anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Podłaczenie dyku USB HDD do NX720

BoGiNX720
Początkujący

Podłaczenie dyku USB HDD do NX720

Witam,

Mam pytanie. Chciałbym podłączyć dysk USB do TV NX720. Chciałbym aby pełnił 2 funkcje:
1. Nagrywanie
2. Udostępnianie filmów, muzyki i zdjęć
Mam dysk 1TB. Zrobiłem 2 partycje Fat32 po 500GB. Jedna Udostępnianie i kolejna Nagrywanie. I teraz mam pytanie:
1. czy podczas rejestracji dysku w TV zapyta o partycję? Wyskakuje komunikat, że zostanie wszystko usunięte a na partycji udostępniającej mam ważne dane, których nie chcę stracić.
2. czy pozostałe partycje będę mógł używać w kompie? TV przy rejestracji informuje, że dysk nie będzie dostępny poza TV. Pytanie czy obie partycje?
3. mam dwa porty USB. jeden do nagrywania a nr. 2 bez opisu. Czy da się tak podłączyć aby możliwe było i nagrywanie i udostępnianie bez przełączania?
4. TV nie widzi dysku po podłączeniu do normalnego USB. czy trzeba coś więcej zrobić aby działało? mam dysk z własnym zasilaniem więc to nie problem zbyt małego napięcia na porcie.

Wielkie dzięki za pomoc.

23 ODPOW. 23
profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

Jeśli podłączysz dysk i go zarejestrujesz to stracisz obie partycje. Tak zarejestrowany dysk będzie możliwy do odczytu tylko z poziomu TV. Służy do tego tylko jedno gniazdo USB przy TV. Nic więcej nie da się póki co zrobić.

Pozdrawiam
cogito

BoGiNX720
Początkujący

Dzięki za odpowiedz.

To jest bez sensu: taka nie-funkcjonalna funkcja.Mam cały dysk poświecić na nagrywanie programów z garstki stacji naziemnych? No bo ani z cyfry ani z kablówki nic się nie nagra. ajj Sony dajcie jakiś update softu bo to aktualne jest jakby slabe jak na TV za tyle kasy. konkurencja jest daleko przed wami.

Czy macie jakiś pomysł dlaczego TV nie widzi hdd? Jest FAT32, 500GB, 100GB i 30GB. nie widzi nic. Na wielu forach czytałem, że jest to częsty problem. USB pendrive widzi a dysku niet.

profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

Sens jest taki, że funkcja ma ułatwić nagranie materiału np pod naszą nieobecność. Rozszerzenie jej o możliwość kopiowania materiału na dysk komputera dało by fajne narzędzie dla piratów a nie dla kinomaniaków. Tutaj trzeba sporo ostrożności żeby sobie samemu nie zaszkodzić. A rozszerzenie o nagrywanie z innych źródeł to bardzo dobry pomysł. O ile nie ma tu jakichkolwiek przeciwwskazań prawnych było by bardzo miło:)

Z dyskiem spróbuj jeszcze pokombinować. Może inny rozmiar partycji? Może sformatuj je innym sposobem? Może na innym komputerze i z użyciem innego programu? Jeśli to nie pomoże to prawdopodobnie znajdujesz się w wąskiej grupie ludzi ze sprzętem który po prostu nie chce się dogadać z tym TV.

Pozdrawiam
cogito

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

:c37 No wszystko pięknie jeśli chodzi o ochronę przed piractwem ale... mojego zewnętrznego HDD też telewizor KDL-46NX700 nie rozpoznaje. Chciałem po prostu pokazać zdjęcia na TV lub film wprost z dysku. Prawa autorskie posiadam ;) Tak w ogóle to mam spory żal za instrukcję obsługi TV. Książka wielkości nieomal telefonicznej...tyle, że w sumie to kilka stron w tysiącu języków plus errata na temat podłączenia do WLAN/LAN. Są w niej informacje potrzebne i niepotrzebne a obsługi np. zewnętrznych HDD zabrakło. Większość treści to instrukcja montażu na ścianie... :rolling_eyes: Cyfrowa wersja niewiele się wybija ponad to.

profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

Napisz więcej o swoim dysku, może ktoś będzie mógł podpowiedzieć. W najgorszym wypadku okaże się, że ten konkretny model nie będzie chciał działać z TV ale to rzadkość.

Odnośnie instrukcji zgadzam się z Tobą, mogło by coś się zmienić;) Może masz jakieś pomysły na ten temat? Mi marzyła by się instrukcja w formie kilku filmików wideo.

Pozdrawiam
cogito

profile.country.PL.title
Brus..
Poszukiwacz

cogito napisał(a):

Mi marzyła by się instrukcja w formie kilku filmików wideo



- nagrana na zewnętrzny dysk ,który się nie odpali :smileyhappy:

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

:c44 Nie odpalają dwa dyski od Western Digital 0,5TB i Iomega 0,25TB, oba na 2,5cala więc z zasilaniem z USB. Bez problemu odpalają wszelkie pendrive i oczywiście DSLR A700 jako pamięć masowa. Zapewniano mnie w sklepie, że do dwóch tera to spoko powinno być a tymczasem kicha. w głowę ale żeby brakowało nawet specyfikacji czy rozmieszczenia gniazd...
Powiesiłem właśnie KDL-ka na ścianie. Bez instrukcji ;)

profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

Brus napisał(a):

cogito napisał(a):

Mi marzyła by się instrukcja w formie kilku filmików wideo



- nagrana na zewnętrzny dysk ,który się nie odpali :slight_smile:



Lubię czarny humor ale to by było chyba za duże okrucieństwo :smileyhappy:

Tomek69N, nie chcę Cię martwić ale powinny te dyski działać. Bez urazy, ale czy na pewno korzystasz z odpowiedniego gniazda USB? Podłącz dysk pod to gniazdo które służy również do nagrywania na dysk zewnętrzny.
Tutaj możesz znaleźć instrukcję obsługi która bardziej powinna przypaść Ci do gustu i pomóc "dogadać" się z telewizorem. W razie stwierdzenia usterki w tym samym miejscu można też zarejestrować naprawę.

Pozdrawiam i powodzenia
cogito

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

:c37 Mam na papierze tą instrukcję. USB jest jeden. W instrukcji jest miejsce poświęcone układaniu przewodów z tyłu tv, sześć stron poświęconych montażowi na ścianie poszczególnych modeli... gratulacje poczucia humoru dla pomysłodawcy :thumbsup:
HDD musi być w systemie FAT32, a zapis będzie tylko dostępny tylko z poziomu TV... ale o tym czy o sposobie nagrywania na ów czy odtwarzania z onego ani słowem. Trzeba się dowiadywać :smileyevil: W sklepie "nie dla idiotów", na stoisku TV pracują zaś "sprawni inaczej". Masakra jakaś...