anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-40W5500

mikeszto
Początkujący

KDL-40W5500

Jakie są Wasze opinie na temat wymienionego modelu TV?
Czy waro kupic ten model TV , czy może polecacie coś innego w przedziale cenowym do 4.000 zl ?

Mikesz

155 ODPOW. 155
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Zawsze coś jest nie tak ;) Brakuje, brakuje tego. Ja na szczęście mam kamerę z HDD (XR520) i podłączam ją bezpośrednio pod telewizor. Sterowanie jst bardzo wygodne, nawigacja przez pilot, lub dotykowy ekran. Ten sposób mi wystarcza, nie potrzebuję dodatkowych urządzeń :D

marbab
Początkujący

Dzieki za odpowiedz. Szkoda troche, ale trudno, postaram sie kupic w Polsce i jakos sprowadzic tutaj. Inna wtyczka, jak i menu w ang nie przeszkadzaloby mi zbytnio (choc zdziwony jestem, bo np. tv maja do wyboru kilka jezykow w menu). Najbardziej zalezy mi jednak na odtwarzaniu polskich znakow.
Mam szczescie, ze zapytalem, bo bardzo bym sie zasmucil, kiedy po kupnie w WB, nie zamiast polskich znakow w napisach ogladal chaszcze.
pozdrawiam

marbab
Początkujący

Na "skapcu.pl" znalazlem taka opinie dot. tegoz dvd:
" *
Wady:
- brak pozycjonowania napisów

... tutaj się nie popisali. Zaczynając od chłytów marketingowych:
1. sterowanie tv i dvd pilotem z dvd ogranicza się do zmiany głośności oraz włączenia/wyłączenia tv z uśpienia - i tu koniec. Wniosek: bez pilota z tv się nie obejdziesz.
2. niby czyta wszystkie napisy ale... zmina połozenia naisów niewykonalna - więc jak chcesz oglądać film dvix na całym ekranie to napisy są poza nim - pozostaje oglądanie filmu w miniaturze aby napisy się mieściły.
3. oglądanie filmów w rozdzielczośći hd lub hd ready tylko w trybie wide (nie da się tego zmienić)... wiele funkcji tv zostaje zablokowanych w tym momencie."
Czy naprawde tak jest i nie da sie nic z tym zrobic? czy faktycznie napisy wiaza sie z rezygnacja z pelnego ekranu?
Czy wiecie moze, jak przedstawia sie syt w innych dvd? (nawet innych firm).
Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
Ernet-----
Poszukiwacz

Zimny napisał(a):

W BR jak narazie nie ma możliwości odtwarzania filmów z USB. Z DVD jest pare fajnych modeli, np:
http://www.sony.pl/product/dvd-player/dvp-ns328" target="_blank" target="_blank
http://www.sony.pl/product/dvd-player/dvp-ns728h" target="_blank" target="_blank

Jak szukasz sprzętu od Sony, to wypuścili nowe urządzenie. Nie widziałem go na własne oczy, ale sporo czytałem o nim. To jest mała puszka, w której masz wejście USB na przednim panelu i sporo wyjść z tyłu. Z przodu podłączasz pamięć USB. Urządzenie czyta filmy, zdjęcia i muzykę. Poniżej zdjęcie:
http://www.bilisimcini.net/hosted/haberler/sony-smpu10.jpg
Cena jest całkiem przyjemna, sam zastanawiam się nad zakupem tego urządzenia. Ale to już bliżej świąt. Tu masz link do tego:

http://www.sony.pl/product/usb-media-pl ... nicalSpecs" target="_blank" target="_blank



Bardzo dobra wiadomość. Ech,żeby jeszcze NTFS , MKV i MPEG4 AVC ( format filmowy z kamer i aparatów cyfrowych Sony ) i byłbym w raju :D . Za dużo ?

marbab
Początkujący

Sluchajcie, jestem juz prawie zdecydowany na w5500, ale czytam coraz wiecej o rzekomej przewadze plazm nad lcd. Czy to prawda? Wiem, ze pewnie posiadacze plazm, zachwalaja plazmy i na odwrot. Jak to jest? Czy naprawde roznica w jakosci obrazu jest az tak duza? Ja nie jestem bardzo wybredny jesli chodzi o obraz (ma byc ostry, dobre kolory, nie rozmyty podczas ruchomych scen).
pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Generalnie plazmy radzą sobie lepiej ze słabszym sygnałem, ale gorzej z sygnałem HD. Czyli odbierając telewizje analogową lub słaby sygnał SD, plazma poradzi sobie lepiej. Jeśli z kolei masz sygnał HD, Full HD, dobry SD, wtedy masz dużo lepszy obraz na LCD. Kolejna sprawa, to mniejsze zużycie prądu przez LCD, co też nie jest bez znaczenia.

