anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-40W5500

mikeszto
Początkujący

KDL-40W5500

Jakie są Wasze opinie na temat wymienionego modelu TV?
Czy waro kupic ten model TV , czy może polecacie coś innego w przedziale cenowym do 4.000 zl ?

Mikesz

155 ODPOW. 155
marbab
Początkujący

Tomski1976 napisał(a):

"...Telewizor Samsung serii B650... Byłem zainteresowany Sony 40W5500, ... A na chwilę obecną ich telewizory nie "czytają" filmów z pendriv'ów i dysków zewnętrznych. I to przeważyło za wyborem telewizora Samsunga."


No wlasnie mam podobny dylemat. Oczywiscie wiem, ze Sony nie czyta filmy z USB, ale tylko okreslonych formatow. Jednak w lista tych formatow wypada baaardzo blado przy ww Samsungu. Teraz mam nieoryginalne pytanie: Samsung czy Sony? :) Zapomnijmy o tym USB. Gdybysmy mieli wybierac pomiedzy tymi dwoma tv, i brac pod uwage jakosc obrazu (bo to przeciez najwazniejsze kryterium przy zakupie tv) to ktory tv wypada lepiej? Wiem, ze to troche srednie pytanie na forum Sony. Samsung jest o wiele tanszy, zastanawiam sie czy to po prostu mniejsza renoma firmy w porownaniu do Sony, czy gorsza jakosc produktu?
Powiem szczerze, ze jestem prawie zdecydowany na Sony. Ew. zawsze moge dokupic dvd z usb i w ten sposob ogladac divixy i avi, a jest tez pare plytek dvd w domu, ktore fajnie beda wygladaly odtwarzane na duzym ekranie. Czytalem tez na forach dot Samsunga, i tam ludzie tez skarzyli sie na odtwarzanie divixow i avikow.
Czytalem tez kiedys na jednym z forow, ze ponoc Sony ma wprowadzic update, dzieki ktoremu moznaby bylo ogladac divixy.

slawek.u
Początkujący

marbab napisał(a):

Samsung jest o wiele tanszy, zastanawiam sie czy to po prostu mniejsza renoma firmy w porownaniu do Sony, czy gorsza jakosc produktu?


No właśnie, różnica w cenie mówi sama za siebie...
Miałem LCD Samsunga w którym po 2,5 roku siadła matryca (pisałem o tym tu na forum). Sprzedałem jako uszkodzony za grosze i kupiłem sobie Sony 40W5500. Mam też w domu Samsunga LE32B450 - różnica nieporównywalna...
Co do czytania Divixów, to dokup sobie jakieś kino za 1000 parę złotych i będzie Ci czytało prawie wszystko co możliwe, a przy okazji będziesz miał lepszy dźwięk.
Oczywiście też tylko Sony, bo będziesz mógł posługiwać się tylko jednym pilotem.
Pamiętaj też, że Sony daje na 5 lat gwarancję. :smileythumbsup:

marbab
Początkujący

Dzieki za odpowiedz. Co do kina, to problem w tym, ze 1000 zl, zaraz po zakupie tv to duzo. Moze w przyszlosci. Na razie zastanawiam sie po prostu nad odtwarzaczem dvd z mozliwoscia podlaczenia USB (zeby odtworzyc wiekszosc plikow video), raczej Sony.
Gwarancja 5 lat w mom przypadku odpada, gdzy nie bede kupowal w Polsce.

oldguest
Początkujący

Podłącz telewizor pod router a na komputerze zainstaluj PS3 Media Serwer. Świetnie sobie radzi z wszelakiej maści DivX-ami czy RMVB łącznie z napisami. Jak się to mówi kabel UTP 5e + 2 końcówki RJ 45 parę złotych wrażenia bezcenne :D

marbab
Początkujący

Dzieki za odpowiedz. A czy zaawansowanie komputera ma tu cos do rzeczy? Moj ma juz 4lata. Pewnie to nedza z bida w porownaniu do dzisiejszych sprzetow. Czy bedzie to mialo jakis wplyw na ogladanie filmow?
pozdrawiam

Razak-----
Początkujący

Dokładnie tak, jak są możliwości to należy z nich korzystać, jeżeli pojawiłby się problem z czytaniem polskich znaków z napisów to polecam zainstalować darmowy program subedit tam bez problemu można usunąć polskie znaki i trwa to może 20s ;)

marbab
Początkujący

Razak napisał(a):

Dokładnie tak...

Przepraszam, ale nie zrozumialem. Tzn., ze nie powinno byc problemow, czy beda problemy? Mam acera 1,5Ghz 400MHz FSB, 1MB L2 cache 512MB DDR, czy to wystarczy do spokojnego ogladania przez PS3?
pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Do oglądania divixów powinno wystarczyć. Jednak materiału HD raczej nie odpalisz.

Razak napisał(a):

polecam zainstalować darmowy program subedit tam bez problemu można usunąć polskie znaki i trwa to może 20s



Bardzo fajny pomysł, chyba że napisy są zintegrowane z filmem.

Razak-----
Początkujący

marbab napisał(a):

Razak napisał(a):

Dokładnie tak...

Przepraszam, ale nie zrozumialem. Tzn., ze nie powinno byc problemow, czy beda problemy? Mam acera 1,5Ghz 400MHz FSB, 1MB L2 cache 512MB DDR, czy to wystarczy do spokojnego ogladania przez PS3?
pozdrawiam


Spójrz na czas napisania mojego posta :) jeszcze wtedy Twojego nie było. Jeśli chodzi o wymagania, to komputer zdecydowanie za słaby jeśli chciałbyś się zanurzyć w HD, ale do divixów jak najbardziej wystarczy i tutaj nie ma żadnych przeciwwskazań.
Zimny, program jest naprawdę dobry mimo iż nie aktualizowany od dość dawna, przy kontenerze mkv fakt niewiele da, ale zazwyczaj napisy są w oddzielnym pliku i takich edycja to dosłownie sekundy .

marbab
Początkujący

Dzieki wielkie za odpowiedz. Czy moglibyscie mi polecic jakis dobry i niedrogi odtwarzacz dvd z usb firmy Sony? I ta sama prosba o odtwarzacz blue-ray z usb Sony.
pozdrawiam