anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

32W5500 - pytania o obraz

vuzela
Początkujący

32W5500 - pytania o obraz

Witam
Udało mi się zakupić nowy tv jak w temacie. Obecnie jestem na etapie jego ustawiania i mam kilka pytań:Jako świeży użytkownik 32w5500 mam kilka pytań odnośnie obrazu:
1) czy mi się wydaje czy opcja nasycenie kolorów daje takie same efekty jak podobna opcja regulacji koloru w ustawieniach zaawansowanych oraz opcja kolory neutralne ciepłe1 ciepłe2?
2) jak jest powiązana opcja autoformatowania z opcjami Wide, Smart, Zoom -chyba nie do końca rozumiem jej działanie
3) co może być przyczyną tego, że na niektórych scenach jak postać się ruszy to leci za nią coś jakby rój kwadracików-co zrobić aby tak nie było?
4) jak jest powiązana opcja oszczędzanie światła/energii (nie pamiętam nazwy) z czujnikiem oświetlenia - czy ona wogóle jest potrzebna?
5) chciałbym sobie ustawić obraz możliwie dobrze i przydałoby mi się kilka porad odnośnie tego jak to zrobić bo ruszanie przypadkowymi suwakami tam i spowrotem jakoś nie wydaje mi się "sprawnym" sposobem na dojście do dobrego obrazu - czy są jakieś zasady albo kolejne kroki w których należy to robić (chodzi mi o to co można zrobić samemu bez ponoszenia kosztów)
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

4 ODPOW. 4
oldguest
Początkujący

1) Nasycenie zwiększa ilość koloru, ale ciepłota zmienia jak by balans bieli (dodaje niebieskiego->zimne lub czerwonego ->ciepłe).
2) Wide -> obraz np. z DVD z telewizji przeważnie rozciąga ekran równomiernie, Smart -> trochę ucięty na wysokości i rozciągnięty chodź bardziej na bokach niż w środku (można używać go oglądania transmisji 4:3 na całym ekranie), Zoom -> do oglądania transmisji 4:3 z paskami u góry i dołu wtedy mamy obraz nie rozciągnięty i na całym ekranie.
3) głownie wtedy jak obraz jest marnej jakości?
4) czujnik światła to element dodatkowy jak jest ciemniej w pomieszczeniu obraz się trochę ściemnia (mniejsze zużycie prądu i mniej jazi w oczy obraz w nocy). Funkcje eko to dodatkowe elementy wpływające na zużycie prądu używać wedle uznania.
5) na początek ustawienia standard są dość dobrze dopasowane na początek.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Dodam tylko:
3 - sygnał/film jest słabej jakości. Telewizor LCD jest wyczulony na jakość sygnału, czasami przy jakimś starym filmie, kiepskiej stacji telewizyjnej, czy kiepskim sygnale mogą wystąpić takie zjawiska. Ograniczają je motionflow, regulacja ostrości.
5 - można korygować obraz dostosowując do siebie standardowe ustawienia. To jest najłatwiejsza opcja. Proponowałbym zacząć korygowanie ustawień od zmiany poziomu podświetlenia i jasności.

vuzela
Początkujący

ad1) trochę mi rozjaśniliście;-)
ad2) nadal czekam na odpowiedź
ad3) już wiem dzięki;-)
ad4) jw. :-)
ad5) jak możecie to rozwińcie temat........

Pyt 6) czytałem na forum o tzw. wspomagaczach obrazu co to jest??

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

2. powiązania nie ma. Formatowania są różne i dla różnych formatów. Auto formatowanie dopasowuje najlepszą opcje (wide, smart, zoom) dla danego sygnału.
5. dopasowanie ustawień do własnych preferencji, czy profesjonalna kalibracja to ogromny temat. Warunki naświetlenia w domach są różne, podobnie jak preferencje osób oglądających telewizje, stąd ciężko określić jedną dobrą dla wszystkich konfiguracje. Najlepszym sposobem jest przestudiować instrukcję, dział ustawień obrazu i metodą prób i błędów dopasować obraz do swoich preferencji. Jestem przekonany, że po takich ustawieniach będziesz jeszcze bardziej zadowolona z jakości obrazu.
6. wspomagacze obrazu są to funkcje odpowiedzialne za polepszanie obrazu, np. zaawansowane zwiększanie kontrastu, redukcje szumów, korekcje czerni itp. Niektóre ulepszacze są potrzebne dla określonego rodzaju sygnału, a zbędne dla innego (redukcje szumów), inne wg mnie nie potrzebne (zależy od preferencji, np. zaawansowane zwiększanie kontrastu).