marbab
Początkujący

Dzieki za odpowiedz. Mam zamiar kupic 37w5500. Czy to dobry wybor? Czy bede zadowolony z sygnalu SD? (nie jestem wybredny). Czy w ogole model 37" jest ok? Bo ponoc 40" i wieksze maja juz inne matryce. Prosze o pomoc, bo ciagle czytam jakies inne sugestie typu JVC DV1, Toshiba RV555. Wiem, ze to trudne, ze kazdy ma inne zdanie i dostrzega cos innego, zego inny nie dostrzerze, np. ponoc matryca jest 8bitowa a w 4500 byla 10bitowa, ze ponoc mniej kolorow itd. Zastanawiam sie czy ja bede to w stanie zauwazyc.Czy kupujac 37w5500 bede mogl spokojnie obejrzec mecze poki co w SD (bez zamazywan?) Sygnal mam raczej ok. Czy czern i inne kolory sa ok? Pokoj mam dosc nasloneczniony. 37" to dla mnie absolutne maximum. Pytam tak o 37" bo wszedzie gdzie czytalem cos nt tego modelu w 95% dot. 40", ktore o dziwo sa tylko niewiele drozsze od 37, i bodajze pochlaniaja mniej energii.
pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Kolego, powiem Ci tak. Ja mam w domu 40W4500. Jest to poprzednik W5500. Pod względem technologicznym dużo lepszy od mojego. W testach wychodzi również dużo lepiej, ma lepsze parametry, najnowszy procesor BE3, obraz jest naturalniejszy, barwy są wyraźniejsze, jakość (obrazu) na lepszym poziomie. Ja ze swojego LCD jestem bardzo zadowolony, ale planuję zmianę na nowszy model, ze względu na multimedialne funkcje, których jest mało w W4500. W5500 radzi sobie dużo lepiej z sygnałem SD, niż ten mój model. Mam pod niego podłączoną Nkę i cyfrę podłączoną HDMI. Jest tam trochę kanałów HD, ale większość SD. Z jakości obrazu jestem zadowolony. Jeśli W5500 ma lepszy, to nie mam wątpliwości że spodoba się nawet wymagającej osobie. Podkreślam, że trzeba wziąć poprawkę na jakość sygnału SD, na podłączenie (jakim portem), program jaki będziesz oglądał. Jeśli podłączysz przez SCART, jakiś stary dekoder, włączysz na polonie1, albo jakiś "tani" kanał, to nie gwarantuję zadowolenia, a raczej prędzej bym gwarantował brak satysfakcji. Pamiętaj, przy LCD bardzo ważna jest jakość sygnału, co się wiąże ze sposobem podłączenia.
Co do rozmiaru, nie wiem jaką masz odległość od telewizora. Na ok 1.7-2m polecam 40". Mniejszych się nie opłaca, szczególnie biorąc pod uwagę różnicę w cenie. Wiele osób myśli, że 40" to za dużo, ale za jakiś miesiąc po zakupie chce większego. Wiem to po sobie, u mnie minimum trochę wzrosło, z 40" na 46-52"!

marbab
Początkujący

Dzieki, za szybka i rzeczowa odpowiedz. Odleglosc od tv -2,5m. Niestety nic wiecej niz 37" nie przejdzie, prosze mi uwierzyc. Te 37" to i tak po dlugich, ciezkich pertraktacjach z zona :) Szczerze powiem, ze boje sie, ze te 37" na poczatku zrobi na nas tak ogromne wrazenie (teraz mamy14" :) ), ze moge zostac przekonywany do wymiany na 32 :) Wiec, o 40" to boje sie nawet wspomniec :slight_smile:
Wszystkie kanaly bede mial cyfrowe. Mieszkam w Anglii, wiec tamtejsze programy beda z wbudowanego tunera (Freeview), a po za tym posiadam stary tuner pionnera 14, na ktorym mam telewizje na karte (przez scart). To wszystko poki co, bo byc moze wymienie na "n", no i na pewno od razu po zakupie tv Sony, kupie dvd NS-DVP728HB. Czy skalowanie, i obraz w takim przypadku w SD beda satysfakcjonujace (tzn. mam na mysli, czy nie beda gorsze od innych tv?).
pozdrawiam

Ravi-----
Początkujący

Przy SD nie masz co się martwić radzi sobie dobrze, a nawet bardzo dobrze tak jak wszystkie modele wyposażone w BE3 (nowy procesor obrazu). Jeśli chodzi o 32 cale to radzę zapomnieć, 37 to takie niezbędne minimum, telewizor będzie wydawał sie duży jedynie w sklepie, w domu "się skurczy".