anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problemy z HDMI

oldguest
Początkujący

Problemy z HDMI

Kupiłem Sony Bravia KDL-40HX750 i chyba trochę się zawiodłem. Odbiornik nie odtwarza tak popularnego formatu jak MKV ,gdzie konkurencyjne telewizory pracują w tym formacie, poza tym napisy w filmach są cieńkie i mało czytelne, bez możliwosci edycji. Jak na legende Sony to znaczące mankamenty.Podłączylłem dekoder cyfrowy Multimediów przewodem HDMI ( Kable są zgodne z ROHS, oparte o najwyższy standard produkcji ISO 9001:2000.)i otrzymuję komunikat - "Twój telewizor nie zapewnia ochrony przed kopiowaniem (HDCP). Odłącz kabel HDMI i połącz dekoder z telewizorem za pomocą kabla YPbPr. ,ale obraz wyrażnie jest w wysokiej rordzielczości. Funkcja nagrywania na dysk zewnętrzny nie działa (info-funkcja dostępna tylko przy sygnale cyfrowym) jak rozwiązać ten poblem.

3 ODPOW. 3
matejank
Początkujący

Sony od zawsze nie obsługuje w telewizorach plików mkv i raczej się nie zanosi na zmianę. Obsługę mkv zapewniają odtwarzacze BR Sony lub inne zewnętrzne odtwarzacze.
Sprawdź inny kabel.

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Coś kiedyś czytałem, że z tymi dekoderami coś nie tak jest i taki błąd wyskakuje bez powodu ( nie pamiętam i nie jestem pewien tego :) ).

Nagrywanie na dysk - tylko z wbudowanych w telewizor tunerów.

MKV - no cóż, z tego co pamiętam odtwarzacze Blu-Ray od Sony je odtwarzają.

profile.country.PL.title
Peter.Mac
Poszukiwacz

Dokładnie tak, te dekodery to szmelc mający cały czas problemy z DHCP, rozwiązanie to np. kabel iHDMI.