anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

KDL-EX720 inny sposób na bezprzewodowy net

profile.country.PL.title
janluty
Nowicjusz

KDL-EX720 inny sposób na bezprzewodowy net

WItam

Ponieważ oficjalnie nie ma już w produkcji dedykowanej karty sieciowej (UWA) i chyba tylko z drugiej ręki ją można dostać, proponuję wykorzystać kartę sieciową Netgeara WNCE2001.

Netgeara podłączamy do telewizora kabelkiem LAN oraz do sieci elektrycznej. Netgear łączy się bezprzewodowo z routerem(bezprzewodowym modemem) który udostępnia dostęp do Internetu. Wedle instrukcji najpierw wykonujemy konfigurację kartuy na komputerze, a potem po prostu podłączamy do telewizora. Konfiguracja polega na kilku prostych krokach tj. na wskazaniu własnej sieci bezprzewodowej, wpisaniu hasła i poczekaniu aż kreator zakończy działanie.

Tutaj ważna uwaga , ta karta nie akceptuje haseł złożonych tj. mających znaki specjalne i spację. Tydzień czasu zmarnowałem zanim do tego doszedłem, a i servis Netgeara nie bardzo mi pomógł.

Wydaje mi się, że nawet tej karty nie trzeba podłączać pod komputer , wystarczy od razu do telewizora. Z tego co zdążyłem się zorientować, telewizor automatycznie pobierze jakies IP, ale raczej raczej nie z naszej sieci. Objaw może być taki, że test sieci wykaże częsciowo OK ale dostepu do Internetu nie będzie.

Trzeba odpalić przeglądarkę internetową w telewizorze i po pojawieniu sie kreatora Netgeara po prostu wskazać sieć, wpisać hasło i koniec.

Ja podłaczyłem kartę najpierw do laptopa, ale to bylo zanim doszedłem, że nie akceptuje silnych haseł. Jesli router nie ma hasła - bo tak ustawiliśmy, czyli zrobiliśmy błąd - też będzie działać.

Niestety karta musi być podłączona do sieci stałe bo inaczej konfiguracja pada; nawet specjalnie sie nie nagrzewa; działa dość stabilnie.

Kwestia zasięgu; cóż niewiele napiszę mieszkam w bloku i dwa pomieszczenia dzieli ściana nośna i dużo zależy od routera; jak ma jedna antentkę to i słabszy daje sygnał, jak trzy - sygnał jest dobry. Karta jest w standarcie n, a zatem 300 Mbps osiaga.Zatem podstawa to dobry router.

Nie jest to droga karta - jakieś 150 złociszy i wobec zaniechania produkcji dedykowanej to naprawdę dobra alternatywa.

Poniżej podaję link do tej karty


http://www.netgear.pl/home/products/hometheater/networking-for-home-theater-and-gaming/WNCE2001.aspx...







6 ODPOW. 6
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Dzięki za opis jak to zrobiłeś. Parę razy pisałem już właśnie o takowej alternatywie, ale zamiast takiej karty, miałem bardziej na myśli wykorzystanie AccesPointa. W każdym razie sposób jest dobry bo działa i jest ciekawą alternatywą.

profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

Ja mam właśnie takową alternatywę jak piszesz Mylagos.Internet jest,ale nie mogę przesyłać plików przez DLNA.Okazuje się,że AC Point którego posiadam (TP link WR 543G) wprowadza "NAT" i dlatego nie widać zasobów.Sam nie wiedziałem,myślałem,ze wystarczy najtańszy router z AC Pointem.Ale ogólnie fajnie,że jest taka alternatywa z tym AC,ponieważ 250zł wydawać na firmową kartę sieciową to trochę przesada,tym bardziej,że odpowiedni router kosztuje ok 80zł.

profile.country.pl_PL.title
plukaszcz
Użytkownik

Panowie moim zdaniem tu już nie chodzi o cene tylko o ilość dostępnych do wykorzystania portów USB (a jest ich "aż" tylko 2). No bo jak chcieć te wszystkie akcesoria wykorzystać i podłączyć (kamera, dysk oraz karta WI-FI) to najzwyczajniej w świecie brakuje 1 portu USB - pała dla inżynierów SONY (nie chce mi sie wierzyć aby było to zwykłe przeoczenie - raczej prędzej brak wyobraźni).

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

3echo W przypadku, o którym mówisz przychodzi mi pewne rozwiązanie. Sprawdź, jakie porty wykorzystuje serwer DLNA i w ustawieniach routera ( tego który służy jako AC) przekieruj je ( w TP Linku moim jest to zakładka NAT -> Virtual Servers). Pamiętaj aby to ustawić na IP telewizora ( nie powiem Ci niestety jak sprawdzić te IP bo nie miałem możliwości tego robić :wink: )

profile.country.PL.title
janluty
Nowicjusz

Zgodzę się, że brakuje jednego portu USB. Dla mnie brakuje także aby przeglądarka pozwalała na odtwarzanie witryn wykorzystujących silverlight, czy kontrolowaną instalację wtyczek. Niestety zgodnie z treścią odpowiedzi dla mnie od pomocy technicznej, jak na razie nie przewiduje się takich modyfikacji. Mam pewien pomysł, jak sobie z tym poradzić, czy inaczej jak, usprawnić pod tym względem telewizor. Jeśli mi się uda, podzielę się.

profile.country.PL.title
janluty
Nowicjusz

HM, to może ja podpowiem , bo chyba pierwoptna odpowiedź nie weszła, czego NIE ROBIĆ. Otóż poszukując alternatywy dla karty UWA - gdy dostałem odpowiedź, że nie ma jej już w produkcji; ustaliłem, na jakich ukladach jest ona zbudowana. Nieco mi zajęło poszukiwanie innej karty WiFi, która ma dokładnie te same układy (Tp-Link). Niestety kompletna klapa - karta Tp-Linka nie została zasilona przez port USB telewizora. Może dlatego, że nie została rozpoznana? Nie wiem nie drążyłem tematu.