anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Podłaczenie dyku USB HDD do NX720

BoGiNX720
Początkujący

Podłaczenie dyku USB HDD do NX720

Witam,

Mam pytanie. Chciałbym podłączyć dysk USB do TV NX720. Chciałbym aby pełnił 2 funkcje:
1. Nagrywanie
2. Udostępnianie filmów, muzyki i zdjęć
Mam dysk 1TB. Zrobiłem 2 partycje Fat32 po 500GB. Jedna Udostępnianie i kolejna Nagrywanie. I teraz mam pytanie:
1. czy podczas rejestracji dysku w TV zapyta o partycję? Wyskakuje komunikat, że zostanie wszystko usunięte a na partycji udostępniającej mam ważne dane, których nie chcę stracić.
2. czy pozostałe partycje będę mógł używać w kompie? TV przy rejestracji informuje, że dysk nie będzie dostępny poza TV. Pytanie czy obie partycje?
3. mam dwa porty USB. jeden do nagrywania a nr. 2 bez opisu. Czy da się tak podłączyć aby możliwe było i nagrywanie i udostępnianie bez przełączania?
4. TV nie widzi dysku po podłączeniu do normalnego USB. czy trzeba coś więcej zrobić aby działało? mam dysk z własnym zasilaniem więc to nie problem zbyt małego napięcia na porcie.

Wielkie dzięki za pomoc.

23 ODPOW. 23
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

NX720 ma 2 wejścia USB. Jedno z nich jest opisane jako HDD Rec (czy jakoś tak - piszę z głowy), drugie ma tylko znaczek graficzny złącza USB. Dysk podłączony przeznaczony do nagrywania materiałów z tunera cyfrowego nie musi być w formacie FAT32 - ponieważ TV formatuje go w swoim własnym systemie.
Co do instrukcji TV - zgadzam się są beznadziejne, próbowałem na początku przebrnąć przez instrukcje od W5500. To była pierwsza i ostatnia instrukcja TV Sony jaką czytałem 8-)

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

sadamie ale napisałem już wyżej, że mam kdl nx-700... z jednym gniazdem USB na sto procent :) nie ma oznaczenia hdd rec a jedynie symbol USB. Czy to oznacza, że ten tv nie ma opcji nagrywania programów?

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

:smileyredface: Zasugerowałem się tytułem i nagrywaniem.

Tomek69N napisał(a):

Czy to oznacza, że ten tv nie ma opcji nagrywania programów?


TAK, NX700 nie ma takiej możliwości i rzeczywiście ma tylko jedno złacze USB. NX700 to model z roku 2010.

BoGiNX720
Początkujący

Witam,

Założyłem temat więc po pewnym czasie walki z telewizorem postanowiłem opisać wszystko co wiem. Mam nadzieję, że to ułatwi start nowym użytkownikom tego TV.
1.Zacznę od dysku przeznaczonego na nagrywanie bo tu sprawa jest prosta - nie ma on sensu. Nie ma możliwości aby dysk spełniał rolę dysku udostępniającego filmy, zdjęcia i muzykę oraz jednocześnie służył do nagrywania. Jeżeli zdecydujemy się na podłączenie dysku do nagrywania to on nam "przepada", czyli nigdzie indziej go nie użyjemy (TV formatuje go do tylko sobie znanego tajemniczego i ukrytego formatu). Sugeruję więc, jeżeli chcemy mieć możliwość nagrywania, kupienie małego taniego dysku. Myślę, że max 250GB. To wystarczy nam na solidne nagrywanie audycji TV. Uważam jednak, że funkcja nagrywania w TV nie ma sensu z 2 powodów:
A) nie można nagrywać filmów z kablówki czy cyfry. Tu pozostają dekodery z nagrywaniem na dysk. Jeżeli mamy np. cyfrę to w ogóle nie używa się normalnego TV. Poświęciliśmy więc HD po to aby dyndał na kablu za TV. Bez sensu.
B) poświęcamy dysk. nie można go użyć nigdzie indziej. Nie można zrobić partycji poświęconej na nagrywanie i kolejnej na dane. jest to więc dość kosztowne rozwiązanie po nic.
2. Teraz udostępnianie danych w TV czyli filmy muzyka i zdjęcia. To działa prawie super.
Dysk może być sformatowany na dwa rodzaje i to jest bardzo ważne. Partycja może być sformatowana w FAT32 i tu mamy ograniczenie do wielkości plików + problemy z formatowaniem (jest to stare formatowanie więc sugeruję unikać) lub alternatywnie co sugeruję możemy sformatować partycję do exFAT. Dzięki exFAT możemy nagrać na dysk pliki o praktycznie nieskończonej wielkości (16 eksabajtów). Dysk dodatkowo formatujemy dla dowolnej wielkości więc możemy postawić jedną partycję np. 1TB. Takie rozwiązanie sugeruję. TV działa super z tą partycją i tak jak z FAT32 miałem problemy z "widocznością" dysku tak tu - 0 problemów.
Jeżeli chodzi o udostępnianie danych to jest kilka problemów do których jeszcze nie doszedłem.
Film: z dysku da się uruchomić pliki avi (Divx). Napisy muszą nazywać się tak samo jak film. Włączamy je guzikiem na pilocie (...) - to guzik na prawo obok "0". Są jednak problemy z samym AVI. czasem po prostu nie da się go uruchomić. Jest to spowodowane prawdopodobnie codeckiem. Szukałem odpowiedzi jednak bez skutku. Tak naprawdę nie wiem jakie Codeki TV obsługuje - może ktoś będzie wiedział. Nie testowałem jeszcze mkv ale zakładam, że nie działają.
Muzyka: działa super. 0 problemów
Zdjęcia: pokaz zdjęć z muzyką w tle działa super. Mam jednak problem z niektórymi zdjęciami. Nie otwierają się. Nie wiem czemu. Z kompa działa ok a na TV biały ekran z info, że nie da się włączyć.... no cóż.
Teraz trochę z techniki. Mam dysk WD 3.5 1TB z własnym zasilaniem. Po wyłączeniu TV dysk sam się wyłącza. W przypadku nie używania przechodzi w uśpienie więc oszczędnie z prądem.
Sugerowana konfiguracja. Robimy jedną partycję na cały dysk exFAT. na dysku zakładamy 3 foldery: Film, Muzyka, Zdjęcia. Tam pchamy dane i ... cieszymy się jak działa a jak nie działa to zwalamy na źle zrobiony fim divix - no bo przecież nie na nasz TV za ok 6000 PLN :c7

