anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nieuaktualniane kodeki i inne

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
wieedw
Poszukiwacz

Nieuaktualniane kodeki i inne

Kupiłem dzisiaj 55HX85 i po kilkugodzinnej "zabawie", ku mojemu zdziwieniu, zauważyłem już kilka niedociągnięć, co jak na tej klasy sprzęt, wydaje się trochę dziwne.

1. Posiadam film avi i na Sonym nie mogę go odtworzyć, gdzie u mojego znajomego na Samsungu średniej klasy nie było żadnego problemu około 2 miesiące temu. Są nieuaktualniane kodeki. Posiadam aktualną wersję oprogramowania. Windows Media Player również odtwarza myślę więc, że najwyższy czas by programiści Sonego zrobili coś w tym kierunku.

2. Konfiguracja sieci i usług udostępniania jest mało intuicyjna. Mam tylko porównanie do w/w Samsunga, ponieważ miałem okazję się nim pobawić i mogę stwierdzić, że mają dużo lepsze rozwiązania. Bez instrukcji udawały mi się wszystkie operacje, gdzie w Sonym muszę podpierać się instrukcją, która i tak jest nie do końca jasna i nie wszystko mi jeszcze działa tak jakbym sobie tego życzył.

Mam nadzieję, że Sony ma dobrych programistów i porównają sobie interface użytkownika z konkurencją i coś zrobią w tym kierunku aby pod tym względem te telewizory nie odstawały od np. przeciętnego Samsunga.

Ja jestem trochę zawiedziony po niecałym pierwszym dniu jego użytkowania.
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Ad. 1 - pamiętaj, że Twój TV czyta AVI ale nie każde AVI jest takie samo. Nie chcę kopiiować internetu więc podeślę Ci link do poczytania w wolnej chwili.

RÓŻNE KOMPRESJE AVI:

http://www.deskshare.com/resources/articles/convert-to-avi.aspx

Ad. 2 - Samsung jest zdecydowanie mocniejszy pod kątem wszelkich dodatków ale moim skomnym zdaniem przeciętny użytkownik skorzysta z nich raz może dwa a później sporadycznie. Tutaj pokłony dla Samsunga.

Kupując HX85 o czym myślałeś? Czy była to najlepsza płynność ruchu, świetna jakość obrazu? Czy też może spore zaplecze serwisów internetowych oraz bardzo przydatne funkcje takie jak Bravia Sync?

Moim zdaniem Sony przoduje w jakości obrazu a właśnie tym zachwycamy się przez 99% czasu użytkowania TV.

Pozdrawiam Stubb

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
marcoo300681
Poszukiwacz

skoro tak sie podniecasz Szajsungiem to idź i go kup Sony ma bardzo przejrzyste menu a instrukcja jest pisana łopatologicznie ja osobiście ani razu nie zajrzałem do papierowej wersji raz tylko z ciekawości do i-Manual a co do odtwarzania to Sony nie odtwarza syfu jak szajsung czyli wszystko jak leci ale to co nie odtwarza można w łatwy sposób przekonwertować na odtwarzalny format w dosłownie 2 minuty

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Ad. 1 - pamiętaj, że Twój TV czyta AVI ale nie każde AVI jest takie samo. Nie chcę kopiiować internetu więc podeślę Ci link do poczytania w wolnej chwili.

RÓŻNE KOMPRESJE AVI:

http://www.deskshare.com/resources/articles/convert-to-avi.aspx

Ad. 2 - Samsung jest zdecydowanie mocniejszy pod kątem wszelkich dodatków ale moim skomnym zdaniem przeciętny użytkownik skorzysta z nich raz może dwa a później sporadycznie. Tutaj pokłony dla Samsunga.

Kupując HX85 o czym myślałeś? Czy była to najlepsza płynność ruchu, świetna jakość obrazu? Czy też może spore zaplecze serwisów internetowych oraz bardzo przydatne funkcje takie jak Bravia Sync?

Moim zdaniem Sony przoduje w jakości obrazu a właśnie tym zachwycamy się przez 99% czasu użytkowania TV.

Pozdrawiam Stubb