anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL 32S3000 nie wykrywa urządzeń HDMI

profile.country.pl_PL.title
lukki-----
Początkujący

KDL 32S3000 nie wykrywa urządzeń HDMI

Witam.
Mam problem z TV KDL 32S3000, który nie potrafi wykryć DVD Philips DVP 5980/12 podłączonego przez kabel HDMI-HDMI.
Jesli ręcznie wybiore źródło sygnału, wszystko chodzi bez problemu, obraz i dźwięk. Nie działa tylko wyszukiwanie urządzeń HDMI oraz automatyczne przełączenie się TV na sygnał z DVD po włączeniu tego ostatniego. Upraszczając: nie działa Plug'n'Play "cudownego" HDMI.

Czy ktoś zna rozwiązanie? Może nowy soft do TV? DVD ma najnowszy soft. Kabel na pewno jest sprawny.

Pozdrówka

4 ODPOW. 4
oldguest
Początkujący

Proszę poszukać na forum bo nie wiem ile można pisać to samo. Np tutaj:

viewtopic.php?f=2&t=997
viewtopic.php?f=2&t=893

tadpaa
Nowicjusz

Mnie też ten temat interesuje-tylko te linki nie działają.Ale bardziej mnie interesuje czy jest lub będzie nowe oprogramowanie do Sony KDL32s3000?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Witaj,

jeśli chodzi o aktualizację modelu S3000, informację o jej dostępności, oraz ew. aktualizację może proprowadzić serwis. Jest to model z 2007 roku. Ręczna (domowa) aktualizacja z tego co pamiętam była dostępna dopiero od wybranych modeli z roku 2009.

Pisałeś, że również nie wykrywa Ci sygnału po HDMI? Możesz napisać coś więcej?

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Jak dobrze rozumiem, chcesz aby TV automatycznie przełączył się na DVD po włączeniu odtwarzacza. Niestety ani Twój TV nie będzie mógł sterować odtwarzaczem (ze względu na brak takich funkcji - jedynie sterowanie po HDMI ale tylko ręczne), ani DVD z racji oprogramowania nie będzie mógł przesyłać informacje do Bravii o jego uruchomieniu co powoduje wymuszenie ręcznego przełączenia na dany port HDMI aby uzyskać obraz i dźwięk z DVD na ekranie TV.

Reasumując Plug'n'Play będzie działało dopiero gdy odtwarzacz DVD będzie w stanie (swoim oprogramowaniem) przekazać info do Bravii o jego użyciu.

 

Próbowałeś może podłączyć inny odtwarzacz, np jakiś model BD ze stajni Sony?

Pozdrawiam Stubb