tego typu fotografia wiąże się raczej w większości z zastosowaniem formatu RAW... tutaj spokojnie można pracować do ISO 6400, obrazki się bardzo ładnie odszumiają w Lightroomie. Ogólnie SLT-A77 jest szybsza, lepiej pracuje z błyskiem, ma odchylany ekran co bardzo się przydaje podczas nietypowych kadrów (np. z żabiej perspektywy podczas zabawy, gdzie z klasycznym pryzmatem musiałbyś się kłaść na podłodze żeby widzieć co kadrujesz:smileywink:)

 

Pamiętaj, że aparat to nie wszystko. Najważnejsza jest optyka, a w przypadku uwieczniania ślubów powinna być jak możliwie najlepszej jakości. Aby poważnie podejść do tematu wypada mieć również zapasowe body i zapasową lampę błyskową.

 

Przemyśl więc przede wszystkim ile chcesz poświęcić na to środków. Jest bowiem dość solidna różnica w cenie między używaną A700 (ok. 1200-1500 zł) a nową SLT-A77 (ponad 3 tysiące zł).

 

Pozdrawiam,

Mx-3c.
Poszukiwacz

Witam,

 

Ok dzięki wielkie.

Póki co zrobiłem 4 śluby - a300 z a350-tką ( tylko bez śmiechów proszę :slight_smile: ) i to będzie mój backup .
Jeszcze jedno pytanie . Czy coś jest potrzebne żeby podłączyć hvl 42 lub 56 do a77 żeby wszystko grało            ( adapter,przejściowka ) ?

 

Pozdrawiam.

 

 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

SLT-A77 ma "tradycyjną" stopkę dla mocowania lampy błyskowej więc bez żadnych problemów będzie można użyć lamp HVL-42 czy też HVL-56