anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Czy to banding w 55w805a czy inna wada matrycy?

beniuasia
Użytkownik

Czy to banding w 55w805a czy inna wada matrycy?

Od kilku dni posiadam 55w805a, podczas oglądania kanałów SD czy HD z dekodera NC+ zauważyłem jakby dziwne pasy czasemi przebarwienia jasnych kolorów. Oprócz tego w lewym dolnym oraz prawym górnym rogu ekranu mam jakby po kilka brudnych plam. Na zdjęciu widać zaróżowienia ekranu zwłaszcza z lewej strony i jakby szerokie pionowe pasy na ekranie w róznych odcieniach (ekran na zdjęciu powinien być wcałości jasno szary). Efektu brudnych plam nie udało mi się ująć na zdjęciach. Na żywo zarówno efekt przedstawiony na zdjęciach czy efekt brudnych plam wygląda dużo wyraźniej. Efekty te są widoczne podczas ogladania tv na jasnych kolorach np. kremowy, beżowy, odcienie szarości i itp. Czy to jest banding?P1010422.JPGP1010411.JPG

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Niewątpliwie na żywo sytuacja wygląda inaczej. Na zdjęciach ciężko coś jednoznacznie stwierdzić. Wydaje mi się, że "problem" może leżeć w ustawieniach obrazu i tu załączam prośbę o przesłanie ustawień. Pokombinujemy i znajdziemy rozwiązanie tej sytuacji ;).

 

Inną kwestią są mankamenty technologiczne. Piszę mankamenty, bo zawsze jest coś za coś. Im lepszy obraz tym większe zużycie prądu itd. W modelu W8 zastosowano Dynamic Edge LED, czyli podświetlanie krawędziowe, które powinno dać raczej clouding w narożnikach niż banding po całej krawędzi.

 

ScreenShot012.jpg

 

Także jak pisałem wcześniej, podsyłaj ustawienia ekranu i wspólnie dojdziemy o co dokładnie chodzi w tym problemie.

 

P.S. jeśli uważasz, że TV kwalifikuje się do serwisu zawsze możesz przedzwonić i dopytać jak dokładnie to wygląda. Z doświadczenia wiem, że jest to sprawa indywidualna i serwis przyjeżdzając do Ciebie może stwierdzić, że nie są w stanie naprawić TV u Ciebie i zabiorą go na serwis.

http://www.sony.pl/support/pl/repair

oraz telefon do wsparcia Sony:

http://www.sony.pl/support/pl/contacts/tvhc

Pozdrawiam Stubb