anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem przy przełączaniu kanałów w W5500 z NTC

profile.country.pl_PL.title
p.saw-----
Początkujący

Problem przy przełączaniu kanałów w W5500 z NTC

Chciałbym podzielić się tematem, który szeroko poruszany jest na stronie forum emitel. A mianowicie chodzi o problem z chwilowym zanikiem sygnału przy przełączniu kanałów nadawanych przez NTC z wykorzystaniem tunera mpeg-4. Jak okazuje się problem dotyczy tylko nowszych serii takich jak W, V i Z w wersji 5500. Wiem ponieważ posiadam 46W5500 podłączony do naziemnej anteny i odbieram cyfrówkę ze RTCN Śrem i tu problem występuje a na sony 26V4500 takiego problemu nie ma. Po krótce polega to na tym, że podczas przełączania kanałów pojawia się obraz na ok. 0,5 s i nagle pojawia się napis "brak sygnału". Po czym po jakiejś sekundzie lub dwóch sygnał znów się pojawia i jest juz wszystko ok. Przesyłam link do forum na którym toczy się dyskusja: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=3&t=744.
Oraz załączam tekst ostatniego postu moderatora z Emitela:
R&D Sony badało próbkę emitowanego przez nas strumienia z EPG. Przyznali, że nie mają żadnych uwag do emisji przewodnika, a problem niewłaściwego odczytu przez niektóre modele TV leży po ich stronie do poprawienia.


Proszę o ciekawe wypowiedzi oraz o ustosunkowanie się do tematu CS Bielsko.
Pozdrawiam
P.S.
Choć właśnie się zarejestrowałem na forum to jestem czytelnikiem od dawna.

7 ODPOW. 7
oldguest
Początkujący

ustosunkowanie się do tematu CS Bielsko.



Nie posiadam informacji w tej dziedzinie. Dodatkowo w BB odbieramy dalej sygnał MPEG2 ze Skrzycznego....

profile.country.pl_PL.title
p.saw-----
Początkujący

Uwaga, na stronie support sony pojawiła sie aktualizacja oprogramowania (1.700), która miała wyeliminować opisywany błąd. Okazało się, że naprawia tylko coś w EPG a nie błędy w synchronizacji. Mało tego aktualizacja nie chciała się wgrać. Poprawka szybko zniknęła ze strony sony. Czyli jest jakiś poważny problem, z którym technicy nie potrafią sobie poradzić. Jak na razie problem przy przełączaniu nadal występuje i z pewnością wina leży po stronie Sony a nie dostawcy sygnału.

profile.country.PL.title
przemkos
Nowicjusz

Poprawka 1.700 pojawiła się znów, ale prawdopodobnie też nie będzie działać (jest znacznie mniejsza niż w przypadku wersji 1.600:
Wersja 1.600 miała ok. 16 MB, wersja 1.700 - tylko 12MB.
Różnica dość spora jak na wyrzucenie komentarzy z kodu :slight_smile:

I rzeczywiście, ta poprawka prawdopodobnie nie poprawi przełączania kanałów (przynajmniej nie ma na ten temat nic w opisie).

profile.country.pl_PL.title
p.saw-----
Początkujący

Chyba sobie odpuszczę wgrywanie nowego firmware. Wątpie aby coś pomogło. Myślę jednak, że należy temat ciągnąć aby zmusić sony do rozwiązania wreszcie problemu. :c18

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Jeśli pojawia się nowe oprogramowanie, to warto je zainstalować.

przemkos napisał(a):

Wersja 1.600 miała ok. 16 MB, wersja 1.700 - tylko 12MB.
Różnica dość spora jak na wyrzucenie komentarzy z kodu :slight_smile:


Pewnie zoptymalizowali jakieś rozwiązania. Przecież nie zapomnieli o bagatela 4MB kodu!

profile.country.pl_PL.title
p.saw-----
Początkujący

:c18 Problem rozwiązany po wgraniu nowego softu PKG1.730EA. A jednak to był problem po stronie Sony. :c34

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Zauważyłem, że Sony przyłożyło większą wagę do aktualizacji firmware. W telewizorach z przed dwóch lat nie było możliwości samemu wgrać nowego oprogramowania. Później można było, ale nowe wersje pojawiały się rzadko. Teraz Sony często wypuszcza uaktualnienia na bieżąco eliminując defekty - których jeszcze żadna firma w 100% nie pozbyła się. Wielki plus za takie podejście :thumbsup: