anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Podłaczenie dyku USB HDD do NX720

BoGiNX720
Początkujący

Podłaczenie dyku USB HDD do NX720

Witam,

Mam pytanie. Chciałbym podłączyć dysk USB do TV NX720. Chciałbym aby pełnił 2 funkcje:
1. Nagrywanie
2. Udostępnianie filmów, muzyki i zdjęć
Mam dysk 1TB. Zrobiłem 2 partycje Fat32 po 500GB. Jedna Udostępnianie i kolejna Nagrywanie. I teraz mam pytanie:
1. czy podczas rejestracji dysku w TV zapyta o partycję? Wyskakuje komunikat, że zostanie wszystko usunięte a na partycji udostępniającej mam ważne dane, których nie chcę stracić.
2. czy pozostałe partycje będę mógł używać w kompie? TV przy rejestracji informuje, że dysk nie będzie dostępny poza TV. Pytanie czy obie partycje?
3. mam dwa porty USB. jeden do nagrywania a nr. 2 bez opisu. Czy da się tak podłączyć aby możliwe było i nagrywanie i udostępnianie bez przełączania?
4. TV nie widzi dysku po podłączeniu do normalnego USB. czy trzeba coś więcej zrobić aby działało? mam dysk z własnym zasilaniem więc to nie problem zbyt małego napięcia na porcie.

Wielkie dzięki za pomoc.

23 ODPOW. 23
profile.country.pl_PL.title
user_from_PL
Początkujący

Dzięki cogito, zacząłem od opisania problemu i pytań pod:
http://www.sony.pl/support/pl/contacts/tvhc/email
Zobaczę jaka będzie odpowiedź.

profile.country.en_GB.title
Tempak
Nowicjusz

W kwestii idiotycznego moim zdaniem pomysłu "rejestracji dysku" na potrzeby nagrywania, czy ktoś próbował już najpierw zarejestrować urządzenie, a potem zmniejszyć ostatnią partycję tworząc nową np. w exFAT, lub FAT32, aby mieć dostępne i nagrywanie i miejsce na multimedia które można wgrać np. z komputera i odtwarzać na TV? Zauważyłem, że rejestracja formatuje dysk i zakłada 3 nierozpoznawalne przez WinXP partrycje (tak zrobiła na dysku USB 500GB). Pytam, bo sam nie sprawdzałem z uwagi na ograniczony dostęp (nie mój telewizor).

Szczerze to chyba lepiej kupić do nagrywania dodatkowy tuner DVB-T, z których prawie każdy ma już nagrywanie i to w normalnym systemie plików, do formatu *.TS lub *.PS, odtwarzanym i konwertowalnym bez problemu na PC. Dodatkowa zaleta - można oglądać na TV co innego w czasie gdy dodatkowy tuner nagrywa coś innego. Wada - trzeba wydać dodatkowe kilkadziesięt złotych na tuner i mamy kolejny pilot do obsługi...

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Jeśli chodiz o to rejestrowanie dyski, myślę, że jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie przez kopiowaniem nagranych materiałów. Jeśli chodzi o zmianę rozmiaru partycji zarejestowanego dysku - nie próbowałem czegoś takiego, ale myślę, że przy odpowieniej zabawie z programem Magic Partition, by można coś zrobić. Nie mam jednak pojęcia czy by to zadziałało.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

...W kwestii idiotycznego moim zdaniem pomysłu "rejestracji dysku" na potrzeby nagrywania...

Pomysł z rejestrowaniem dysku nie jest idiotyczny moim zdaniem. Nie jestem zwolennikiem piractwa a Sony strasznie dba o to aby materiały które nagramy na własny użytek były tylko i wyłącznie do użytku własnego. Czyli nagrywasz je na konkretnej sztuce TV i tylko na niej możesz odtwarzać dany materiał. Z jednej strony jest to lekką przesadą (np w sytuacji gdy mamy 2 TV w domu i na jednym coś nagrywamy a na drugim oglądamy akurat film, później chcemy iść do innego pokoju (dajmy na to sypialni) z tym dyskiem pooglądać nagrany materiał), z drugiej trzeba pamiętać o wytwórniach Sony z legalnymi płytami.

Słyszałem o sposobie przerabiania plików lub odpalaniach ich na PC ale przyznam się szczerze, że gość miał ogromne pojęcie w tym co robił więc nie zrozumiałem połowy rzeczy :wink: z jego konstelacji kabli, plików i programów.

Pozdrawiam Stubb