anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Proste podłączeni Dużych dysków i odtwarzanie plików MKV itd

profile.country.pl_PL.title
Fantek
Początkujący

Proste podłączeni Dużych dysków i odtwarzanie plików MKV itd

Witam,
Jak zechciałem obejrzeć film w 3D na moim nówka sztuka TV z mojego dysku zewnętrznego i zajrzałem na to forum zacząłem czytać co mam zrobić to miałem już wyrzucić przez okno ten super Telewizor SONY który miał być świetnym urządzeniem multimedialnym jak sprzedawca zapewniał po prostu wieszam go na ścianie, podpinam urządzenia i wszystko śmiga. a tu zong :o
z racji tego iż Telewizor za ponad 5000zł 46cali w 21 wieku (jak się nie mylę) nie umie poradzić sobie z dużymi dyskami w NTFS i nie odtwarza plików MKV itd. To jakaś wielka Porażka.
Żona zaczęła się wyśmiewać, że jak zwykle zrobiłem super zakup dzieci mi płakały więc się zawziąłem i zacząłem kombinować z DLNA itd. a tu nic mi nie idzie.
Więc zszedłem na ziemię i znalazłem chyba najtańszy sposób.
Chyba dla wszystkich bezproblemowe podłączenie zwykłego prostego urządzenia jakim jest Odbiornik (popularnie określany jako "tuner" lub "dekoder STB") ja zakupiłem urządzenia za 120zł Ariva które widzi wszystkie dyski, wszystkie wszystkie formaty Plików nie ma problemu z napisami itd. Po prostu urządzenia miód malina za jedyne 120zł. Które rozwiązało moje Problemy w 5 min. Teraz siedzą w domu i oglądam 3D i inne a co najważniejsze nie widzę napisu "nie można odtworzyć"
A jeszcze dodatkowo zabieram go na działkę więc jest jak 2 w 1 :slight_smile:

Mam nadzieję, że komuś się to przyda i nie wyrzuci swojego TV przez okno :nauseated_face:

Pozdrawiam
Rozczarowany Klient

6 ODPOW. 6
matejank
Początkujący

Ja w przeciwieństwie do Ciebie, wpierw poczytałem co i jak i nie zdałem się na opinie sprzedawców. Kupując telewizor Sony byłem świadom jego konfiguracji (brak obsługi NTFS) i ograniczeń licencyjnych (brak obsługi divxHD- mkv).
Nie muszę kupować dodatkowego odtwarzacza- odtwarzam pliki - po przez dlna i odtwarzacz blu-ray:D

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Witam.
Sprzedawcy w sklepach, zwykle mówią to co chce usłyszeć klient. Brak obsługi NTFS ( działa FAT32 i exFat), oraz nierozpoznawanie .mkv, są znane i praktycznie na każdym tutaj podforum o Bravi, była o tym mowa. Twoje rozwiązanie jest naprawdę dobrym wyborem, choć sam uważam, że lepiej by było popróbować z DLNA przy wykorzystaniu serwera który transkoduje pliki :).

profile.country.pl_PL.title
Fantek
Początkujący

matejank napisał(a):

Ja w przeciwieństwie do Ciebie, wpierw poczytałem co i jak i nie zdałem się na opinie sprzedawców. Kupując telewizor Sony byłem świadom jego konfiguracji (brak obsługi NTFS) i ograniczeń licencyjnych (brak obsługi divxHD- mkv).
Nie muszę kupować dodatkowego odtwarzacza- odtwarzam pliki - po przez dlna i odtwarzacz blu-ray:D


ok rozumiem a ile kosztował ten twój odtwarzacz? do czego innego możesz go wykorzystać niż odtwarzanie płyt DVD 3D z wypożyczalni?
i w czym jest np lepszy tV SONY od innych TV np Samsung? bo LG rozumiem pasywne 3D
co do czytania różnych forum to będę miał to bardzo na uwadze, ale ciągle kupując będę wchodził na forum to dostanę kota od rożnych opinii.
nie ma to jak uczenia się na własnych błędach.

profile.country.pl_PL.title
Fantek
Początkujący

Mylagos napisał(a):

Witam.
Sprzedawcy w sklepach, zwykle mówią to co chce usłyszeć klient. Brak obsługi NTFS ( działa FAT32 i exFat), oraz nierozpoznawanie .mkv, są znane i praktycznie na każdym tutaj podforum o Bravi, była o tym mowa. Twoje rozwiązanie jest naprawdę dobrym wyborem, choć sam uważam, że lepiej by było popróbować z DLNA przy wykorzystaniu serwera który transkoduje pliki :).


ok rozumiem twoje spostrzeżenie może dasz konkretny przykład jak to zrobić i z czym nie mając PS3 tylko kompa z ruterem? z miłą chęcią to wypróbuje.

matejank
Początkujący

Zapłaciłem ponad 400PLN i nie uważam zupełnie, że przepłaciłem/wyrzuciłem pieniądze w błoto...
Zbieram swoją kolekcję filmów na BD, by cieszyć się najlepszą jakością obrazu i dźwięku oraz wykorzystuje możliwości sieciowe oferowane przez ten odtwarzacz...

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Fantek napisał(a):


ok rozumiem twoje spostrzeżenie może dasz konkretny przykład jak to zrobić i z czym nie mając PS3 tylko kompa z ruterem? z miłą chęcią to wypróbuje.



Komputer i router to wszystko czego potrzebujesz. PS3 nie jest potrzebne :) nazwa programu trochę myli, ale konsola nie jest potrzebna.

DLNA BRAVIA, instalacja i konfiguracja PS3 Media Serwer
https://forum.sony.pl/viewtopic.php?f=230&t=7167&start=0