anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KDL-40ZX1

kapode
Początkujący

Sony KDL-40ZX1

Witajcie

Zastanawiam się nad zakupem tego modelu, koniecznie 40", nie więcej.
Niestety nie znalazłem praktycznie żadnych opinii na temat tego modelu.
Czyżby jakiś niszowy ?

Najbardziej interesuje mnie opcja bezprzewodowej transmisji. Niestety TV wisiałby na ścianie, od której trochę daleko do wszelkich gniazdek. (4m od nadajnika)

Czy Bravia engine 2 będzie wystarczająca, czy raczej szukać już 3 ?
TV Głównie będe używał do Xboxa, PC. Rzadziej telewizja.

Zakładam fundusz 5k - 6k. Czy może skupić się na innym modelu ?

Z góry dziękuję za pomocne wypowiedzi :)

7 ODPOW. 7
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Zależy czego oczekujesz od telewizora. Model ten prezentuje sobą ładny wygląd, bezprzewodową łączność, małą grubość. Niestety jest to "starszy" model i w porównaniu do podobnych cenowo modeli Bravia (jak W5500, Z5500, nowe modele) na gorszy jakościowo obraz. Silnik BE2 jest dobrym silnikiem, ale jest już jego następca BE3 - który ma znacznie lepsze parametry. Nie znaczy to, że obraz na ZX1 jest zły. Najlepiej samemu ocenić w sklepie. Jednak jeśli dla Ciebie priorytetem jest jakość obrazu, albo bym sie wstrzymał do premiery nowych modeli Bravii, albo zdecydował się na W5500, lub Z5500. Jeżeli zależy Ci na bezprzewodowym podłączaniu urządzeń do telewizora, wyglądzie zewnętrznym, to ZX1 jest ok.

oldguest
Początkujący

Od siebie dodam że dostać ten telewizor w wersji na ścianę (to co innego niż z podstawką) może być ciężko. A telewizor występuje tylko w 40 calach dla uściślenia.

kapode
Początkujący

A kiedy można spodziewać się nowych modeli ?

Zależy mi na wirelessie. Będe głównie grał na xboxie, PC, może kiedyś Nka. Analoga nie będzie.
Zależy mi tez na 5 letniej gwarancji, a ta jest tylko do końca lutego.

TV w wersji takiej jaką chciałem (40 cali, ściana) znalazłem za 5999 pln w euro.

oldguest
Początkujący

Nowa seria jest już w większości znana nie znalazłem tam na razie następców telewizorów z jednostką bezprzewodową (do której się wszystko podłącza). Więc jeśli telewizor spełnia wymagania to tylko kupować. :thumbsup:

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Być może później będzie następca ZX1, chociaż również nie słyszałem o tym. Wracając do modelu o którym piszesz, tu masz przykładowy test tego modelu i sporo informacji o nim. Trzeba podkreślić, że jak telewizor wchodził na rynek to kosztował 15 tys! Fakt, wtedy ceny utrzymywały się na wysokim poziomie, końcówka 2009 i teraz 2010 to nowe niższe ceny. Może też spowodowane przez kryzys, kto wie...
Link do testu:
http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=12227

Ravi-----
Początkujący

Jeżeli komuś zależy na bezprzewodowych rozwiązaniach to jak najbardziej warto się zainteresować, jeśli jednak skupiamy się jednak na stricte obrazie, warto przypatrzeć się chociażby z5500. Co do nowych modeli to są już w cześć sklepów na stanie, ba nawet mamy już pierwsze testy (może nie jakoś super rozbudowane, ale już się zaczyna).

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Fajne jest bezprzewodowe połączenie. Tak naprawdę można zaoszczędzić sporo miejsca i zachować porządek. Szkoda, że ta technologia nie jest bardziej popularna. Minus, to pewnie wiązało by się to z cenami telewizorów..