anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-40X2000 Sam się wyłącza i włącza.

profile.country.pl_PL.title
4146292200026889
Poszukiwacz

KDL-40X2000 Sam się wyłącza i włącza.

Witam. Na początku chciałbym się przywitać :slight_smile: .. i zadać pytanie. Telewizor w krótkich odstępach czasu sam się wyłącza na ok 5-10 sek i po tym sam włącza. I tak przez cały czas olądania. Telewizor ma ok. 5 lat, b.mało używany.

Message was edited by: @4146292200026889

6 ODPOW. 6
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Witam.
Powiedz, jakie urządzenia sią podłączone do telewizora?


Oprócz tego mam propozycję - odłącz telewizor całkiem od sieci na około 20/30 minut( reset ustawień ) i sprawdź czy nadal to występuje.

profile.country.pl_PL.title
4146292200026889
Poszukiwacz

Podłączony jest dekoder Polsatu + Xbox.

Odłączyłem od sieci na 30min - nie pomogło.

Odłączyłem wszystkie urządzenia od TV - bez zmian.

Dodam, że telewizor idzie 1 min i wyłącza się na 5sek, i tak cały czas, a przy wyłączaniu słychać dźwięk jakbym włączał stary telewizor lampowy.

Poszerzę pytanie - czy ewentualna naprawa jest opłacalna?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Witaj,

Znajomy miał coś podobnego. W jego przypadku było to spowodowane przepięciem w instalacji. Telewizor był podłączony bezpośrednio do gniazdka, z pominięciem filtra napięcia. U niego naprawa odbyła się na gwarancji. Uszkodzony został jakiś bezpiecznik. Naprawa odbyła się w domu, trwała krótko - myślę, że nie jest droga. Tylko pytanie, czy w Twoim przypadku jest tak samo.. Myślę, że na to pytanie najlepiej odpowie serwis i tam proponuję się zgłosić. Naprawę możesz zarejestrować na stronie:

http://www.sony.pl/support/pl/repair

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Znajomy miał coś podobnego. W jego przypadku było to spowodowane przepięciem w instalacji. Telewizor był podłączony bezpośrednio do gniazdka, z pominięciem filtra napięcia.

To co Zimny mimochodem podrzucił do dyskusji jest bardzo ważnym elementem instalacji. Taka listwa przepięciowa (filtr) ma dobroczynny wpływ na elektronikę do niej podpiętą. Listwa nie dość, że redukuje zakłócenia w przepływie prądu to jest również bezpiecznikiem na wypadek dużego skoku napięcia. Lepiej w końcu wyrzucić listwę za 20-30zł niż TV za kilka tysięcy.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
4146292200026889
Poszukiwacz

Okazało się (wg Autor.Serwisu) że nie jest już możliwa naprawa tego telewizora, min z powodu niedostępnej części (?!).

Czy dzisiaj telewizory są sprawne, tylko taki czas ile wynosi gwarancja? ...Brak części po 5 latach?! Szok!

Tak więc, 120 dni po uplywie gwarancji, telewizor marki SONY, zakupiony wtedy za kupę forsy, ląduje na śmietniku.

I wobec tego, na śmietniku chyba, wylądują już u mnie, wszelkie plany zakupu czegoś tej marki, ktorej byłem dosyć wierny. Pozdr.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Innym rozwiązaniem jest oddanie TV do naprawy do zewnętrznego serwisu. Nie będzie to jakość naprawy Sony oraz nie wiadomo na jak długo taka naprawa starczy ale zawsze jest to jakieś rozwiązanie.

Seris trzyma części do pewnego momentu i można się tylko domyślać że nie jest to olbrzymi zapas. Co stwierdził serwis - jaka część uległa uszkodzeniu (stawiam na zasilacz).

Pamiętaj o tym że TV to tylko elektronika. Elektronika którą trzeba przewieźć przez pół świata aby trafiła do naszych domów. Podczas transportu mogło coś się uszkodzić. Postęp technologiczny też jest widoczny, a 5-letni TV był produkowany w "minionej epoce".

Po prostu musiałeś trafić taką sztukę nad czym osobiście ubolewam i Ci współczuję.

Pozdrawiam Stubb