anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-37V5500 - uruchamia się w trybie AV1

profile.country.pl_PL.title
rcalka
Początkujący

KDL-37V5500 - uruchamia się w trybie AV1

Witam,
mam pytanie i proszę o pomoc.
za każdym razem jak włączam telewizor uruchamia mi się w pozycji AV1
co zrobić aby uruchamiał się z sygnału TV cyfrowej?
dziękuję za odpowiedź
pozdrawiam

3 ODPOW. 3
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Masz coś podłączonego do wyjścia AV1? U siebie na W4500 telewizor włącza się na ostatnio użytym kanale. Chociaż jeśli włączam jakieś urządzenie podłączone do Scart (AV1), to automatycznie przełącza się na nie. Jest też jakaś kombinacja z urządzeniami podłączonymi do HDMI, ale to musiałbym sprawdzić dokładnie jak i co sie robi, żeby nie wprowadzić w błąd.

profile.country.pl_PL.title
rcalka
Początkujący

dzięki za opowiedź. Tak mam na AV1 podłączone DVD przez SCART ale niezależnie od tego czy jest ono WŁ/WYŁ to telewizor zawsze uruchamia się na obrazie AV1, za każdym razem muszę z menu wybierać TV - jest to troszke irytujące :).
Tak jak napisałeś powinien się uruchamiać z ostatniego użytego kanału (mam tak np. na samsungu). Może jednak jest jakaś możliwość ustawienia bo aż nie chce mi się wierzyć że SONY, które wybrałem przede wszystkim dzięki przejrzystemu i intuicyjnemu menu tu akurat się nie popisało. Swoją drogą ciekawe czy po HDMI bedzie ten sam efekt?
pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Jeśli chodzi o HDMI, to nie ma reguły. Jedne urządzenia przełączają, inne nie. Zależy od firmware urządzenia i jak odbiera to telewizor. W SCART (Euro) ktoś wymyślił standard, gdzie urządzenia potrafią przełączać, lub "budzić" podłączone sprzęty. W HDMI ciągle kombinują nad optymalnym wykorzystaniem możliwości, ale niestety jest brak standaryzacji. Może jak skończy się wyścig technologiczny, firmy zaczną udostępniać swoje technologie i prowadzić do powstania pewnych standardów.
Co do włączania telewizora na AV1, spróbuj odłączyć urządzenie i zobacz czy działa włączanie na innym kanale. Funkcji w menu raczej nie ma. Przynajmniej sam się z nią nie spotkałem. Można bawić się w ukrywanie portów, ale nie będzie to rozwiązanie sytuacji.