Pozdrawiam i powodzenia :)
BoGi
P.S. - jak macie jakieś pytania to piszcie - postaram się pomóc.

profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

Dzięki za kawał dobrej roboty :thumbsup: Taki opis na pewno wiele wyjaśni osobom które chcą się zdecydować na ten model.

O kwestiach prawnych związanych z tym co można nagrywać na dysk i z jakiego tunera już trochę sobie popisaliśmy więc tą sprawę pominę. Dodam tylko, że wspomniane przez Ciebie kodeki dla dźwięków i video są dopracowywane i wgrywane wraz z nowym oprogramowaniem. W opisach aktualizacji dość często powtarza się zdanie mówiące o poprawie odtwarzania jakiegoś typu plików - to właśnie o tym przypadku mowa ;-) A jaka jest dokładna wersja kodeka... to wiedzą chyba tylko osoby odpowiedzialne za nowe aktualizacje.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Co do zdjęć z którymi masz problem - czy były w jakiś sposób modyfikowane w programie komputerowym? Czy też prosto z aparatu?

BoGiNX720
Początkujący

Witam,

Co do zdjęć: nic nie zmieniałem, może rotacja ale to wszystko. Zdjęcia robione tym samym aparatem. Nie mam pomysłu o co chodzi. Dzieje się tak jednak dla małej garstki fotografii wiec zwalam to na błąd w pliku...

MKV na TV nie działają. Polecam jednak software do DLNA "PS3 Media Server". Działa wyśmienicie. Po WiFi dla plików avi (normalne Divx) a po kablu eth dla MKV - inaczej rwie się obraz, ale to przez połączenie. Testowałem też TVersity ale jest znacznie słabsze i nie ma napisów.
MKV odpalam też z laptopa podłączonego po HDMI, działa wyśmienicie.

Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
user_from_PL
Początkujący

Pozwolicie zapytać jak to jest w NX? Ja mam EX725 i zauważyłem, że z PVR robionego wg timera mam teraz kaszankę. Tzn zaprogramowałem parę pozycji i podczas którejś z sesji nagrywania oglądając TV potwierdziłem, że nie chcę tej konkretnej pozycji nagrywać. Następne pozycje nagrały się, ale z tytułami takimi, jakby ta jedna pozycja z timera nie została skasowana. Tzn. nagrało mi się to co chciałem, ale występuje pod innymi tytułami (których nie mogę zmienić), a w dzienniku zdarzeń timera mam pełno komunikatów błędów, że niby czas na nagranie minął i dana pozycja nie została nagrana. Mam też dwa dziwne komunikaty, że z powodu 'nieznanego błędu'. Tej listy nie potrafię wyczyścić.
Czy obserwujecie podobne błędy w sofcie pod NX?
Czy wiadomo gdzie / jaką drogą można zgłaszać błędy softu do Sony?

profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

Opisałeś bardzo ciekawy przypadek. Nigdy nie trafiłem na taką sytuację. Kontakt z Sony proponuję przez ten link: http://www.sony.pl/support/pl/repair

profile.country.pl_PL.title
user_from_PL
Początkujący

Korekta do maila wyżej.
Właśnie wykoncypowałem co jest grane.
Jak programuję zapis z EPG, to wpisuje on do timera na sztywno godziny rozpoczęcia nagrywania, końca i tytuł. Tych godzinek nie daje się wyedytować i zmienić. Na razie wydaje się logiczne.
Ale potem przychodzi rzeczywistość - nadchodzi pora rozpoczęcia nagrywania, rozpoczyna się nawet oczekiwany program, ale nadawca wciąż emituje info że leci jeszcze poprzedni program. Dopiero zmienia po jakijś minucie.
Wtedy zapewne dochodzi do konfliktu:
Timer chce nagrywać kawałek pod tytułem Y, a leci jeszcze wg nadawcy kawałek X. Wtedy Soniaczek robi wpis do dziennika zdarzeń.
Zapis na szczeście jest zrealizowany, ale z tytułem który miał program lecący wcześniej, X.
Gdyby tak Sony chciał zapróbkować tytuł w środku pomiędzy czasem rozpoczęcia i końca nagrywania, to byłoby ok. Albo przynajmniej dać możliwość edycji tytułu gotowego nagrania.
Pozycji w dzienniku zdarzeń nadal nie jestem w stanie usunąć.
Czy naprawdę nikt tego jeszcze nie zauważył?