anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-40W5500

mikeszto
Początkujący

KDL-40W5500

Jakie są Wasze opinie na temat wymienionego modelu TV?
Czy waro kupic ten model TV , czy może polecacie coś innego w przedziale cenowym do 4.000 zl ?

Mikesz

155 ODPOW. 155
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Powiem Ci, że z odległości 2.5m, to daję Ci troszkę ponad tydzień czasu na przyzwyczajenie sie do tego rozmiaru, a trochę ponad 3 tygodnie jak będziesz chciał zmienić na większy. Różnica w cenie nie jest duża, zawsze możesz powiedzieć żonie, że to jest 37" ;)
Kanały z cyfrowej naziemnej będą odbierały bardzo ładnie. Byłem w Anglii, jakość jest na bardzo dobrym poziomie. Pamiętaj, żeby zapłacić za odbieranie tv, bo jak ja byłem to skubańce chodzi i mierzyli sygnał. Jak ktoś odbierał i nie płacił, to kara była wysoka... Nie wiem jak jest teraz, może coś się zmieniło..
Z dekodera Pioneer 1430 na 100% nie będziesz w pełni zadowolony z jakości obrazu, to już z góry uprzedzam. Jest to stary dekoder, stara elektronika. Też mam gdzieś w domu taki. Chociaż, z tego co pamiętam to była opcja wysyłania sygnału RGB przez SCART, co na pewno poprawi jakość (ale nie spodziewaj się cudów). Jak masz 1430, to pewnie odbierasz cyfrę, albo jakieś darmowe. Jeśli cyfrę, to możesz dokupić inny dekoder, kompatybilny z kartą. Cyfra nie paruje kart z dekoderem, więc jest taka możliwość. Jak będziesz wybierał dekoder, to zwróć uwagę na system dekodowania, oraz na łącza HDMI.
Skalowanie z DVD odbywa się w odtwarzaczu a nie w telewizorze. Tu musisz patrzeć na sposób skalowania. Osobiście nei znam tego modelu, ale wiem że Sony daje sobie radę z tym.
Skalowanie w W5500 jest na poziomie ponad przeciętnym. Są lepsze telewizory, ale za to droższe. Chyba ostatnio z tej kategorii telewizorów Samsung wypuścił jakiś model który ma skalowanie na podobnym poziomie.

marbab
Początkujący

Dzieki za odpowiedzi. Cieszy mnie bardzo to, co napisaliscie. Co do rozmiaru, to naprawde, nie ma o czym mowic. Nie zapominajcie, ze teraz ogladam na zaledwie 14", wiec 37" bedzie dla nas kinem. Licencje oplacam, z reszta teraz sie tak wycwanili, ze przy kupnie tv ,musisz podac im swoje dane. Pare dni po zakupie otrzymujesz list od TV licensing z prosba o zaplate abonamentu :)
Ten pioneer to tylko na razie. Moze w przyszlosci zmienie na cos innego (najprawdopodobniej nke). Na pewno od razu z tv kupuje dvd dvp ns 728hb. Czytalem, ze swietnie ze soba wszystko wspolgra. Zastanawialem sie nad B-r, ale poki co dam spokoj( plyty poki co drogie, same odtwarzacze -drogie, o nagrywarkach nie wspomne). Ceny leca na leb wiec moze za rok :)
Chyba, ze polecacie jakis niedrogi model b-r Sony z usb, i odtwarzaniem wszystkich plikow, ktore odtwarza ww dvd, do tego upscaling i polskie napisy?
Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Faktycznie się wycwanili. Ma to też swoje plusy i minusy. Ludzie płacą abonament, jakość telewizji i oferta programowa jest lepsza niż w Polsce - gdzie wiadomo jak jest.
Co do BR, to ceny prostszych modeli są w cenie lepszych modeli DVD. Najprostszym modelem od Sony to S360 w cenie w Polsce od 560zł. Może gdzieś znajdziesz poprzednika, który ma bardzo podobne parametry S350, którego cena na pewno będzie niższa. Minusami, to niestety brak możliwości odtwarzania Divix i pokrewnych. Poszukaj może jakieś promocji, gdzie ten odtwarzacz będzie gratis do telewizora. Do tego można dokupić małe i co ważniejsze tanie (w Polsce ok 200-250zł) urządzenie czytające te formaty, coś takiego:

http://www.sony.pl/product/usb-media-players/smp-u10

Przyznam się, że sam myślę o zakupie tego.
Podsumowując, DVD na początek zabawy z W5500 na pewno starczy. W przyszłości sam zachorujesz na BR :D

Link do BR-S360:
http://www.sony.pl/product/blu-ray-disc ... nicalSpecs

Pozdrawiam

OsiRis-----
Początkujący

moja żona też mnie "przekonywała" :c8 że 40 to za dużo że nie i to i tamto powiedziałem tylko że też nie wtrącam się jej do wyboru firan. Po kupnie TV i N ja wylądowałem z laptopem na kolanach a żona z pilotem i TV :cry:

marbab
Początkujący

Dzieki za odpowiedzi. No wlasnie te tansze b-r nie czytaja albo divixow, albo mkv, albo nie maja usb. Wybiore wiec na pewno dvd dvp-ns 728, z tym ze teraz male pytanko. Znalazlem jedne modele zakonczone literkami "hb" oraz inne oznaczone "h". Czy wiecie moze, na czym polega roznica?
pozdrawiam

Ravi-----
Początkujący

A ja jestem bardzo zdziwiony czemu nie padła nazwa bardzo fajnego i wszechstronnego odtwarzacza jakim jest po prostu PS3 slim. Divixy odtwarza, mkv może w przyszłości (dla zainteresowanych, aktualizacje w przypadku PS3 potrafią zmienić naprawdę sporo). Cena około 1200zł na dzień dzisiejszy.

oldguest
Początkujący

A w wersji Slim działa Bravia Sync.

Ravi-----
Początkujący

Dokładnie, chociaż dla osób nie mających telewizorów Sony, są też wersje z oddzielnym pilotem coby uniknąć obsługi padem. Przy Slimie mamy podobne wymiary do stacjonarnego odtwarzacza, także wielkość już nie jest argumentem jak kiedyś.

marbab
Początkujący

Jesli kupie w5500 w Wielkiej Brytanii, to jaka bedzie roznica pomiedzy tym tv, a tv wyprodukowanym na polski rynek? Menu w j. polskim jest chyba we wszystkich wersjach, pewnie tuner freeview zastepujacy nasz MPEG-4, polskie znaki telegazety, czy cos jeszcze?
pozdrawiam

Ravi-----
Początkujący

Nie jestem pewny, ale nie dostaniesz na niego przedłużonej gwarancji (5 lat jest tylko na polski rynek, chyba, że w Anglii mają aktualnie taką samą promocje). Na pewno będzie inna wtyczka zasilająca, ale to oczywiste, nie wiem jak będzie z językiem polskim w danym modelu bo w zależności od regionu na który jest kierowany telewizor dostępne języki mogą się różnić.