anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

kdl-46nx710 a DLNA chodzi tragicznie...

profile.country.pl_PL.title
paliosek
Nowicjusz

kdl-46nx710 a DLNA chodzi tragicznie...

Sorki za nowy temat ale chciałbym opisac moja przypadłość.


Jestem po drugiej wymianie płyty głównej w moim KDL-NX710 i niestety DLNA czy przez Wifi czy po kablu tnie sie nadal strasznie, to po pierwsze. A po drugie po przywiezieniu mi TV do domu i odklejeniu taśm ochronnych na brzegach okazało się że na szybie na dole jest uszkodzenie czymś ostrym po prostu odprysk wyczuwalny nawet palcem. Zgłosiłem to do serwisu i do Sony ciekawe co z tym zrobią.

Może ktoś z was miał do czynienia z takim uszkodzeniem w serwisie.

Jeśli chodzi o moje dlna to poradźcie co mam zrobić, koledzy maja o połowe tańsze Toshiby i LG i tam nawet pliki wielkości DVD smigają że aż miło. A ja wywaliłem 6 tysi i gość z serwisu mi wciska że to taki urok DLNA w Sony...

Swoją droga nie polecam serwisu RAGZ z Łodzi, poczytałem sporo opinii o nich jak oddają sprzęt klientowi z naprawy...


Message was edited by: paliosek

8 ODPOW. 8
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Witam.

Jeśli chodzi o odprysk po serwisie, to nie spotkałem się z czymś takim - mogę powiedzieć że moim zdaniem coś takiego nie powinno mieć miejsca.


Jeśli zaś chodzi o DLNA, to jakiego serwera używasz i jak go skonfigurowałeś ?

profile.country.pl_PL.title
paliosek
Nowicjusz

Uzywam PS3 za bardzo go nie konfigurowałem dodałem tylko dyski które ma udotepniać na TV i wszystko.


Ale jeśli chodzi o przekaz plików to TV tak samo po kablu sie tnie a przez Blureya smiga aż miło, więc juz sam nie wiem co za przyczyna.


Ani nie idą pliki 50 Megowe o DVD juz nie wspomne.



Jeśli chodzi o odprysk to smiech na sali gośc z serwisu próbuje mi wcisnąć że przy zabieraniu TV do naprawy odprysk mógłbyć nie widoczny bo np mógł być zabrudzony "sadzą" :D Sadza przy centralnym ogrzewaniu???


No idiotę robił z siebie na całego, wymyslał wszelkie zabrudzenia nawet powiedział że, flamastrem mogło być



zaczernione po czym wyjął swój flamaster i cóż za peszek nie chciało sie zamazać został nadal biały odprysk.


Message was edited by: paliosek


Message was edited by: paliosek

profile.country.PL.title
kryniu3
Poszukiwacz

Witam , co do odprysku to nie odpuszczaj [ szkoda że nie zrobiłeś fotki tv jak go zabierali ] , walcz z servisem do końca. Co do dlna to z tego co wiem ps3 chodzi całkiem dobrze. Ja kiedyś prubowałem jako server mezmo, odtwarzał wszystko ale w kompie 4 rdzenie na czerwono aż mi sie komp wyłączał.Więc postanowiłem wydać te 50 pln i kupiłem wild media server. Możesz spubować triala z tąd http://www.wildmediaserver.com/?gclid=CN3wvf7C1LUCFREwzQodwVIAGw . I nie słuchaj ludzi którzy twierdzą że trzeba kilku godzin poswiecić żeby dobrze dlna działało. Ja po dosłownie 5 minutach ustawień odtwarzam bez problemowo pełne blureye 43 gb.Ty na początek nie musisz nic ustawiac , zainstaluj , w ustawieniach wyszukaj i dodaj swój tv do programu i powinno wszystko śmiogac.Powodzenia z matrycą .









profile.country.pl_PL.title
paliosek
Nowicjusz

Czy ten program WMS kupiłes w media za 50 złoty ? bo powiem ci że jest różnica po zainstalowaniu zamiast PS3.

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

PS3 Media Server nie zawsze działa najlepiej. Jest dobrym serwerem, no ale czasami "coś" mu nie pasuje. Z Wild Media Serverem za to z moich obserwacji tu na forum jest znacznie lepiej, więc jest on naprawdę dobrą alternatywą.

http://www.sony-europe.com/discussions/message/873513

Tu jest opis konfiguracji tego serwera - może Ci się przyda.


profile.country.pl_PL.title
paliosek
Nowicjusz

Jesli chodzi o konfigurację to zainstalowałem dodałem dyski na których mam pliki do udostepnienia i wszystko hula, tylko mam go do 13 marca czynnego:)

Gdzie go zakupić bo chetnie bym zmienił tego PS3.

profile.country.PL.title
kryniu3
Poszukiwacz

tu jest link http://www.wildmediaserver.com/buy.php , tylko musisz posiadać karte płatniczą obsługujaca międzynarodowe płatności.

profile.country.pl_PL.title
paliosek
Nowicjusz

Witam ponownie Zadzwoniono do mnie z tego feralnego serwisu Sony z Łodzi i pan powiedział że zabiorą mi telewizor odnosnie mojej reklamacji na uszkodzenie po naprawie serwisowej(uszkodzenie szyby). Po moim pytaniu jak to będzie naprawione pan oznajmił że, będe zadowolony.... Nie wiem co mam o tym sądzić, czy oni wymienia mi szybę czy może tak naprawią odprysk jak w szybach samochodowych. Nadmienie że podobno Tv bedzie u nich jeden dzień. Czy ktoś z forumowiczów może mi powiedzieć co ci fachowcy będą robic przy moim TV?

Message was edited by: paliosek