anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dlaczego nie działają na telewizorze Sony KDL 40HX750 filmy z pendrive USB

profile.country.pl_PL.title
feliksmoskwa
Nowicjusz

Dlaczego nie działają na telewizorze Sony KDL 40HX750 filmy z pendrive USB

Witam


Mam pytanie dlaczego telewizor Sony KDL 40HX750 nie odtwarza filmów z pendrive USB? Mam pytanie co zrobic żeby takie filmy działały. Kupiłem specjalnie ten telewizor żeby oglądac filmy z wejścia USB. Proszę o odpowiedź

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,


Napisz proszę w jakim formacie masz zapisane filmy.


Załączam link do IManuala - znajdziesz tam rozszerzenia jakie obsługuje Twój telewizor. Być może to przyniesie odpowiedź na Twoje pytanie.

http://pdf.crse.com/manuals/AE7L100511/PL/usb_europe_ga_twn.html


Pozdrawiam, :slight_smile:

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

http://img26.imageshack.us/img26/934/screenshot001ur.jpg


Pamiętaj o jednej rzeczy, że rozszerzenia mają różną strukturę. Przykładowo AVI nie zawsze jest takie samo. Przykładowo możesz poczytać o tym poniżej:

www.deskshare.com/resources/articles/convert-to-avi.aspx

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
slawul_
Poszukiwacz

Witam


Jeżeli ten plik wideo ma rozszerzenie formatu które kolega stubbs podał i nie odtwarza to trzeba jeszcze uwzględnić inne kwestie, system plików na pendrive i to co mi się przydarzyło czyli plik był avi czy mp4 już nie pamiętam i też nie chciał odtwarzać, "przepuściłem" przez avidemux zmieniłem też klatki z 23 na 25 zapisałem w takim samym formacie i poszedł film z pendrive, a mam HX755 więc ta sam rodzina TV.


Powodzenia.

profile.country.pl_PL.title
feliksmoskwa
Nowicjusz

Tylko że większośc plików filmowych na tym pendrive nie odtwarza. Z 4 filmów które są odtwarza ten który ma 4 minuty. Wszystkie filmy są w mp4. Te które najbardziej mnie interesują nie działają. Jeden film specjalnie przerobiłem na rozszerzenie *.avi i też nie działa. Jak mam przerabiac te filmy w tym avidemux żeby to działało? Czy nie może to byc tak że wkładam pendrive do telewizora SONY i mi po prostu działa. W telewizorze LG którzy mają moi znajomi wszystkie te filmy działają a w telewizorze SONY nie działa. Jak może to tak byc. Czy nie powinno byc tak że te filmy po prostu odtwarzają a nie muszę jeszcze konwertowac w jakiś programamach przez 2 godziny żeby obejrzec normalnie film w telewizorze SONY przez wejście usb

Message was edited by: feliksmoskwa

profile.country.pl_PL.title
slawul_
Poszukiwacz

Ja tylko opisałem zdarzenie w moim przypadku, że film który mogłem oglądać w komputerze nie dało się obejrzeć w TV i dopiero manipulacja klatkami i "przepuszczenie" przez avidemux umożliwiło mi ogladanie filmu, tak jak w innym przypadku film w formacie .mkv. Z drugiej strony to że trwa trochę no cóż to zależy od długości filmu jak i formatu audio i video na jaki konwertujesz.

Tak też jeżeli film na innym modelu innej firmy będzie odtwarzany nie powiedziane że będzie na Sony i vice versa - patrz np. .mkv. Też ma na to wpływ kodek w jakim film jest kodowany bo avi nie jest równe avi tak samo mp4 bo to jest tylko rozszerzenie nazwy pliku.


Tłumacząc dalej jest też inforamcja: http://pdf.crse.com/manuals/AE7L100511/PL/usb_europe_ga_twn.html na samym dole:

odtwarzanie.png

Powodzenia.


profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

slawul_ wrote:

...Z drugiej strony to że trwa trochę no cóż to zależy od długości filmu jak i formatu audio i video na jaki konwertujesz....


Dokładnie. Do tego trzeba brać pod uwagę to jakim sprzętem dyponuje się do konwersji formatu. Aby wszystko nie wydłużało się w nieskończoność potrzebny będzie mocny PC/laptop. Sporo RAMu z silnym procesorem. W innym przypadku, zabiegi o których pisze slawul, będą bardzo czasochłonne.


Również życzę powodzenia.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
feliksmoskwa
Nowicjusz

Witam


A jeśli podłącze dekoder który mi odtwarza wszystkie filmy jak do tej pory zauważyłem przez kabel HDMI to nie będzie problemu żeby to działało na telewizorze SONY KDL 40HX750? Czy ten telewizor ma taką możliwośc żeby zrobic to w ten sposób? Proszę o odpowiedź.



profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

W takim przypadku telewizor będzie po prostu wyświetlaczem. Porty HDMI są właśnie po to by podłączać inne urządzenia. Jeśli dekoder czy inne urządzenie będzie bez problemów czytać inne plików, to wszystko będzie działać :wink:

profile.country.pl_PL.title
feliksmoskwa
Nowicjusz

To fajnie. To znaczy, że trzeba tak robić. Dziękuję za odpowiedź