anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony RX100 samoczynne robienie zdjęć

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
Seba_Fan
Poszukiwacz

Sony RX100 samoczynne robienie zdjęć

;Witam

Jak zrobić by aparat sam robił zdjęcia co 5 albo 10 sekund, ktoś ma jakiś paten, o co mi chodzi, chce ustawić aparat na czymś tam i żeby sam robił zdjęcia co parę sekund, wciśnięty guzik w aparacie nic nie daje zrobi raz i koniec, pomagają zdjęcia seryjne, ale to nie to.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Nie raczej, a napewno nie ma możliwości używania RCC z RX100.

 

Posiadam RX100  i nie wydaje mi się by było możliwe wykonywanie tzw. timelapsów tym aparatem tzn. aparat się świetnie nadaje, ale nie umożliwia wpięcia wężyka spustowego, ani nie posiada czujnika podczerwieni. Jakieś szanse na takie zdjęcia ma RX100 mk2, ponieważ posiada stopkę MI. Niemniej jednak poza jednym, standardowym pilotem nie widziałem dedykowanego z możliwością użycia interwału.

 

Pozdrawiam,

kris

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6
profile.country.pl_PL.title
ra.ni-----
Poszukiwacz

Nie wiem czy to u Ciebie zadziała ale jest program Remote Camera Control dla aparatów Sony. Niestety tylko dla wybranych u mnie ani a350 a a65 nie działa. 

 

Aplikacja jest do robienia zdjęć z poziomu kompa, może da sie tam coś takiego ustawić.

profile.country.pl_PL.title
Seba_Fan
Poszukiwacz

Raczej tego nie ma, interesuje mnie bez kompa.

Jesteś gdzieś w górach i chcesz zrobić fotkę nie bedą koło aparatu.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Nie raczej, a napewno nie ma możliwości używania RCC z RX100.

 

Posiadam RX100  i nie wydaje mi się by było możliwe wykonywanie tzw. timelapsów tym aparatem tzn. aparat się świetnie nadaje, ale nie umożliwia wpięcia wężyka spustowego, ani nie posiada czujnika podczerwieni. Jakieś szanse na takie zdjęcia ma RX100 mk2, ponieważ posiada stopkę MI. Niemniej jednak poza jednym, standardowym pilotem nie widziałem dedykowanego z możliwością użycia interwału.

 

Pozdrawiam,

kris

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
Seba_Fan
Poszukiwacz

No tak RX 2 ma po wifi i to już jest plus, choć jak na razie małe są możliwości, ale już jakieś tam rozwiązanie jest, niestety cena jest astronomiczna i nie zmienie mojego RX100 na RX100 v2 dla samego wifi za tą cenę.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Zmiana na M2 to nie tylko WiFi.

 

Dostajesz lepszą matrycę, obrotowy ekranik i stopkę Multi Interface dzięki której mamy znacznie więcej możliwości użycia dodatkowych akcesoriów. :slight_smile:

profile.country.pl_PL.title
Seba_Fan
Poszukiwacz

Obrotowy ekran, to chyba żart, to że możemy go trochę wygiąc to nie od razu obrotowy.

Po następne, ktoś kto kupił RX100 nie zmieni na RX100 II dla takich rzeczy i jeszcze dopłacając tak duża różnice oczywiście są nieliczne osoby.