anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SMUGI NA EKRANIE

profile.country.pl_PL.title
LCD-----
Początkujący

SMUGI NA EKRANIE

Witam,Kupiłem Sony KDL40-NX700 po 6-ciu miesiącach eksploatacji pojawiła się mleczna smuga od loga SONY konkretnie litery"S" do góry 4/5 wysokości ekranu rozchodząca się w prawo i lewo jak "fontanna" lub "otwarty parasol" bardzo pogarszająca komfort odbioru programów telewizyjnych zwłaszcza ciemnych obrazów.Zgłosiłem usterkę do Centralnego serwisu Sony firmyn PRAM w Warszawie.Serwis przyjechał obfotografował i zabrał telewizor do naprawy.Po tygodniu sprzęt przywieziono - opis naprawy -USUNIĘCIE ZANIECZYSZCZEŃ PANELA LCD.Po rozmowie z technikami serwisu stwierdzili że zdarzają się nieszczelności.Po dalszej eksploatacji około 4-ech miesięcy ponownie ujawniła się ta sama wada /identyczna i w tym samym miejscu/.Po zgłoszeniu do serwisu PRAM ponownie pojawili się panowie i zabrali telewizor do naprawy.Tym razem naprawa trwała około 14 dni - opis naprawy - USUNIĘCIE ZANIECZYSZCZEŃ PANELA LCD.Po rozmowie z technikami serwisu stwierdzili - telewizor jest eksploatowany w zadymionym pomieszczeniu /chcę nadmienić że jest eksploatowany w prywatnym mieszkaniu a nie w kotłowni/,że były trudności z usunięciem zanieczyszczeń,próbowali doszczellnić obudowę telewizora,a tak w ogóle to oni nie powinni czyścić panela lcd a robią to tylko z uprzejmości i nie są w stanie poprawić fabryki.Nastąpiła dalsza eksploatacja telewizora która trwała około 3-y miesiące i ponownie pojawiła się ta sama i o takim samym kształcie ,w tym samym miejscu mleczna smuga.Tym razem zgłosiłem tą wadę do Centrum SONY EUROPE w Warszawie w formie reklamacji.Centrum przekazało sprawę serwisowi PRAM bo tylko serwis może wystawić ekspertyzę.Pracownicy serwisu zabrali telewizor 09.05.2012 i ponownie zabrali sie do naprawy.Po 6-ciu dniach zadzwonili aby dostarczyć telewizor ,którego nie odebrałem gdyż sprawa reklamacji była w toku - opis naprawy - USUNIĘCIE ZANIECZYSZCZEŃ PANELA LCD - na stronie serwisu - czyli ponowne usunięcie skutku a nie przyczyny wady.Po rozmowie z technikami serwisu stwierdzili że telewizor jest sprawny technicznie i nie mogą wystawić ekspertyzy w celu wymiany telewizora na nowy /ja nigdy nie mówiłem że jest niesprawny technicznie tylko ma poważną wadę która też podlega reklamacji/ jednocześnie otrzymałlem informację że po okresie gwarancyjnym tego typu usługa jest płatna.I tu zaczynają się przepychanki Centrum SONY EUROPE nadal twierdzi że ekspertyzę musi wystawić serwis PRAM ,natomiast serwis twierdzi że telewizor jest sprawny technicznie i decyzję o wymianie może podjąc tylko SONY EUROPE.W tym samym czasie jak telewizor był w serwisie pracownik działu obsługi klienta przysłał mi e-mail abym sfotografował telewizor z wielu kątów i przesłał zdjęcia wady telewizora /gratuluję przepływu informacji SONY EUROPE-SERWIS PRAM/ Po mojej odpowiedzi że w posiadaniu telewizora jest serwis SONY EUROPE zamilkło i do dnia dzisiejszego 09.07.2012 / dwa miesiące/ nie mam ani telewizora ,ani informacji od SONY EUROPE co dalej z moją reklamacją.Wielokrotnie dzwoniąc do Centrum Sony nie uzyskałem żednej konkretnej informacji , i za każdym razem mówiono mi że sprawa została przekazana do kierownictwa . Raz nawet powiedziano mi że muszę poczekać ponad dwa tygodnie bo kierownik decydent poszedł na wypoczynkowy urlop - to juz jest zupełna ignorancja użytkownika wyrobów firmu SONY.Po jednej z moich interwencji i kontakcie z biurem obsługi klienta SONY EUROPE zadzwonił do mni serwis PRAM z zapytaniem co dalej z telewizorem i tu ponownie GRATULUJĘ PRZEPŁYWU INFORMACJI Sony-Serwis ,a ze mnie zrobiono pośrednika w przekazywaniu informacji ,czyż nie jest to drwienie z klienta? JESTEM CIEKAW JAK I KIEDY FIRMA SONY ROZWIĄŻE SPRAWĘ MOJEJ REKLAMACJI ? JAK ZREKOMPENSUJE MI BRAK TELEWIZORA / NA RAZIE DWA MIESIĄCE / ? KIEDY PRZESTANIE IGNOROWAĆ I DRWIĆ Z KLIENTA ? TO JUŻ JEST PARODIA A FIRMA SONY CAŁĄ SWOJA DOTYCHCZASOWĄ REPUTACJĘ RUJNUJE I SYPIE W GRUZY. POZDRAWIAM UŻYTKOWNIKÓW SPRZĘTU SONY I NIE ŻYCZĘ IM KONTAKTÓW Z CENTRUM SONY EUROPE W WARSZAWIE UL.OGRODOWA 58

20 ODPOW. 20
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Bardzo sympatyczny test tego modelu w Twoim rozmiarze przeprowadzili na innym forum. Informacje znajdziesz TUTAJ.
Znajdziesz tam również ustawienia obrazu, które można przetestować. Jeśli obraz Ci odpowiada, to szczerze nawet nie musisz samodzielnie kalibrować TV pod swoje preferencje obrazu.

Pozdrawiam Stubb