anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z KDL-40V2000

profile.country.pl_PL.title
mirektoj
Początkujący

Problem z KDL-40V2000

Witam, mam pytanie w połowie ekranu z prawej strony pojawiła się kreska po 3-4 miesiącach zeszła do dołu ekranu a teraz się poszerza! telewizor jest z 2006r. więc gwarancji już nie ma, co to może być? i ewentualnie gdzie można to naprawić? i czy się to opłaca? Pozdrawiam.

5 ODPOW. 5
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Witam.
Powiedz, czy z każdego źródła sygnału pojawia się ta kreska ?
Ewentualnie, możesz jeszcze posprawdzać wszystkie przewody podłączone do telewizora - może coś źle jest podłączone ... choć po 4 miesiącach, to trochę mała szansa.

Trudno powiedzieć co to może być. Być może usterka matrycy, albo płyty głównej telewizora. Poprzez forum ciężko stwierdzić co się złego dzieje, więc doradziłbym kontakt z jakimś serwisem. Tam przetestują dokładnie telewizor. Co do opłacalności - zależy co się popsuło, koszta są naprawdę różne.

profile.country.pl_PL.title
mirektoj
Początkujący

Już wiem, pisałem do serwisu SONY i odpisali mi że padł panel LCD i trzeba by go wymienić!!!! ale niestety firma SONY Poland w tej chwili takich nie ma i nie wiedzą kiedy będą mieli i czy wogóle będą takie mieli!!!!! zajebi..... czyli Telewizor FIRMY SONY BRAVIA za 9799pln można będzie wyrzucić na śmieci!!!!!! A może da się to zrobić bez SERWISU FIRMY SONY!!!!

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

No cóż, telewizor jest z 2006r. więc brak części jest naprawdę bardzo prawdopodobny. Do głowy przychodzi mi jedynie pomysł szukanie danej części gdzieś w internecie, na przykład na Amazonie czy eBay'u.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Bardzo możliwe, że mogą nie mieć części. Twój TV ma 6 lat. Przeliczając na "chłopski rozum", Sony musiałoby mieć ogromny magazyn aby przechowywać tam części zamienne do starszych modeli.
Pytałeś o sens naprawy takiego panelu LCD. Jeśli koszta są wysokie zastanów się może nad zmianą TV na nowy? KDL-46EX720 możesz kupić za okolice 3500,-. Ten model ma trochę więcej "zabawek" w środku jak Twój dotychczasowy V2000.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Polecam jeszcze kontakt ze sklepem Sony Store, czy sklepami Sony Center. Być może oni będą mogli pomóc w zorganizowaniu tej części.